Analýza ETH – Update na novou verzi může vyvolat růst až na ATH!

0
instituce banky banka bank byznys business obchod eth

Altcoin Ethereum patřil během let 2018 a 2019 k méně výrazným highcap mincím. Dokonce jistou dobu byl podle kapitalizace až na 3. místě za BTC a XRP. Začarovaný kruh neskončil ani během první poloviny roku 2020. Konsolidace na dně sice naznačovala možné otočení trendu a začátek nového bullish cyklu. Kromě hromady bullish analýz a čekání na fundamenty jsme nic zvláštního v podání ETH neviděli.

Rozhýbání na trhu došlo až po oznámení spuštění první testovací verze ETH 2.0. Cena okamžitě do 2 dnů od oznámení této důležité akce začala růst. Z lokálního dna, kdy se ETH obchodovalo za 100 USD, aktuálně útočí na 400 USD. Není moc daleko ke 400% zhodnocení. Bude ale bullish trend i nadále pokračovat?

ETH 2.0 to může rozhodnout

Nový update ETH verze je jeden z nejvíce sledovaných fundamentů za poslední období. Dokonce ani burza Binance se svým BNB tokenem nezažívá až tak velký hype. Je tu však jeden problém. Všechna vyjádření o možném spuštění ETH 2.0 byla do teď jen nesmyslné fráze. Žádný update do teď neproběhl! Vše se změnilo během tohoto měsíce. Skupina vývojářů ohlásila první zkušební test, který se bude konat v srpnu. Pokud vše půjde podle plánů, přechod na novou verzi by mohl být realizován ještě během tohoto roku. Není důležitý ani tak fakt, že se blíží update na 2.0, ale to, že se vůbec něco děje. Po 2 letech čekání se tak s velkou pravděpodobností už konečně dočkáme zatím první 2.0 test verze. Jelikož se jedná o silnou fundamentální událost, dá se očekávat, že budou i na grafu zajímavé pohyby.

Technická analýza a růst na ATH?

instituce banky banka bank byznys business obchod eth

Z pohledu technické analýzy se pomalu plazíme ke 400 USD. Vzhledem k tomu, že přišel break out pohyb silné rezistence, momentálně nebrání ETH nic v cestě až na ATH. Nemyslím si ale, že se na tuto úroveň dostane hned.

Na 4H grafu nás na základě Elliot wave analýzy čeká pokračování bullish trendu, kdy ještě během tohoto měsíce se může ETH dostat nad 350 USD. Jdeme si pro zisky?

Autorem těchto analýz je Ľuboš z projektu Bitcoin Skupina. Spojili jsme se s trading11.com a vytvořili společné členství, které v oblasti obchodování na burze nemá na československé scéně konkurenci. Více informací získáš na tomto odkazu.

Využijte 20% slevu na kurz v předprodeji a zkombinujte ji s tímto slevovým kupónem.

VST25

Tento kupón má deset použití
SLEVA 25 %
na všechny produkty v naší Vysoké Škole Tradingu
platí na ČLENSTVÍ i KURZ

Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení na nákup či prodej. Situace na trhu se může kdykoliv změnit. Spekulativní obchody jsou na krypto trzích velmi rizikové.

avatar
  Subscribe  
Upozornit na