Toto může být největší hrozba pro Bitcoin

Toto může být největší hrozba pro Bitcoin
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Bitcoin ztroskotal na 12 000 dolarech a nyní se řítí dolů. Zlato dosáhlo nového historického maxima, od té doby se však stáhlo do pozadí. S&P 500 zatím stále stoupá výše. Všechna tato aktiva mají jednu společnou věc: je u nich riziko značné korekce, především i kvůli nadcházejícím prezidentským volbám v USA.

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

V článku jsou všechny důvody, proč příchozí prezidentské volby v USA mohou zasadit trhům smrtelnou ránu, zejména Bitcoinu a kryptoměnám.

Co znamenají volby pro budoucnost Bitcoinu?

V listopadu uvidí Spojené státy prezidenta Donalda J. Trumpa, který bude hájit své prezidentské křeslo proti bývalému viceprezidentovi Joeovi Bidenovi. Volební roky jsou vždy rozhodujícími lety pro USA a globální finanční trh.

Nejistota možné změny režimu a toho, jak by to mohlo mít dopad na právní předpisy o dani z příjmu právnických osob, vedlo k velkým změnám nálad před každou volbou prezidenta. Například nástup Trumpa do úřadu odstartoval další býčí trh s akciemi a Bitcoinem.

Čtěte také – Bitcoin hodling na 3letém maximu – Tento graf předpovídá bull run

Analytici očekávají, že vítězství Joea Bidena udělá opak. Titíž analytici se obávají, že uprostřed jednoho z největších zaznamenaných zotavení nemusí být taková výhra ještě oceněna. Nastat to ale může brzy.

Volba indexu volatility VIX

Trhy čekají zásadní otřesy a může to být způsobeno nejistotou spojenou s prezidentskými volbami.

Index CBOE VIX, index volatility, který se zaměřuje na implikovanou volatilitu v indexu S&P 500, stoupá každý volební rok, což signalizuje celkovou výbušnost. Nicméně kvůli pandemii a současným ekonomickým faktorům a politickým neklidům nebyl VIX během posledních volebních let nikdy výše.

Bitcoin SP500 korelace

Čtěte také – Hrozivé grafy předpovídají krizi za pár měsíců! Jak se na ni připravit?

Bitcoin a jeho korelace s indexy

Ačkoli VIX nemá přímý vliv na Bitcoin, naposledy, když se přehřál, následoval černý čtvrtek. Od toho dne Bitcoin náhle koreloval s indexem akciového trhu S&P 500, i když během celé své existence to tak nikdy nebylo.

Jestli to znamená, že se Bitcoin uchytil u jiného typu investora, nebo zda ve hře existuje jiná dynamika, není známo. Korelaci za poslední dvě čtvrtletí od pandemického období ale nelze popřít.

BTC býčí volby

V minulosti Bitcoin nebyl schopen překonat své někdejší historické maximum až po skončení voleb a složení přísahy nového prezidenta. Tentokrát může trh upřednostnit opakované vítězství Trumpa, jak vysvětlují analytici.

Ať je to tak či onak, trhy budou pravděpodobně volatilní, tedy mnohem riskantnější ve dnech, které povedou ke konečnému zápasu Trumpa s Bidenem v Bílém domě.

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.