ANALÝZA – Ethereum již velmi blízko od důležité psychologické úrovně!

Na ETH blockchainu se šíří falešné Bitcoiny! Na co jsou dobré? (ethereum)

Ethereum je hned po Bitcoinu asi vůbec nejsilnější mincí, kterou si lze na trhu koupit. V současnosti je právě v obdobné situaci, jako byl právě Bitcoin na přelomu listopadu/prosince. Takže se přirozeně spekuluje, zda i Ethereum bude schopno stejného rally. Určitá šance tu určitě je, ale je potřeba si ujasnit, že výchozí pozice byla u Etherea dost odlišná. 

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Je nutné si uvědomit, že retail je ochoten uvěřit čemukoliv, co podpoří jeho bias. Tudíž musíme všechny tyto proklamace a „víry“ podrobit nějaké kritické analýze. Jak jsem řekl, Ethereum je bezesporu velmi silný coin, ale abychom byli svědky dalšího pokračování v agresivním rally, musela by se do trhu „nalít“ hromada nového kapitálu. Poptávka totiž není nafukovací, a ze střednědobého hlediska může dojít k jejímu vyčerpání. 

Aktuální situace na 1W TF BTC/USD

Ethereum, ANALÝZA – Ethereum již velmi blízko od důležité psychologické úrovně!, TRADING11

Technicky vzato je Ethereum na první pohled velmi silným trhem, který jde hned v závěsu za Bitcoinem. Mince nám i tento týden pokračuje v růstu, což se vzhledem k situaci očekávalo. Dokud Bitcoin nepadá (skoro nic nedělá), motivuje to všechny k nákupu Etherea, které stále nějaká procenta dělá.

Jak jsem již řekl v úvodu, retail předpokládá, že Ethereum bude mít jako přes kopírák stejný vývoj jako Bitcoin v prosinci. Jako kdo ví, ale asi bych byl dost opatrný, neboť ta vertikála je už teď dost solidní. Respektive vzbuzuje nemalý respekt. A jestli by cena měla i v tomto stylu i nadále růst, tak je z toho solidní věžák.

V každém případě je aktuální cena dost blízko u ročního pivotu R4 a psychologické hladiny 2 000 USD. Tudíž tu máme jakousi konfluenci, že by právě v zaznačené oblasti kurz mohl negativně zareagovat. Lidově řečeno, jedná se o rezistenci. Na R4 a psychologické hladině bude určitě motivace odprodávat. Ti, co nakupovali pod 1 000 USD, budou mít bezesporu dostatečný důvod alespoň část zisku přetavit do dolaru.

Zas na druhou, pokud by se povedlo řečenou úroveň prorazit, může zase začít mohutné FOMO, protože v cenových relacích nad 2 000 USD Ethereum ještě nikdy nebylo. Vlastně by z tohoto úhlu pohledu opravdu dávalo smysl, aby mělo ETH podobný vývoj jako Bitcoin. Nejagresivnější expanze totiž na BTC začala až nad 20 000 USD, což je též důležitá psychologická hladina.

Paradox je, že psychologické hladiny mají v určitých obdobích na davy ohromný vliv. Když všichni najednou uvidí, že je cena v takto horentní výši, emoce zapracují a nakupují jako diví. Leč je potřeba sledovat všechny rizikové faktory, a nejít tedy pouze s davem.

Indikátory

Teď by měli všichni zpozornět, protože na týdenním RSI je dokonce dvojnásobná medvědí divergence. Svojí velikostí je spíše střední, ale aby došlo k jejímu zneplatnění, musela by cena slušně pumpnout. Kromě toho je současná hodnota indikátoru 90 bodů, mimo divergenci je trh vážně dost přepálený. Popsané faktory ovšem neznamenají, že jsme na vrcholu. Pouze se zvyšují šance, že nás může dostihnout korekce.

Závěrem

Dbát zvýšené opatrnosti je stále naprosto aktuální, neboť těch varovných signálů neustále přibývá. Nebuďte tedy chamtiví a hodnoťte sentiment na trhu kriticky, jelikož se tím můžete vyhnout obrovským ztrátám. Pokud je na trh bullish i vaše babička, která nemá doma internet, měla by vám v hlavě zablikat červená kontrolka.

Mohlo by vás také zajímat:

ANALÝZA – Bitcoin se snaží pokračovat v expanzi, podaří se překonat 50k?


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na kapitálových trzích jsou velmi rizikové!!