ANALÝZA – Bitcoin (BTC) má za sebou mohutný drop, který je potvrzen objemy

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Tak se nám situace na Bitcoinu (BTC) od včerejší analýzy dramaticky změnila. Po několikadenní konsolidaci přišel vcelku silný drop, který je dokonce podpořen mohutným prodejním tlakem. Něco takového jsme opravdu dlouho neviděli, a proto bychom čerstvé price action měli brát jako velké varování pro nadcházející vývoj.

V každém případě čerstvý drop potvrdil, že atakování 42 000 USD má pořád reálný základ. Respektive je dřívější popisovaný scénář vývoje pořád platný, i když nelze vyloučit, že se silného odrazu dočkáme i dříve. Co se týče chování zbytku trhu, zlato a dluhopisový trh je pořád docela silný. Vzhledem k tomu, že se jedná o konkurenční trhy, pro Bitcoin to není zrovna dobré.

Do konca tohto mesiaca môžeš využiť 50 % zľavu na všetky naše trading produkty. Neváhaj a priprav sa na altcoinovú sezónu už teraz. S nami ti nič neujde.

Pozrieť ponuku

Aktuální situace na 1D TF BTC/USD

BTC

Na denním časovém rámci nám v rámci současného bull trendu trh vůbec poprvé zavřel pod 55denním exponenciálním klouzavým průměrem. A cena navíc pokračuje v poklesu, což samozřejmě pouze potvrzuje tento negativní signál. Další negativum je, že objemy po proražení 52 200 USD stoupají, čímž se pohyb směrem dolů potvrzuje.

Obdobnou situaci jsme tu skutečně dost dlouho neměli, a proto je nutné brát čerstvé price action zcela vážně. Vlastně víme, že ending diagonal je nesporně validní, tudíž je možností i úplný obrat trendu. Ale pozor, že je něco možnost, automaticky neznamená, že je bull run u konce. Na to je potřeba vícero potvrzení, která můžeme teprve získat.

Ještě jednou uvedu, že kolem těch 42 000 USD máme konfluenci dle Volume profile, protože je zde tzv. Low Volume Node. Pak tu máme zároveň fibo 38,2 % a ještě 20týdenní klouzavý průměr. Řečené ovšem neznamená, že na těch 42 000 USD skutečně doputujeme. Můžeme se odrazit i dříve, ale jedná se o faktory, které zvyšují šance na úspěšnou obranu, když sem kurz vyklesá.

Vrátíme-li se k Volume profile, kurz se zrovna nachází na High Volume Node (cca 48 000 USD), takže by mne zde odraz nepřekvapil. Kurz na řečené úrovni skutečně reaguje, ale těžko říct, zda bude síla na odraz dostatečná.

Mohlo by vás také zajímat: XRP se po třech letech opět drží kolem 1 dolaru a nemá to nic společného s fundamentem

Indikátory

Denní RSI spadlo až na 30 bodů, kde byl trh naposledy v březnu 2020, kdy došlo k dnes již legendárním dropu kvůli Covidu. Hodnoty indikátoru tudíž klesly docela hluboko, což ovšem hned neznamená konec světa. Určitě je to ovšem medvědí signál, který musíme brát vážně. MACD působí též dost bearish, protože křivky indikátoru spadly do záporných hodnot. Něco takového se stalo naposledy v září minulého roku. Ale tehdy setrvačnost nebyla tolik silná.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

BTC, ANALÝZA – Bitcoin (BTC) má za sebou mohutný drop, který je potvrzen objemy, TRADING11

Na 4H grafu je možné mnohem lépe sledovat, jak silní medvědi při tom poklesu byli. Čtyři rudé svíce v řadě a všechny mají dost velké sell volume. Vůbec nepřeháním, když řeknu, že na trhu nebylo dost dlouho nic podobného k vidění. Každopádně poslední zavřená svíce vypadá solidně, a také má pěkné volume.

Tudíž býci na trhu rozhodně jsou a ukazují sílu. Leč sílu musí ukazovat soustavně, nestačí pouze jednorázové akce. Pokud prodejci nepřestanou se svoji agresivitou, půjdeme určitě níže. Každopádně alespoň krátký retracement se očekává. Přece jenom trh nemůže pouze klesat.

Ještě si všimněte, že lokální S/R úrovně nejsou vůbec schopny poklesu čelit. Prodejní tlak je natolik agresivní, že supporty rychle selhávají. Řečené na důvěryhodnosti trhu taky moc nepřidává. O to víc dává smysl pokles až ke 42 000 USD, kde se uvidí, co dál.

Indikátory

Na 4H RSI můžeme sledovat býčí divergenci, na kterou trh již zareagoval impulsem. Dle MACD negativní setrvačnost trochu zeslábla.

Mohlo by vás také zajímat: TIP – Stakujte 15 dní tyto kryptoměny na Binance s úrokem až 42,79 % pa!

Závěrem

Jak bylo řečeno, dokud nedostaneme mnohem více signálů, současný pokles bereme jen jako obyčejnou korekci. Ovšem jistá šance na úplnou reverzi trendu tu je. Napřed je žádoucí si vyčkat na další price action, abychom mohli pozorovat, jak si obě strany trhu vedou. Pokud býci budou nad medvědy zřetelně prohrávat, asi se poptávka během dlouhého rally vyčerpala.

ANALÝZA – Bitcoin (BTC) nemá prozatím ani zdaleka rozhodnuto


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na kapitálových trzích jsou velmi rizikové!!

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.