Analýza komodity Palladium – Býčí divergence signalizuje pokračování uptrendu

0
palladium

Jak už jsem se zmiňoval v analýze na zlato, tak drahé kovy to v posledních pár týdnech neměly vůbec jednoduché. Korekce na trzích se zlatem, stříbrem a palladiem byly markantní. Největší propady zažilo právě palladium, ale to nebylo žádným překvapením, protože tento kov má za sebou hodně dlouhý býčí trend. Korekce tedy byla na místě. Nyní máme od poslední analýzy nějaké dva týdny, což není sice nijak extra dlouhá doba, ale trh už za tu dobu dokázal předvést něco, z čeho se dá vycházet. Pojďme se na to tedy podívat.

Aktuální situace na grafu 1D TF Palladium USD/unce

analýza palladium

Obchodní pásmo

Naposledy jsme měli kurz uvnitř zakresleného obchodního pásma (trading range), ve kterém se trh palladia ocitl po těch velkých propadech během korekce. Kurz v obchodním pásmu konsolidoval necelé dva týdny a můžeme vidět pokus o průraz směrem nahoru. Ceně se povedlo dostat skrze horní hranu TR, ale S/R level na 1 500 USD/unce dále kurz nepustil.

Máme tedy falešný průraz z TR, po kterém následovala velká červená svíčka. Trh využil jako support spodní hranu obchodního pásma, ale nakonec došlo stejně k průrazu. Po dalším propadu zabral support, co je na 1 250 USD/unce.

Kurz zareagoval odrazem a pak následovala zelená impulsní svíčka, která navrátila trh zpátky do TR. Tuhle reakci považuji za více než pozitivní a mohlo by to znamenat, že korekce je už u konce. Obzvlášť je na první pohled vidět, že ABC korekci máme za sebou. Pokud by ale propad pokračoval, tak by to mohlo znamenat začátek medvědího trendu.

Indikátory

Na indikátoru RSI máme hodně velkou býčí divergenci. To je právě to, na co se po korekcích během vzestupného trendu čeká. Bullish divergence na RSI je jasným signálem, že dosavadní trend může dále pokračovat. Na MACD máme taktéž býčí divergence – jak na křivkách, tak i na histogramu. Momentum se taky začíná obracet do pozitivního směru. Stochastic RSI už pozitivní momentum pomalu nabírá.

Závěr

Je tu mnoho signálů, které jasně udávají směr trendu. Korekce už proběhla a na býčí divergence trh zareagoval velkou impulsní svíčkou. Bylo by tedy velkým překvapením, kdyby se trend právě změnil. Zvrtat se něco ale může kdykoliv a je jasné, že růst akciových trhů drahé kovy vysává. Je ale třeba říct, že palladium si už pár let jede stejně svoje. Proto nevidím důvod, proč by bull market nemohl dále pokračovat a máme tu naservírováno hned několik signálů, že rally může pokračovat.

Co číst dále?

Analýza akcií společnosti Tesla – Společnost Tesla má problémy a na grafu to je hned vidět


Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naši školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na finančních trzích jsou velmi rizikové!!

avatar
  Subscribe  
Upozornit na