ANALÝZA – Bitcoin (BTC) zbrzdil pád, podaří se však v následujících dnech odraz?

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Ve včerejší analýze na Bitcoin (BTC) jsme si velmi zevrubně rozebrali, co se v předchozích dnech stalo a v jakém stavu trh vlastně je. Za těch 24 hodin se toho příliš nestalo, ale zas na druhou máme nějaká nová data. A právě chování trhu po hlubších dumpech je pro nás nesmírně důležité. Jinak je samozřejmě víkend, takže jsou objemy zase dost slabé. To ovšem neznamená, že se nemůže zopakovat price action z předešlé neděle. Tehdy byly objemy též nízké.

Do konca tohto mesiaca môžeš využiť 50 % zľavu na všetky naše trading produkty. Neváhaj a priprav sa na altcoinovú sezónu už teraz. S nami ti nič neujde.

Pozrieť ponuku

Aktuální situace na 4H TF TLT

BTC, ANALÝZA – Bitcoin (BTC) zbrzdil pád, podaří se však v následujících dnech odraz?, TRADING11

Ještě, než se vrhneme na Bitcoin, chci ukázat graf dluhopisového trhu, kde se zatím naplňuje scénář s potenciálním dnem. Na přelomu února/března můžeme vidět, že došlo k markantnímu nárůstu v objemech a zvýšené volatilitě. Osobně jsem z toho implikoval, že někdo velký vstoupil do trhu, anebo že došlo k zavírání většího objemu shortů.

Pokles sice poté pokračoval, ale už to nemělo takovou sílu a na základě nákupního tlaku šlo předpokládat, že se brzy dočkáme růstu. Dluhopisy s delší splatností tedy posilují již několik týdnů, což nebylo od léta minulého roku k vidění. Připomínám, že trhy si navzájem konkurují.

Mohlo by vás také zajímat: TIP: Coin před explozí? Tato kryptoměna konečně atakuje ATH z roku 2017!

Pokud je nějaké aktivum levné a má potenciál vysokého výnosu, investoři začnou kapitál přelívat z aktiva, které stagnuje. Zatímco šel BTC pomalu do nebes, dluhopisový trh a zlato šly tvrdě dolů. Akcie sice stoupaly, ale nebylo to žádná sláva. Tím chci říct, že Bitcoinu několik měsíců vůbec nic nekonkurovalo. A víte, co má aktuální bull run společného s tím minulým? Tehdy byl též dluhopisový trh dost slabý.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

BTC

Co se týče 4H grafu BTC, kurz se dokázal odrazit od 48 183 USD a zatím se nad řečenou úrovní držíme. Ve včerejší analýze jsme si i na denním grafu ukázali, že na této úrovni je dle Volume profile High Volume Node. Zkrátka se zde dalo očekávat, že dojde alespoň ke krátkému retracementu. Leč samotný retracement neměl prozatím dlouhého trvání, protože jsme neotestovali ani 52 109 USD.

Faktem ovšem je, že třeba se pokračování růstu dočkáme. Zatím není určitě rozhodnuto. Nicméně při proražení aktuálního supportu můžeme předpokládat, že pokles bude zase pokračovat. Tudíž se nic nezměnilo, co se týče scénáře s otestováním 42 000 USD. Abychom nad trhem zase přemýšleli trochu jinak, potřebujeme jakýkoliv validní signál.

Pravdou je, že včera byl odraz docela slušný a nákupní tlak byl obstojný. Iniciativní býci se toho tedy nebáli, ale následný vývoj objemů značí, že se k nim moc reakčních nakupujících nepřidalo. Proto taky kurz rychle začal rotovat zpátky směrem dolů. To je zase naopak v neprospěch obnovení expanze na BTC.

Indikátory

Na 4H grafu se vygenerovala býčí divergence, která se během včerejška uplatnila díky iniciativním býkům. Divergence tedy již pozbyla platnost, a pokud se nepřidají noví nakupující, cena musí přirozeně dolů. Jinak na histogramu MACD byla divergence také.

Mohlo by vás také zajímat: TIP – Stakujte 15 dní tyto kryptoměny na Binance s úrokem až 42,79 % pa!

Závěrem

Osobně jsem dost zvědavý, zda se zopakuje předešlá neděle. Během víkendu nebylo moc zvykem, aby docházelo k větším pohybům. Možná se tento trend během toho minulého právě změnil, což se zítra dozvíme. Jestli každopádně kdokoliv využije nedělní slabší likvidity na trhu, bude jasné, že někdo silný chce, aby šel kurz dolů.

ANALÝZA – Bitcoin (BTC) má za sebou mohutný drop, který je potvrzen objemy


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na kapitálových trzích jsou velmi rizikové!!

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.