ANALÝZA – Druhý selling climax na Bitcoinu, zvrátí vše ještě pullback up?

Share This Post

Trh s Bitcoinem zažívá dost dynamické období. A do jisté míry nám i naznačuje, kam se asi chce krátkodobě ubírat. Asi nemusím říkat, že není pochyb o tom, že trh nebyl schopen prorazit směrem nahoru z konsolidačního trianglu, ve kterém se kurz nacházel relativně dlouhou dobu. Bylo to za doprovodu dost silného prodejního tlaku, takže máme i pohyb potvrzený.

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Tím posledním dropem se ale dost věcí změnilo, protože vůbec poprvé za několik měsíců máme regulérní krátkodobý medvědí trend. A následující dva týdny se bude rozhodovat o tom, zda se krátkodobý medvědí trend překlopí do střednědobého horizontu. Jak jsem opakovaně proklamoval, nic neroste do nebes. Nicméně je samozřejmě stále šance na obnovení expanze, jen se to za těchto okolností zdá méně pravděpodobné.

Aktuální situace na 3D TF BTC/USD

Třídenní graf přikládám především pro uvědomění si, že ta vertikální struktura trhu byla nepochybně narušena. Teoreticky by se dalo něco ještě zvrátit, protože týdenní close je ještě relativně daleko. Nicméně poslední třídenní svíce má close již za sebou a myslím si, že pro potvrzení by to mohlo stačit. I tak však moc nevěřím tomu, že by byl trh schopen z aktuální ceny poskočit řekněme o 30 % nahoru za pouhé dva dny.

Čerstvý cenový pokles může být pouhým začátkem hlubší korekce, takže další dva až tři týdny klidně můžeme ještě dolů. Určitě lze brát jako dost reálné, že trh bude chtít navázat na původní sklon expanze, který je podmíněn tou nižší zakreslenou diagonálou. Expanze by pak byla mnohem udržitelnější a riziko díky tomu nižší.

Mějte na paměti, že vertikální struktury v grafu samy o sobě avizují, že se blíží minimálně krátkodobý konec růstu. Teď je pouze otázkou, na jaké úrovni se dočkáme obnovení rally. Osobně si nemyslím, že je definitivní konec, ale na druhou stranu je dost reálné, že se trh bude několik měsíců bezvýsledně plácat, což by nebylo po tom dlouhém a agresivním růstu nic překvapivého. Když jde něco dlouho nahoru, může i dlouho dolů.

Indikátory

Třídenní RSI je na 60 bodech, takže je stále dost prostoru pro případný pokles. Na MACD hrozí bearish cross, zatímco Stoch RSI se blíží ke dnu.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

Na trhu došlo k druhému, ale nyní menšímu selling climax. Neřekl bych ale, že je na trhu panika. Od toho má Bitcoin ještě docela daleko. Spíš mi přijde situace dost vlažná. V každém případě jsme se dočkali poklesu kurzu až k S/R levelu 29 500 USD, kde nakupující předvedli docela odhodlání. Dotyková svíce se zavřela jako pin bar v doprovodu nemalých nákupních objemů.

Posléze pullback up pokračoval, ale došlo hned k zamítnutí na S/R levelu 32 000 USD. Býci ovšem snažení nevzdali a nakonec se jim povedlo řečenou hranici prorazit, kde cena v těchto chvílích konsoliduje. Pokud nakupující neustanou ve své aktivitě, mají šanci otestovat ještě úroveň 34 600 USD, kde ale předpokládám silný prodejní tlak.

Jinak jsem do grafu zakreslil potenciální možnost v podobě mohutného bull flagu. Aby se útvar potvrdil, kurz by v dohledné době neměl klesnout až na 24 000 USD. Uvedená možnost by byla pak asi mimo hru. Paradoxem je, že aby se býčí vlajka potvrdila, musíme ještě jednou dolů, jelikož nemáme druhý dotyk s low.

Indikátory

RSI nám potvrzuje, že nakupující jsou ještě ochotni riskovat, takže nemůže být řeč o tom, že by situace na trhu byla vyloženě panická. To dokládá fakt, že hodnoty indikátoru nešly ani pod hraničních 30 bodů. Takhle se zkrátka „panický“ trh nechová.

Závěrem

Osobně mám obavy z toho, že celý týden dolarový index slábnul společně s Bitcoinem. Nejsem si úplně jistý, jak si něco takového vyložit. Je dost možné, že kdyby DXY posilovalo, Bitcoin by letěl k zemi jako kámen. Proto jsem dost zvědavý, jakého vývoje se na BTC dočkáme, až americký dolar zase posílí.

Mohlo by vás také zajímat:

Biden inaugurován americkým prezidentem, americký dolar v červených číslech


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na kapitálových trzích jsou velmi rizikové!!

Related Posts

Proč Bitcoin roste?

Bitcoin za posledních 24 hodin zaznamenal mírný nárůst, který...

Jak nízko může jít cena bitcoinu?

Cena bitcoinu klesla o více než 8 % za...

Největší společnost zabývající se těžbou bitcoinů v květnu prodala 63 % vytěžených BTC

Těžební společnost Marathon Digital prodala více než 60 %...

Japonská burza DMM ztratila 305 milionů dolarů v bitcoinech prostřednictvím hacku soukromého klíče

Centralizovaná burza kryptoměn DMM ztratila bitcoiny v hodnotě více...

Bitcoin má hodnotu 100 uncí zlata, říká zkušený obchodník Peter Brandt

Zkušený obchodník Peter Brandt nedávno vydal předpověď ceny pro...

Ethereum má dosáhnout nového historického maxima

Ethereum může překvapit kryptotrhy a dosáhnout čerstvých historických maxim...