Analýza BTC – Proč se jěště držíme na 10 000 $?

Share This Post

Od mé poslední analýzy na Bitcoin (BTC) uběhl již týden a já vám tedy přináším další, neboť se toho přece jenom stalo opravdu hodně. Momentálně je středem pozornosti ten vcelku velký gap, který je na CME. Spousta lidí díky aktuální korekci právem očekává jeho vyplnění, což je pro trh samo o sobě významné.

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Nicméně propad zcela ztratil setrvačnost a skoro to vypadá, že půjdeme brzy up. To nedává moc smysl, protože jsme od té mezery příliš blízko. Respektive po technické stránce nedává logiku, aby se korekce ukončila těsně před gapem. To ale neznamená, že se to nemůže stát. A spousta z nás by to neviděla ráda.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

Jakmile praskl support na 11 200 USD, bylo jasné, že ten drop nebude malý. Nakonec se propad zastavil až u S/R levelu 9 934 USD, ale posléze došlo ještě ke dvěma atakům na tuhle hladinu podpory. Alespoň víme, že je tu jakási snaha support bránit. Každopádně ty samotné odrazy nejsou nic moc a spíš se jedná o jakousi konsolidaci.

Ta konsolidace už od včerejška připomíná obratový (býčí) pattern falling wedge, což nám říká, že se trh chystá k pumpě. Není to ovšem nic jistého, jedná se spíše jen o statistickou pravděpodobnost, která hraje v náš prospěch. Do grafu jsem taktéž hrubě zaznačil tu zmiňovanou mezeru na CME, o které tolik lidí mluví.

Jak je vidno z grafu, bez debat jsme strašně blízko k tomu, aby se mezera vyplnila. Jestli ale aktuální support na 9 934 USD vydrží a zároveň proběhne breakout z falling wedge, možná k tomu vyplnění ani nedojde. Osobně to vnímám jako jakousi past, protože podstatná část trhu na vyplnění gapu prostě spoléhá.

Čtěte také: TOP 3 DEXy, které jsou lepší než normální burzy

Indikátory

Na RSI indikátoru je anomálie v podobě býčí divergence, která se zatím ještě, dle mého názoru, neuplatnila. Pokud kurz udělá ještě jedno nižší low a křivka indikátoru vyšší low, ta divergence bude dvojnásobná, a to by byl jasný buy signál.

U indikátoru MACD je ta nepřímá úměra mezi poklesem ceny a růstem křivek taktéž na první pohled identifikovatelná. Máme i po bullish crossu, ale dokud cena nepumpne z toho wedge, je to irelevantní.

Závěr

Sám se přiznám, že i já čekám od začátku korekce na to vyplnění CME gapu. Je to zkrátka pro trh dosti výhodné, protože tu mezeru nebudeme mít nadále lidově řečeno za zády. Trh neoddiskutovatelně tíhne k tomu, aby tyto mezery vyplňoval, a proto jsem radši, když k tomu dojde rovnou nyní.

Nicméně k vyplnění gapu nemusí nutně dojít teď, čímž se z toho čekaní stane jakási past právě na ty čekající. Určitě si tedy každý musí zvolit takový plán, jaký mu dává smysl (nakoupit hned vs. nakoupit po vyplnění). Nejdůležitější je však být trpělivý a nenechávat se tolik ovlivňovat emocemi.

Mohlo by vás také zajímat:

Analýza indexů Nasdaq a S&P 500 – Začátek downtrendu na akciovém trhu?


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na kapitálových trzích jsou velmi rizikové!!

Related Posts

Ministerstvo financí USA uvalilo sankce na 5 krypto adres spojených s ruskou neonacistickou polovojenskou skupinou

Ministerstvo financí Spojených států přidalo pět kryptoměnových adres spojených...

Jižní Korea vydala zatykač na zakladatele Terra Do Kwona

Zatímco komunita LUNC se raduje z možného návratu tokenu Terra Luna...

Napodobitelé Vitalika Buterina rozšiřují ETH phishing před The Merge

Humbuk kolem The Merge přilákal hejno podvodníků, kteří aktivně...

Burza Huobi odstraní Monero a další mince sloužící na ochranu soukromí

Kryptoměnová burza Huobi odstraní ze své platformy sedm různých...

Morehead: Bitcoinové rally je na ceste

Generálny riaditeľ investičnej spoločnosti Pantera Capital, Dan Morehead, v...

Komunita vyzývá roboty, kteří spamují krypto vlákna Twitteru

Twitter je platforma pro členy komunity, kde mohou diskutovat...