Analýza Bitcoinu (BTC) – Otestujeme horní stěnu mohutného bull flagu?

Share This Post

Po skoro deseti dnech jsem si pro vás připravil další analýzu na trh s Bitcoinem (BTC), kde se rýsuje hned vícero možností vývoje. Alespoň tedy já jich tam vidím hned několik a ty se posléze mohou ještě více rozvětvit. Co se týče krátkodobého horizontu, držím se toho, že Bitcoin otestuje horní bull flag, kde je zároveň i horizontální support na 11 200 USD.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

Na nižším časovém rámci to vypadá jako obyčejný trendový kanál, ale na weekly je to dle mého skromného názoru jednoznačně bull flag. A my se nyní blížíme k otestování jeho horní stěny, což se nám nepovedlo před deseti dny kvůli dumpu po S/R level 10 192 USD. Zároveň se tím opětovně otestuje rezistence 11 200 USD, což je příhodné pro další vývoj.

Následně mi přijde nejracionálnější, aby kurz znova otestoval support na těch cca 10 000 USD. Kdyby se povedlo tuhle úroveň ubránit, hrálo by se pak o double bottom, což by nesmírně býkům pomohlo při snaze prorazit z bull flagu. Laicky řečeno to prostě naláká další nakupující a dodají tomu ten potřebný impuls pro breakout z vlajky.

Bohužel je pod těmi 9 934 USD ten CME gap. Když si trh usmyslí, že ho zaplní, je reálné, že to bude v podobě pětiminutové svíce s dlouhým knotem zavřené zase nad 9 934 USD. Něco takového by mě určitě nepřekvapilo, ale propad kurzu na řečenou úroveň by mohl způsobit nečekaně mohutný výprodej.

To by mohlo kurz sundat mnohem níže, minimálně po 8 880 USD, kde je jeden z nejsilnějších supportů. Co se týče breakoutu z bull flagu, dle targetu z toho patternu bychom měli být schopni překonat swing high (cca 13 900 USD) z minulého roku. Jestli by se pak toto swing high potvrdilo jako support, je to technicky významné potvrzení bull runu.

Indikátory

Co se týče indikátorů, z posledních několika dní to není žádná sláva. Křivka RSI má vrchol na 64 bodech a momentum už přestávalo mít sílu. Jediné pozitivum je, že tam je tzv. skrytá býčí divergence. Nicméně, pokud to není v extrémních hodnotách, já tomu osobně moc nepřikládám váhu.

Tím ale neříkám, že to nemůže krapet cenu pushnout up, protože na tohle prostě boti reagují. MACD akorát potvrzuje předešlá slova, protože to pozitivní momentum je zcela bez šťávy. Dokonce tu máme i bearish cross.

Závěr

Na trhu s Bitcoinem je to teď hrozně velké dilema, protože při makro pohledu je to strašně bullish. Nicméně propad pod nějakých 8 880 USD je pro mě dost reálný, ale technicky vzato to není problém. Co se týče poklesu na 9 934 USD, to naopak při odrazu přidá páru tomu případnému breakoutu z bull flagu.

Leč musíme počítat i s možností, že dojde k propadu po těch 8 880 USD, čímž by se nám to potvrzení bull runu zase o něco odložilo. Jestli by k něčemu takovému došlo, tak se ho nedočkáme dřív než na přelomu 2021/2022. Mně osobně to ale nevadí, protože i pro tohle mám plán a paradoxně by se na tom dalo i více vydělat.

Mohlo by vás také zajímat:

Analýza indexů Nasdaq a S&P 500 – Akciový trh pokračuje ve strmém poklesu!


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na kapitálových trzích jsou velmi rizikové!!

Related Posts

Robert Kiyosaki varuje: Dolár sa do 4 mesiacov môže zrútiť!

Slávny autor literatúry zameranej na finančnú gramotnosť Kiyosaki prichádza...

Popularita kryptomien medzi mileniálmi v USA mierne klesá

Finančná spoločnosť Bankrate pred nedávnom zverejnila správu, v ktorej...

TOP 5 článkov za posledný týždeň + Bonusová správa dňa

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...

Kryptomeny majú svetlú budúcnosť, ľudia prestávajú veriť centrálnym bankám!

Kryptomeny už dávno stratili negatívny punc a naopak sa...

Ministerstvo financí USA uvalilo sankce na 5 krypto adres spojených s ruskou neonacistickou polovojenskou skupinou

Ministerstvo financí Spojených států přidalo pět kryptoměnových adres spojených...

Jižní Korea vydala zatykač na zakladatele Terra Do Kwona

Zatímco komunita LUNC se raduje z možného návratu tokenu Terra Luna...