Formácia Dragonfly Doji

Dragonfly-Doji
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Dragonfly Doji je ďalšia formácia z rodiny Doji. Táto formácia je rýdzo bullish. Je tvorená dlhým spodným knôtom a telom bez objemu. Zároveň nemá horný knôt. Jej význam stúpa, ak sa objaví na konci downtrendu, na hranici supportu.

Predstavme si nasledujúcu situáciu: Trh je v downtrende a práve dosahuje hranicu supportu. Bears sa snažia preraziť líniu supportu a zatlačia cenu hlboko pod neho. No v tej istej perióde bulls odmietnu ďalší pokles ceny a odrazia útok až do takej miery, že sa cena vráti na svoju otváraciu úroveň. Z tohto dôvodu sviečke chýba reálne telo a horný knôt. Otváracia cena je zároveň aj zatváracou a taktiež HIGH danej periódy.

Dragonfly Doji Chart

Pred vstupom do trhu počkáme na ďalšiu sviečku, ktorá nám potvrdí otočenie trendu. Nákup uskutočníme na OPEN cene tretej sviečky alebo ešte istejší je vstup na HIGH druhej sviečky, potvrdzujúcej otočenie trendu. Stop-loss umiestnime na LOW Dragonfly Doji.

Upozornenie: 
Obchodovanie na základe jednej Doji sviečky je riskantné. Všetky druhy formácie Doji naberajú skutočne na význame až v niektorej zo sviečkových formácii.

StormGain

Tip redakcie: Pozrite sa na náš seriál o formáciách na sviečkovom grafe

Ďalšie typy Doji

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.