Analýza BTC, XRP, DOT, XMR – dominancia Bitcoinu rastie

BTC stúpa na dominancii. Zdroj: Shutterstock.com/FOTOGRIN
KOKA INU
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

V dnešnej analýze sa pozrieme okrem BTC aj na highcapové mince XRP, DOT a XMR. Z krátkodobého hľadiska Bitcoin pokračuje v rastúcom trende, a to hneď po tom, čo otestoval support. Tento odraz však altcoinový trh predviedol v o čosi slabšom podaní. Dominancia BTC preto mierne rastie a momentálne sa nachádza na úrovni 41,81 %.

BTC/USD

Oblasť cca od 47 000 $ do 46 000 $ je supportná zóna. Posledným minimom ju cena rešpektovala. Ďalší target sa nachádza na hladine 49 700 $. Zatiaľ to ale nevyzerá tak, že by Bitcoin posledné maximum 53 000 $ prekonal na prvý pokus. Je dosť pravdepodobné, že cena skôr vytvorí nižšie lokálne maximum v porovnaní s hodnotou 53 000 $ a až následne pôjdeme na nové maximum. Z krátkodobého hľadiska tak cena pokračuje v rastúcom trende, no pravdepodobne čoskoro narazíme na lokálne maximum.

BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView
BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView

Prečítaj si taktiež predošlú analýzu – Analýza BTC, ETH, AVAX, BNB – väčšina altov čaká na pohyb Bitcoinu

XRP/USD

Ripple z krátkodobého hľadiska pokračuje v sideway štruktúre s rezistenciou na point of control 1,11 $ a supportom na 1,05 $. RSI poukazuje na pozitívnu divergenciu z hľadiska miním. Býčí target je na hladine 1,25 $, no cena najprv musí prekonať point of control. Ak by support zlyhal, tak ďalší sa nachádza na hodnote cca 1,00 $ a 0,80 $.

XRP/USD 4H. Zdroj: TradingView
XRP/USD 4H. Zdroj: TradingView

Chceš nakúpiť a obchodovať kryptomeny? Burza Binance je aktuálne najlepšie hodnotenou burzou na svete s veľmi lacnými poplatkami za nákup. Vytvor si účet teraz cez náš >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

DOT/USD

Polkadot sa odrazil na poslednej supportnej úrovni 32,70 $ a pokračuje v rastúcom trende. Rezistencia sa nachádza najbližšie na hladine 36,00 $ a 39,00 $. Rastúci trend ostal neporušený a z dlhodobého hľadiska cena stále dosahuje vyššie minimá aj maximá. Objemy sú taktiež z dlhodobého hľadiska rastúce, čo je bullish signál.

DOT/USD 4H. Zdroj: TradingView
DOT/USD 4H. Zdroj: TradingView

XMR/USD

Monero sa nachádza v nákupnej zóne ohraničenej rezistenciou 280 $ a supportom 245 $. Rovnako ako pri DOT, aj tu sa cena odrazila nedávno na lokálnom minime a pokračujeme v raste. Trhová cena však stojí na point of control a bude dôležité sledovať, či sa cene konečne podarí prekonať rezistenciu nákupnej zóny. Býčí target je potom na hladine 290 $.

XMR/USD 4H. Zdroj: TradingView
XMR/USD 4H. Zdroj: TradingView

Takéto analýzy sa môžeš naučiť robiť aj sám v našej VIP skupine. Naši profesionálni traderi pre teba pripravili 15 kurzov, kde nájdeš viac ako 200 video tutoriálov. Zároveň súčasťou členstva sú aj denné náhľady trhu od našich traderov, analýzy a signály.>>>Chcem kúpiť VIP členstvo<<<.

Ako použiť túto analýzu?

Trading11 nie je stránka, na ktorej vám povieme, kedy nakúpiť a kedy predať. Naším cieľom je dať vám dostatok informácií, aby ste boli schopní urobiť správne rozhodnutie. Ak chcete vedieť, ako používať analýzy na našej stránke, prečítajte si tento článok. Ak sa chcete naučiť lepšie obchodovať, skúste našu Školu (ZADARMO). Ak nerozumiete nášmu krypto-trading-slangu, určite vám pomôže náš slovník.


Líbí se ti tento článek? Denně publikujeme nejnovější informace (nejen) ze světa kryptoměn. To vše a další zajímavosti, signály a ankety najdeš na našem facebooku. Dej nám like a dostávej zpravodajství o kryptoměnách přímo do svého feedu.


Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.