ANALÝZA – Bitcoin je po třech letech na novém historickém maximu! Co bude dál?

Share This Post

Jak je uvedeno v titulku, po třech letech se povedlo něco neuvěřitelného – Bitcoin definitivně překonal all time high z konce roku 2017. Ještě na přelomu léta/podzimu bylo něco takového naprosto nemyslitelné, ale skutečně se to povedlo.

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Nemá asi moc cenu polemizovat nad tím, z jak moc velké části se jedná o přirozenou poptávku. Já si osobně myslím, že je to z většiny vypumpované díky manipulaci, ale to už je teď asi jedno. Trh je každopádně těžce přepálený, což jsou ideální podmínky na to vydrbat s býky i medvědy. Hrozná volatilita, naprosto nepochopitelné pohyby, chytat se to nedá. Trh je nyní nesmírně riskantní.

Aktuální situace na 1W TF BTC/USD

Jak sami můžete z týdenního grafu vidět, na Bitstampu jsme pokořili ATH cenu z prosince 2017. Naprosto se tím znegovaly všechny bearish scénáře, které se postupně s růstem ceny objevovaly na stole. Bohužel ty bearish scénáře měly svoji logiku, zatímco tento růst byl z velké míry nesmyslný. Respektive jeho agresivní dynamika, protože, když se podíváme do historie, korekce o 33 až 40 % jsou v rámci bull runu standard.

Poslední korekce neměla ani 17 % a už Bitcoin pokořuje historické maximum. Trh tedy paradoxně vydrbal především s racionální částí obchodníků – zatímco netrpěliví gambleři solidně vydělali. Každopádně se pořád o tu ATH úroveň bojuje. Není ještě zcela jisté, zda nakupující budou úspěšní, co se týče denního close.

My vlastně ani nevíme, jak účastníci na trhu budou vnímat ceny vyšší než ATH. Budou tam vůbec kupci? My tyto informace vůbec nemáme, ale vzhledem k tomu, že se kurz dostal až sem, lze předpokládat, že bude zájem i na vyšších cenových hladinách. Bude to ovšem stačit? Nevysypou právě teď podstatnou část toho „pytle“?

Spousta otázek nás v této chvílí může napadnout, ale odpovědi zřejmé nejsou. Určitě se nevyplatí podléhat FOMO a je dost rozumné si počkat alespoň na již zmíněné denní close. Pokud bude denní a měsíční s týdenním close bullish, trh nebude chtít jen tak dolů.

Zobchodovali jste včera dva signály, které jsme publikovali na tomto webu? Oba se dnes vyplnily!

2 SIGNÁLY – Využijte šanci a vydělejte na těchto altcoinech

Jestli máte zájem o více takových tipů na obchody, doporučujeme využít Black Friday akci a koupit si signály Crypto Kingdom se slevou až 30%!

>>>Koupit zlaté členství (7 510 Kč – sleva 30%)<<<
>>>Koupit stříbrné členství (2 793 Kč – sleva 30%)<<<
>>>Koupit bronzové členství (1 043 Kč – sleva 30%)<<<

Slevy končí DNES o půlnoci!

Indikátory

Týdenní RSI je už šest týdnů v překoupené oblasti a aktuální hodnoty činí 84 bodů – trh je hrozně přepálený a čím víc se ještě bude přepalovat, tím překvapivější a tvrdší dump přijde. Tím nechci nijak strašit, ale je potřeba kalkulovat i s tím, že trhy pouze nerostou.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

Na nižším časovém rámci si akorát zrekapitulujme posledních několik dní. Z počátku kurz rostl pouze mírně a nebylo moc důvodů věřit, že se vůbec dotkneme vrcholu. Tahle negativní myšlenka se opírala především o bizarně nízké nákupní objemy – rostoucí cena nebyla potvrzená.

O to víc je pak překvapením, že zrovna dnes se objevilo největší bull volume u 4H svíce za předešlých pár týdnů. Zas na druhou stranu, když Bitcoin překonal golden ratio (65 %) na fibonacciho retracementu, tak to už samo o sobě něco znamená. Vlastně se prolomení řečené úrovně považuje za potvrzení toho, že je korekce u konce. Pokud kdokoliv vycházel pouze z tohoto, obchod mu evidentně vyšel.

Závěrem

Pravda je taková, že asi nemá cenu bloumat nad tím, kdy k té hluboké korekci dojde. Ono k ní někdy dojít musí, protože se trh čas od času pročistit musí, ale za těchto panujících podmínek to absolutně nelze odhadovat.

Je potřeba s tím počítat a nebýt pak ohromně překvapený, když člověk uvidí v grafu propad o 40 %. Když s tím totiž vůbec nepočítáte, emoce vás donutí prodat v tu nejméně vhodnou chvíli.

Dnes ve 20:00 se nezapomeňte připojit na náš stream:

Related Posts

Twitterový účet Robinhooda byl hacknut, aby propagoval podezřelý prodej tokenů RBH

Oficiální twitterový účet bezprovizní investiční platformy Robinhood byl napaden hackery,...

Investice rizikového kapitálu do blockchainu nadále klesají

Cointelegraph Research analyzoval všechny obchody a trendy rizikového kapitálu...

Binance zpřísňuje pravidla pro NFT

Podle oznámení z 19. ledna zpřísnila kryptoměnová burza Binance...

Jihokorejský soud nařídil burze Bithumb uhradit škody investorům během výpadku

Sága jihokorejské kryptoburzy Bithumb pokračuje, tentokrát s rozsudkem místních...

Nezákonné krypto transakce dosáhly v roce 2022 historických maxim

Rok 2022 vytvořil rekord v nelegálních transakcích v řetězci....

Solana ukázala 120% pumpu, riskuje token překoupení?

Solana od nového roku vzrostla o působivých 60 %....