ANALÝZA – Bitcoin (BTC) nemá prozatím ani zdaleka rozhodnuto

Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Po včerejší analýze na zlato bych se dnes ve stručnosti ještě zaměřil na Bitcoin (BTC), i když se na trhu nic velkého prozatím neodehrálo. Bohužel dost konsolidační pattern, ze kterého sice došlo k průrazu, ale pohyb nebyl vůbec nijak rozhodující. To je docela škoda, neboť jsem na to docela spoléhal.

Vzhledem k tomu, že už je čtvrtek, tak se obávám, že během obchodního týdne se ráznějšího price action už asi nedočkáme. Otázkou potom bude, zda cenový vývoj během soboty a neděle zopakuje dynamiku vývoje z předešlého víkendu.

Do konca tohto mesiaca môžeš využiť 50 % zľavu na všetky naše trading produkty. Neváhaj a priprav sa na altcoinovú sezónu už teraz. S nami ti nič neujde.

Pozrieť ponuku

Longy/shorty

BTC, ANALÝZA – Bitcoin (BTC) nemá prozatím ani zdaleka rozhodnuto, TRADING11

Na prvním grafu bych chtěl ukázat, že během toho posledního dumpu sice došlo k zavírání dlouhých pozic, ale už jsme v podstatě zpátky tam, kde jsme byli předtím. Tudíž se toho obchodníci vůbec nebojí a stále mají snahu do trhu skákat. Nicméně je dost negativní, že navzdory ochotě riskovat to s cenou nijak nepohnulo. Naopak stoupá případné palivo pro zmáčknutí longů.

Historicky bylo těch longů už i více, ale fakticky je jich na Bitfinexu stejný počet jako na konci minulého bull runu v závěru roku 2017. Shorty sice krapet přibyly, ale vůči dlouhým pozicím je to stále disproporční.

Jedná se sice jenom o data z Bitfinexu, ale když budeme z grafu vycházet, je evidentní, že se stále nakupuje, ale cena prozatím nijak zvlášť nereagovala. Ještě pro upřesnění, čísla v grafu znamenají kumulativní počet bitcoinů, které obchodníci drží ve svých dlouhých/krátkých pozicích. Graf tedy neukazuje počet pozic v tom pravém slova smyslu.

BTC dominance

BTC

Co se týče Bitcoin dominance, stále jsme na supportním pásmu okolo 50 %. Denní časový rámec je už dost dlouho dobu mimořádně „přeprodaný“, ale stejně není moc vůle k odrazu. To do určité míry dává altcoinům šanci postupovat nahoru.

Nicméně v kontextu toho, že očekáváme pokles ke 42 000 USD, dává logiku, aby ke krátkému oživení na dominanci došlo. V takovém případě se alty samozřejmě vylejí mnohem více než BTC. Nicméně i silná pumpa přirozeně posílí BTC dominanci.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

BTC

Na 4H grafu je celá situace docela nejasná, protože sice došlo k breakdownu ze zakresleného pokračovacího trianglu, ale medvědi toho vůbec nevyužili. Tudíž nebyla dostatečná prodejní síla, i když jsme ji předpokládali. Jak jsem tedy říkal v úvodu, v těchto chvílích není moc jasné, jak čerstvé price action vlastně interpretovat.

Na první pohled se může zdát, že nabídku se daří absorbovat, což je potenciální býčí signál. Leč, dokud nakupující reálně nepředvedou, co dokáží, tak nic nevíme s jistotou. A ukáží nám to tehdy, když cena začne impulsně stoupat v doprovodu mohutného nákupního tlaku.

Pokud medvědi udrží cenu v rozmezí 58 189 – 54 530 USD, stále kalkulujeme s tím, že nakonec těch 42 000 USD otestujeme. Pokud si správně vzpomínám, zdůrazňoval jsem, že u řečené úrovně je jednak 20týdenní MA a jednak 38,2 % fibo. A kromě toho i dle Volume profile se jedná o support. Na uvedené hranici je tudíž silná konfluence, která zvyšuje šanci na silný odraz.

Indikátory

RSI je pořád ve spodní polovině hodnot a momentum up skutečně zatím nic velkého nepředvedlo. Jestli se RSI nad 50 bodů nedostane, asi nás brzy čeká jeden leg dolů. Co se týče MACD, došlo hned k bearish crossu, ale zatím bych tento signál bral s rezervou.

Závěrem

Kdybychom měli vycházet z objemů, v kontextu posledních týdnů se na trhu cosi děje. Okurkovou sezónu rozhodně nemáme, ale i tak není trh jaksi schopen se ještě rozhodnout. Jak už jsem tedy říkal, dokud se podmínky radikálně nezmění, počítáme s tím, že BTC atakuje těch 42 000, kde je solidní konfluence. Ovšem lokálních supportů je na cestě dolů dostatek, takže je klidně možné, že bude síla na odraz mnohem dříve.

ANALÝZA – Zlato (XAUUSD) každým dnem více sílí


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na kapitálových trzích jsou velmi rizikové!!

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.