Analýza indexů Nasdaq a S&P 500 – Akciový trh pokračuje ve strmém poklesu!

0
Dow Jones, Nasdaq, S&P 500, indexy, USA

V dnešní analýze na akciové indexy S&P 500 a Nasdaq akorát naváži na tu předešlou z počátku letošního měsíce. Už tehdy vlastně bylo poznat, že se asi nejedná o jednorázový propad, protože byl příliš silný a doprovázený nemalými objemy. A taky se ukázalo, že to tak skutečně je, protože pokles trvá už tři obchodní týdny. 

Aktuální situace na 1D TF indexu Nasdaq

Na trhu s futures na akciový index Nasdaq definitivně padla ta střednědobá uptrendová trendovka, která podmiňovala tu expanzi. Znamená to automaticky, že je po růstu? Nikoliv, ale je třeba to brát vážně na zřetel a nebýt překvapený, když pokles bude gradovat. Měli jsme tu totiž hodně dlouho moc hezký rostoucí trend, který se nepochybně do velké míry rozbil.

Zatím to můžeme považovat za obyčejnou korekci, což není až tak překvapivé vzhledem k té gradaci růstu kurzu na přelomu srpna/září. Co vnímám jako velký problém, je fakt, že objemy obchodů se s tím poklesem markantně zvedly, což je takový prvotní signál, že se nemusí jednat jen o obyčejnou korekci.

Na tom trhu se prodal za krátkou dobu docela ranec, a proto očkekávám pokles alespoň po S/R level 9 762 bodů, kde je původní historické maximum. Je to hodně mohutný support. A kdyby padl, je to další důležitý milník. Co se týče durace, samotné vyklesání až sem může trvat i dva měsíce. Osobně to tedy beru tak, že akciový trh bude spíše do konce roku minimálně stagnovat.

Aktuální situace na 1D TF indexu S&P 500

Když přejdeme na S&P 500, tento index je na tom celou dobu mnohem hůře, takže i ten samotný propad trhu mnohem více technicky přitížil. Bohužel se vůbec nepovedlo ubránit support, kde bylo předešlé historické maximum. Vlastně se kurz indexu moc dlouho nad tím původním historickým maximem neudržel, což lze rovněž považovat za negativní jev.

Aktuální retracement je mezi březnovým low a zářivým high pouze o něco více než 0,236. V těchto chvílích se tedy nejedná o žádný masakr, ale po technické stránce je problém v tom, že se předešlé ATH neudrželo. A dokonce po průrazu došlo k pullbacku a retestu úrovně. Tím se původní ATH zase potvrdilo jako odpor a posléze došlo i k breakdownu z toho zakresleného kanálu.

A vůbec nejhůře vnímám objemy obchodů. Všimněte si toho strašlivého kontrastu mezi růstem kurzu a počátku poklesu datovaného k 3. září. Sice ten prodejní tlak částečně ustoupil, ale pořád je příliš významný. Jakási snaha tam sice ze strany nakupujících jde vidět, ale moc přesvědčivé to nyní není. I zde tedy kalkuluji s poklesem minimálně do pásma mezi S/R levely 3 040 bodů – 2 976 bodů.

Závěr

Mě aktuální stav až příliš nepřekvapuje, protože Federální rezervní banka před letními prázdniny dost přiškrtila ten jejich quantitative easing. Ze setrvačnosti to sice celé léto pokračovalo v expanzi, ale to nemohlo vydržet věčně. A já bych se vůbec nedivil, kdyby to bez pomoci Fedu šlo otestovat roční low.

Bude tedy dost záležet na tom, jak se k tomu Fed postaví. Zatím ten pokles není až tak významný, takže moc nepočítám s tím, že by do těch trhů začali mohutně tu likviditu pumpovat. Pokud se to ale významně zhorší, vězte, že zasáhnou, a to je paradoxně asi ten nejlepší signál pro long.

Mohlo by vás také zajímat:

Analýza – Zlato má za sebou nejhorší týden


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na kapitálových trzích jsou velmi rizikové!!

avatar
  Subscribe  
Upozornit na