Nenažrané americké trhy na cestě ke kolapsu – Jak to ovlivní Bitcoin?

Nenažrané americké trhy na cestě ke kolapsu - Jak to ovlivní Bitcoin?
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Od posledního velkého propadu amerických akciových trhů přešlo již šest měsíců a na burzy se opět vkrádá strach. Analytici vášnivě diskutují, zda se zopakuje kolaps z března 2020. Spousta věcí tomu nasvědčuje. S&P 500 se po prodlouženém víkendu začal obchodovat o 50 bodů níže a hrozí další velké výprodeje. 

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Za tvrdé výprodeje může z velké části pokles akcií technologických firem. Jak jsme vás informovali, z kapitalizace Applu (APPL) se vypařilo 180 miliard dolarů – ekvivalent všech Bitcoinů v oběhu. Ještě hůře je na tom Tesla (TSLA), která od začátku měsíce ztratila 25 %. Padají i Microsoft, Amazon či Alphabet.

Disclaimer: Tento článek slouží k vytvoření přehledu o akciových trzích a kryptoměnách. V žádném případě ho nelze považovat za investiční poradenství. Před nákupy / prodeji na burze si udělejte vlastní research. Za případně ztráty neneseme odpovědnost!

Pád na amerických akciových trzích nabírá momentum

Zdá se, že Warren Buffett měl pravdu, když v květnu varoval investory před nezodpovědným nakupováním akcií amerických společností. Po extrémně úspěšném létu se USA vrací do reality. Z trhu mizí pracovní místa, malé a střední firmy krachují, vládní pobídky pomalu končí a aby toho nebylo málo, koronavirus nabírá na síle. Přece jenom se tento virus šíří lépe v chladnějším období…
Pokud tedy Fed nevytiskne další biliony dolarů a zase o pár měsíců neodsune prasknutí bubliny, což se velmi snadno může stát, můžeme očekávat, že americké indexy budou dále padat, trhy začnou panikařit a zopakuje se scénář z března tohoto roku. Akcie nemohou věčně ignorovat realitu. Obrovská propast mezi Wall Streetem a realitou se dříve či později vyplní. A vyplní se těly zkrachovalých investorů.
A aby toho nebylo málo, blíží se další volby, což je vždy období nejistoty. Volby v USA jsou také velkou hrozbou pro Bitcoin. Proč? Důvody jsme pro vás shrnuli v tomto článku.

Jaký dopad bude mít kolaps akciových trhů na Bitcoin?

Bitcoin je zvláštní asset. Občas se chová jako zlato a uchovává hodnotu, občas kopíruje akciové trhy a občas si jde vlastní cestou. V tomto roce však stále více reaguje na události ve světě. Vidět jsme to mohli například v březnu, kdy padal po boku akcií a vzácných kovů.

Pokud se zopakuje březnový scénář, trhy se opět začnou čistit od přepákovaných pozic (hlavně longů). Vlastně můžeme spekulovat, že už se to děje. Likvidita na trhu s kryptoměnami je stále velmi nízká, takže takové čištění způsobí masivní dump Bitcoinu a všech ostatních coinů. A nejde o domněnky. Seriózně. Pokud akcie začnou významněji padat, investoři stáhnou peníze do dolaru nebo 10letých bondů a můžeme se těšit na masivní dump.

1D BTC / USD - bitstamp
1D BTC / USD – Bitstamp

Nenechte si uniknout: DASH chystá velký update – Příležitost nakoupit za minimální cenu

Může Bitcoin padnout na 5700 $?

Jak hluboko můžeme padnout? Pokud se naplní nejhorší scénář, máme otevřenou cestu na 5700 $. Nepředpokládáme, že by šel ještě níže. Na této hladině se totiž nachází dlouholetý silný support a fibo hladina 0,786.

Propad Bitcoinu na 5700 $ bude rychlý a návrat zpět na cenu, která dává větší smysl, ještě rychlejší. Jde tedy o skvělou příležitost k nákupu. Připomínáme ale, že tento scénář je vysoce spekulativní a šance, že se naplní, je velmi nízká. Mnohem pravděpodobnější je, že Fed zakročí, nenechá trhy padnout, prasknutí bubliny odsune na později a Bitcoin bude nadále konsolidovat na 10 000 $.

Pokud chcete znát pohled profesionálního obchodníka, přečtěte si naši nejnovější technickou analýzu:

Analýza BTC – Proč se jěště držíme na 10 000 $?

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.