Analýza indexu Dow Jones Industrial Average – Geopolitické napětí ve světě graduje

Share This Post

Od poslední analýzy na jeden z největších indexů Dow Jones Industrial Average uběhly už skoro dva týdny, což je vhodný čas na další pokračovaní, abychom byli dostatečně v obraze. Obchodní válka s Čínou graduje a geopolitická situace ve světě se přiostřuje. Bude tedy velmi zajímavé sledovat, jak na to budou velké trhy v následujících měsících reagovat. Nedá se totiž moc předpokládat, že by současné napětí mohlo být ze strany trhů ignorováno. Pojďme se už ale podívat na graf.

Aktuální situace na 1D TF  Dow Jones Industrial Average

Analýza Dow Jones

Stále vzestupný klín

Když se podíváme na graf, tak jako jedné z prvních věcí si všimneme, že vývoj kurzu se stále drží v rostoucím klínu, který statisticky ze 70 % může vyústit v průlom směrem dolů. Dokud se vývoj ceny drží v tomto patternu, tak to není pozitivní stav. Pokud by ale naopak došlo k prolomení směrem nahoru, tak by to bylo silným signálem pro další růst.

Okolo pásma 24 750 bodů je zaznačená rezistence, kde se právě kurz nachází. Trh musí tuto rezistenci nutně prorazit. Pokud se zde kurz totiž bude nacházet dlouho, tak se dá předpokládat, že se jedná jen o další distribuci ze strany velkých investorů, kteří trh poté velkými objemy „vylijí“. Po proražení této rezistence je pak dalším problémem horní hrana kanálu, který je zde zaznačen.

Pokud se kurz k hraně dostane, tak by se jednalo již o čtvrtý dotyk. Potom by se dala tato hrana brát velmi vážně jako silná rezistence. Následně by byla dalším pásmem, které je nutné prolomit, hladina, která je zaznačena jako HIGH SUPPLY. Ta je také zároveň pásmem tím nejsilnějším. Teď je ale zatím ještě velmi předčasné přemýšlet nad tím, zda se kurz dostane až tak vysoko.

Vytvořilo se nám přece jenom nové dno (LL), což prostě značí změnu trendu. Takže kdyby cenu někdo vyhnal až do hladiny HIGH SUPPLY (nebo nad ní), tak by to bylo velmi umělé. Ale možné to je. Stačí, aby FED v USA napumpoval peníze do ekonomiky, a můžeme zase vzhůru.

Lower High (LL)

Momentálně je ale nejpravděpodobnější scénář, že se nám udělá nižší vrchol a poté kurz bude pokračovat v propadech. Pokud by se tak stalo, tak nejbližším silným supportem je oblast zaznačená HIGH DEMAND/HIGH SUPPLY. V tomto pásmu došlo během minulého roku k reakci nejčastěji, takže by nemělo být pro medvědy tak snadné jej prorazit.

Pokud by přesto bylo toto silné pásmo proraženo, tak další support je v blízkosti dna (LL), které je v oblasti 21 800 bodů. Kdyby došlo k proražení tohoto pásma, tak to berte jako takový malý Armageddon. Vytvořilo by se nové dno a prodejní tlak by se tím ještě zvýšil.

Co se týče objemů, tak ty jsou při dosavadním růstu nic moc. Růst kurzu zkrátka není potvrzený nákupním tlakem. Pro medvědy to tedy bude brzy lákavá kořist.

Co říkají indikátory?

Na indikátoru RSI si rozhodně všimněte horní trendové linie, od které jsou hodnoty RSI velmi blízko. Je důležité, aby tato linie byla proražena, protože je to další rezistence. Kurz je zároveň i u vyznačené rezistence, kterou jsem zmiňoval v textu výše – obě musí být proraženy a pokud k tomu dojde, tak k tomu dojde pravděpodobné zároveň. Supportem na RSI je případně spodní trendovka.

Na MACD je momentum (setrvačnost) směrem vzhůru, což je pozitivní signál. Naopak u indikátoru Stochastic RSI se začíná setrvačnost ubírat směrem k nízkým hodnotám – tedy dolů.

Komentář

Pokud sledujete pečlivě zprávy, tak jste si určitě všimli, že ve Venezuele to vypadá na revoluci, kterou se Spojené státy rozhodly podpořit. Pokud by ale došlo, řekněme, k nějaké intervenci ze strany USA, tak by to na trhy mělo určitě vliv. Obzvlášť když jiné velmoci ve světě už daly najevo svůj nesouhlas s touto situací. Může to znásobit intenzitu obchodních válek, které už teď jsou realitou. Když se na to podívám komplexně, tak to na nějaký globální ekonomický hype vůbec nevypadá. Spíš to vypadá, jako kdyby globální ekonomice zvonila hrana.

Na závěr se dá pouze říct, že v globálu to není příznivé. V dalších analýzách bych se chtěl zaměřit i na evropské akciové indexy a případně i na asijské, abychom měli z celosvětového hlediska přece jen větší přehled.

Related Posts

Inflácia v USA spomalila pod 3 %

Spotrebiteľské ceny v USA v júli síce mierne vzrástli,...

Proč Bitcoin roste?

Bitcoin za posledních 24 hodin zaznamenal mírný nárůst, který...

Jak nízko může jít cena bitcoinu?

Cena bitcoinu klesla o více než 8 % za...

Největší společnost zabývající se těžbou bitcoinů v květnu prodala 63 % vytěžených BTC

Těžební společnost Marathon Digital prodala více než 60 %...

Japonská burza DMM ztratila 305 milionů dolarů v bitcoinech prostřednictvím hacku soukromého klíče

Centralizovaná burza kryptoměn DMM ztratila bitcoiny v hodnotě více...

Bitcoin má hodnotu 100 uncí zlata, říká zkušený obchodník Peter Brandt

Zkušený obchodník Peter Brandt nedávno vydal předpověď ceny pro...