Analýza BTC – cena vymazala pád za několik hodin. Je to konec korekce?

BTC pravděpodobně končí korekci
BTC pravděpodobně končí korekci. Zdroj: Shutterstock.com/allstars

BTC po otestování zóny předchozího dlouhodobého maxima kolem hladiny 53 000$ dokázal vytvořit zisk 9 % za pouhých několik hodin. Otázkou však zůstává, zda je tento odraz koncem korekce, nebo jde jen o býčí leg v rámci korekční struktury. Objemy při posledním odrazu totiž chybí.

Bitcoin zatím nepotvrdil ukončení korekce, protože stále dosahuje krátkodobých nižších minim i maxim. Poslední odraz nedokázal překonat poslední maximum 59 400 $. Tržní cena se dokonce nachází přesně na rezistenci z předchozích lokálních maxim korekce. Stále však platí, že takový odraz není typický pro korekční strukturu, a proto se může jednat o minimum.

BTC/USD 4H
BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView

Jsi začínající nebo středně pokročilý obchodník? V naší komunitě traderů ti obchodování na burze půjde snáze. Ve skupině najdeš analýzy, denní update trhu, signály a samozřejmě kompletní video návody od základů až po profesionální obchodní systémy. Pouze do konce tohoto měsíce s 50% Black Friday slevou. 

»»» Chci objednat členství se slevou! «««

Přečti si také – Bitcoin klesá – Nová varianta koronaviru způsobila na trzích propady o více než 10 %

BTC otáčí trend

Pokud se opravdu jedná o reverzi a cena už nepůjde pod poslední minimum, musíme počkat buď na proražení posledního maxima, nebo na další minimum. Další minimum musí být vytvořeno výš než to předchozí. Cena tak může vytvořit sideway strukturu, čímž prorazí rezistenci z maxim a od této struktury bude pokračovat v růstu.

Podobná sideway struktura byla vytvořena i koncem září při posledním dlouhodobém lokálním minimu. Býčí target, který sledujeme, je na point of control 61 160 $. Cena pravděpodobně vytvořila reverzi trendu, ale připomínáme, že není potvrzena.

Mohlo by tě zajímat – Burzy zaznamenaly obrovské vklady navzdory 3letému minimu rezerv


Líbí se ti tento článek? Denně publikujeme nejnovější informace (nejen) ze světa kryptoměn. To vše a další zajímavosti, signály a ankety najdeš na našem facebooku. Dej nám like a dostávej zpravodajství o kryptoměnách přímo do svého feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.