Analýza BTC, ADA, THETA, MATIC – budú alty ukončovať dlhodobé patterny?

BTC smeruje na nové ATH
BTC smeruje na nové ATH. Zdroj: Shutterstock.com/Sittipong Phokawattana
KOKA INU
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

V tomto článku si priblížime aktuálnu analýzu hlavnej kryptomeny BTC a highcapových mincí ADA, THETA a MATIC. Dominancia Bitcoinu posledné dni viac-menej stagnuje a v čase písania sa nachádza na hladine 46,20 %. Altcoiny medzitým stále Bitcoin neprekonávajú a trh sa nachádza v bitcoinovej sezóne. Všetci totižto čakajú na prerazenie bitcoinového ATH.

BTC/USD

Bitcoin vytvoril lokálne maximum 62 944 $ a rešpektoval tak posledné rezistentné pásmo na grafe. Cena môže v podstate urobiť pred prekonaním ATH aj sideway štruktúru alebo po korekčnom legu opäť narásť. Podstatné je, že ATH nakoniec prekoná. Najbližší support sa nachádza na hladine MA21 na hodnote 59 700 $ a následne je ďalší support na 54 800 $, čo vyplýva z predošlej krátkodobej sideway štruktúry. Z krátkodobého hľadiska tak cena musí trochu vychladnúť predtým, ako zaútočíme na nové ATH.

BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView
BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView

Prečítaj si aj predošlú analýzu – Analýza BTC, ETH, ALGO, XTZ – altý sú bullish, Bitcoin útočí na ATH

ADA/USD

Cardano sa stále nachádza v akumulačnej sideway štruktúre, ktorá vznikla po uzatvorení býčej vlajky. Z dlhodobého hľadiska ostávame bullish, pričom support sideway štruktúry je najbližšie na 2,05 $. Naopak rezistencia, ktorú musí cena prekonať, je 2,45 $. Až vtedy definitívne vstúpime do bullrunu a ukončí sa akumulačná zóna.

ADA/USD 4H. Zdroj: TradingView
ADA/USD 4H. Zdroj: TradingView

Chceš nakúpiť a obchodovať kryptomeny? Burza Binance je aktuálne najlepšie hodnotenou burzou na svete s veľmi lacnými poplatkami za nákup. Vytvor si účet teraz cez náš >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

THETA/USD

Theta sa v podstate nachádza v konsolidácii od dosiahnutia ATH. Táto konsolidácia sa však pomaly bude uzatvárať. Stále je ale priestor na jej pokračovanie aj ďalší mesiac. Posledná rezistencia sa nachádza na trojitom vrchol point of control 6,91 $ a ďalšia sa nachádza na zhruba 7,40 $. Support na druhej strane je približne na 5,00 $, pričom sa musí vytvoriť vyššie minimum, ako to predošlé.

THETA/USD 4H. Zdroj: TradingView
THETA/USD 4H. Zdroj: TradingView

MATIC/USD

MATIC naopak, svoju dlhodobú konsolidáciu už prekonal, čo potvrdili aj vysoké objemy pri prerazení dlhodobej rezistencie. Ďalší býčí target sa nachádza na hladine 1,70 $. Ak túto hladinu prekonáme, tak navyše bude potvrdený aj dlhodobý rastúci trend. Z krátkodobého hľadiska môže dôjsť k otestovaniu predošlej rezistencie ako supportu pred ďalším rastom.

MATIC/USD 4H. Zdroj: TradingView
MATIC/USD 4H. Zdroj: TradingView

Takéto analýzy sa môžeš naučiť robiť aj sám v našej VIP skupine. Naši profesionálni traderi pre teba pripravili 15 kurzov, kde nájdeš viac ako 200 video tutoriálov. Zároveň súčasťou členstva sú aj denné náhľady trhu od našich traderov, analýzy a signály.>>>Chcem kúpiť VIP členstvo<<<.

Ako použiť túto analýzu?

Trading11 nie je stránka, na ktorej vám povieme, kedy nakúpiť a kedy predať. Naším cieľom je dať vám dostatok informácií, aby ste boli schopní urobiť správne rozhodnutie. Ak chcete vedieť, ako používať analýzy na našej stránke, prečítajte si tento článok. Ak sa chcete naučiť lepšie obchodovať, skúste našu Školu (ZADARMO). Ak nerozumiete nášmu krypto-trading-slangu, určite vám pomôže náš slovník.


Líbí se ti tento článek? Denně publikujeme nejnovější informace (nejen) ze světa kryptoměn. To vše a další zajímavosti, signály a ankety najdeš na našem facebooku. Dej nám like a dostávej zpravodajství o kryptoměnách přímo do svého feedu.


Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.