ANALÝZA – Zlato (XAUUSD) každým dnem více sílí

zlato
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Vzhledem k tomu, že Bitcoin od včerejška stále konsoliduje, je na čase se podívat třeba na zlato. Trh se žlutým kovem totiž každým dnem sílí. A čím dál více se zdá, že jsme dosáhli onoho tržního dna a nyní jsme v podstatě na počátku snah o pokračování v dlouhodobém uptrendu. Jak jsme si navíc v minulé analýze ukázali, inflace slušně zapeakovala a je i nemalá šance, že se dočkáme po nějakou dobu vyšších hodnot.

Do konca tohto mesiaca môžeš využiť 50 % zľavu na všetky naše trading produkty. Neváhaj a priprav sa na altcoinovú sezónu už teraz. S nami ti nič neujde.

Pozrieť ponuku

Aktuální situace na 1W TF XAUUSD (zlato)

zlato

Týdenní graf vypadá velmi dobře, neboť se povedlo prorazit 20týdenní exponenciální průměr a zatím se zdá, že možná i týdenní svíce nad touto křivkou zavře. Kromě toho dochází k průrazu S/R levelu 1 786 USD/unce, ale samozřejmě i zde záleží na týdenním close.

Jestli býci na drahém kovu definitivně prorazí, pak se stačí jen vymanit ze střednědobé downtrendové struktury. Ty šance na obnovení dlouhodobého uptrendu pak markantně vzrostou.

Mohlo by vás také zajímat: Bitcoin po propadu konsoliduje, do 48 hodin mohutnější pohyb?

Indikátory

Na RSI pozitivní momentum soustavně stoupá, což je samozřejmě bullish. Na týdenním MACD se dokonce schyluje k bullish crossu, což je po tak dlouhé době významný signál. Pravděpodobnost, že jsme na dně, se prostě každým dnem zvyšuje.

Aktuální situace na 4H TF XAUUSD (zlato)

Zlato, ANALÝZA – Zlato (XAUUSD) každým dnem více sílí, TRADING11

Jak jsem říkal v minulé analýze na zlato, ten downtrendový kanál mám z konkrétních důvodů na intraday nakreslený trochu jinak. Respektive, aby měla diagonála co nejvíce dotyků s vrcholy. Každopádně prvotní pokus o průraz byl neúspěšný, ale v těsné blízkosti horní hranice obchodního pásma došlo k rychlé rotaci a nyní máme po čerstvém breakoutu ze struktury.

Pokud se tedy cena dokáže udržet nad řečenou strukturou, dokáži si velmi snadno představit, že zlato bude i nadále pokračovat v expanzi. Leč jistá rizika zde jsou, a ta právě spočívají v makroekonomických fundamentech, jako je právě inflace.

Ten silný peak na 2,6 % byl lidově řečeno na rychlo vyhoněný americkou vládní politikou, takže je otázka, jak dlouho vyšší inflace vydrží. Pokud za měsíc na datech uvidíme, že inflace zase začíná strmě klesat, všechnu tuhle snahu to může poslat do kopru. I když z technického hlediska můžeme sledovat velké pokroky.

Indikátory

Intraday indikátory nejsou nic moc. Na RSI je velká medvědí divergence, u které samozřejmě hrozí uplatnění, což by kurz dostal zpátky do downtrendové struktury. Popsané price action by trh nemusel vzít zrovna pozitivně. U MACD indikátoru platí v podstatě to samé.

Mohlo by vás také zajímat: Obchodoval na páku a dnes přišel o životní úspory – viní z toho burzu Kraken

Závěrem

Objektivně můžeme potvrdit, že z technického hlediska vypadá zlato vážně slibně. Leč ten fundament je tam podle mne nejistý, a pokud deflační tlaky zase porostou, můžeme si být jisti, že žlutý kov pak musí dolů.

Co jsem se tak díval na jiné kvalitní analytiky, podstatná část má nespočet argumentů pro to, aby šla cena za unci někam na 1 300 – 1 400 USD, kde lze počítat s opravdu mohutnými nákupy. To má z fundamentálního a technického hlediska vážně logiku. Ale kdo ví, třeba se situace zase nějak závažně změní a náš pohled se tím pádem musí změnit.

ANALÝZA – Bitcoin (BTC) se zatím drží, konsolidace před dalším poklesem?


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na kapitálových trzích jsou velmi rizikové!!

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.