Analýza BTC – po slabém odrazu cena narazila na rezistenci

zdroj:pixabay.com
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

BTC z dlouhodobého hlediska pokračuje v korekci a na hladině 29 300 $ našel aktuální support, i nadále se struktura nezměnila. Jaká je tedy předpověď pohybu ceny na nejbližší dny? Podaří se ceně překonat rezistenci nebo pokračujeme v poklesu?

Po odrazu na hladině 29 300 $ se ceně podařilo vyšplhat až na 30 800 $, kde se však nachází MA21 na periodě 4H. Kromě toho je zde oblast předešlého supportu, který nyní slouží jako rezistence. Dalším medvědím indikátorem je fakt, že objemy při odrazu ani zdaleka nebyly tak vysoké jak by bylo potřeba. Z toho hlediska tedy můžeme usoudit, že odraz Bitcoinu je pouze krátkodobý a je součástí korekční struktury. Dlouhodobá rezistence se nachází na hladině 32 820 $.

Přečtěte si také předcházející analýzu Bitcoinu – Analýza BTC – cena neudržela 31 000 $, minimum však nemusí být daleko

BTC / USD 4H.  Zdroj: TradingView
BTC / USD 4H. Zdroj: TradingView

Nejbližší dny tedy pravděpodobně cena bude pokračovat v trendu směrem dolů a to až do doby, kdy se ceně nepodaří vytvořit rostoucí lokální minima a neprorazí lokální maximum mezi nimi. Ideální stav by nastal, kdy se zároveň ceně podařilo překonat rezistenci z lokálních maxim struktury. To se však zatím neděje. Kromě hladiny 29 300 $ budeme sledovat ještě i support 27 000 $.

RSI se také momentálně nachází na rezistenci FLAG. Pokud tuto rezistenci budeme respektovat a cena půjde dolů, totéž se stane i s RSI. Následně bychom pravděpodobně vytvořili na indikátoru pozitivní divergenci nad přeprodanosti. Naopak, pokud rezistenci překonáme potřebujeme jednoznačně vyšší objemy.

Zajímá vás i analýza jiných kryptoměn? Více se dočtete zde – Analýza BTC, ETH, LTC, XRP – Čeká nás důležitý odraz od supportu?

Chceš sa naučiť analyzovať grafy? Máme tu pre teba VIP trading room. Nájdeš tu signály, denný update trhu, 200 video návodov a hlavne pomoc od profesionálnych traderov. S nami nezmeškáš žiadnu príležitosť na trhu. Kryptomeny, indexy a forex denne monitorujeme za teba a hľadáme signály, ktoré následne posielame do našej skupiny. >>>Pozrieť ponuku<<<

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.