Analýza ChainLink (Link) a Monero (XMR) – Altcoiny solidně pumpují, jaké jsou vyhlídky?

0
fortnite monero trading11 analyza

V dnešní analýze se zaměříme na dva vybrané altcoiny – tím je ChainLink (Link) a Monero (XMR). Proč zrovna tyhle dva alty? Link je z dlouhodobého hlediska jako jeden z mála altů jednoznačně v bull trendu, což je docela rarita. Prostě si jede svoje a významně tak překonal jiné konkurenty.

Link má ATH něco málo přes 20 USD a má za sebou korekci o více jak 63 %. No, a přes tři týdny Link v podstatě expanduje a zdá se, že je ta korekční struktura trhu narušena. Ten potenciál je tu tedy rozhodně nezanedbatelný. Co se týče Monera, dneska jsme překonali swing high z roku 2019, což je obrovský technický úspěch.

Aktuální situace na 4H TF Link/USD

Jak je vidno z grafu, cena Linku prorazila skrze horní hranu korekční struktury falling wedge (bullish pattern), což jsem osobně vnímal jako první velký signál k tomu, že je korekce u konce. Další takovou metou je právě horní hrana klesajícího kanálu, u kterého jsme právě nyní. Vlastně i dost pravděpodobně již k průrazu došlo a v těchto chvílích dochází pouze ke konsolidaci.

Zároveň je cena u S/R levelu 10,5 USD, kdy taktéž není úplně jasné, zda k průrazu došlo. Pozitivní je, že konsolidace má podobu malého býčího praporku, takže se trh evidentně chystá prorazit. Možná tedy ještě do konce víkendu uvidíme v grafu jednu zelenou impulsní svíci k druhému S/R levelu na 11,24 USD. Další významné úrovně jsou na 12 USD a 13,38 USD.

Indikátory

Na RSI jsme zase atakovali hraničních 70 bodů, a pokud se povede křivce dostat hluboko do překoupené oblasti, je to samozřejmě nesmírně bullish. Na MACD hrozí bearish cross, ale pokud Link z toho flagu pumpne, tak se tomu vyhneme.

Monero po relativně krátkou dobu zkonsolidovalo do podoby rostoucího trianglu. Vzhledem k tomu strmému sklonu u spodní stěny patternu bylo jasné, že nakupující jsou jednoznačně ve vedení. Po následném breakoutu bylo zřejmé, že se trh snaží akorát navázat na tu předchozí expanzi, kterou ani nějak zvlášť nezastavila ta korekce na trhu.

Monero je v tomto ohledu docela anomálie, protože, zatímco zbytek trhu soustavně klesal, tento trh si udržoval svoji expanzivní trajektorii. Korekce tu sice byla, ale trvala jen přes dva týdny, což je znatelný rozdíl oproti zbytku kryptotrhu. Každopádně cena této mince po breakoutu z trianglu vyšplhala do těsné blízkosti S/R levelu 120 USD.

To je swing high z roku 2019, čímž by se zase narušila ta dlouhodobá downtrendová struktura. Vlastně to technicky vypadá, že jsme v bull trendu. Ve střednědobém určitě a v dlouhodobě dost možná taky. Ono totiž nestačí jen prorazit předchozí swing high, ono je i potřeba se nad tou úrovní udržet. Potřebujeme minimálně měsíční close nad.

Indikátory

Monero je v tomto ohledu dost napřed před Linkem – aktuální hodnoty RSI jsou 74 bodů a co se týče MACD, bearish cross byl odvrácen.

Závěr

U Monera by se mohlo zdát, že člověku ujel vlak, ale to není vůbec pravda. Je však potřeba, aby se S/R level 120 USD potvrdil jako support a z toho se pak dá úplně v pohodě vycházet. Získáme tím totiž důležitou oporu pro expanzi ceny. U Linku se zdá, že je ta korekční struktura víceméně pasé, což je taktéž docela velká příležitost.

Mohlo by vás také zajímat:

Analýza akciových indexů S&P 500 a DAX – Americký trh roste, evropský skomírá


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na kapitálových trzích jsou velmi rizikové!!

avatar
  Subscribe  
Upozornit na