ANALÝZA LTC/USD – Nejziskovější altcoin tohoto týdne – Vyplatí se nakupovat?

Share This Post

Jak bylo řečeno v páteční analýze, Litecoin (LTC) jakožto spící drak se probudil. To není nic překvapivého, protože z historického price action víme, že tahle mince umí během několika dní posílit i o desítky procent. Expanze ovšem prozatím nekončí a i během víkendu se Litecoin zhodnotil o více než 10 %. Avšak na nižších časových rámcích už existují signály, že by alespoň ke krátké korekci mohlo dojít.

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Aktuální situace na 1W TF LTC/USD

Aktuální růst na Litecoinu není nijak překvapivý, protože se nakupujícím podruhé povedlo překonat rezistenční trendovku, která byla jakýmsi základem pro downtrendovou strukturu. Navíc se průraz odehrál v místě, kde je konfluence – cenový level 95 USD a horní hranice oblasti hodnoty na Volume profile. Není proto divu, že nákupní tlak tak zesílil, a naopak prodejní zeslabil.

Nejbližší silná úroveň byla až na 114,51 USD, kde je roční pivot R1. Ovšem i přes tento level cena přesvědčivě prorazila. To ovšem nutně neznamená, že týdenní svíce bude mít nad touto hranicí i close. Víkend není ještě u konce a může se cokoliv pokazit. Pokud se ovšem povede týdenní ceně zůstat na současném místě, následující týden by mohl být zase růstový.

Co se týče meziročního swing high, tak jsme sice nepřekonali vrchol z roku 2019, ale povedlo se překonat alespoň 78,6 % retracementu na fibonacciho posloupnosti. I to je významný úspěch, který se asi zúročí. Nejbližší úrovně jsou 128,57 USD a 143 USD. Je dost velká šance, že se k té první ještě do konce roku dostaneme.

K druhé zmíněné úrovni by LTC muselo pumpnout ještě o více než 20 %. Bez nějaké konsolidace se mi to nezdá jako možné. Co se týče objemů obchodů, ty jsou vynikající. Pohyb směrem nahoru je nepochybně potvrzený. Tudíž lze kalkulovat s tím, že je bull trend na LTC potvrzený.

Indikátory

RSI atakuje 80 bodů a hlavně se týdenní RSI prodralo nad 70 bodů, což je nesmírně bullish. Máme tedy další důležitý signál, že Litecoin definitivně vkročil do býčího cyklu. Pro MACD platí to samé, protože histogram indikátoru prorazil rezistenční trendovku a vygeneroval i vyšší high. Zatímco křivky drží moc pěkně růstový trend.

Aktuální situace na 4H TF LTC/USD

Co se týče 4H grafu, Litecoin splnil target z toho zakresleného patternu. Leč růst tím neskončil, protože po krátké konsolidaci do podoby malého trojúhelníku cena ještě jednou pumpla až k 124 USD. Aktuálně je zase potenciální šance, že dojde k vytvoření nové menší rovnováhy a zase do podoby nějakého býčího patternu.

Jestli se v grafu narýsuje býčí praporek, target bude až na 137 USD. Jestli breakout nevyjde a dojde ke středně velké korekci, nejbližší silný support je až na cca 91 USD – na weekly to bylo cca 95 USD. U 91 USD je i golden pocket na fibonacciho posloupnosti. Navíc dle Volume profile je pod touto úrovní silná likvidní oblast, takže šance na odraz s tím rostou.

Indikátory

Na RSI je medvědí divergence, která nám avizuje, že breakout nemusí vůbec vyjít. Prodejní signál ovšem není zatím nijak potvrzený. Na histogramu MACD je též medvědí divergence a na křivkách se schyluje k bearish crossu.

Závěrem

Litecoin má za sebou nepochybně významný technický krok vpřed. Avšak je potřeba do jisté míry počítat i s možností středně velké (cca 25 %) korekce. Je leč zřejmé, že především záleží na trhu s Bitcoinem. Tudíž se určitě nemusí vyplatit naskakování do rozjetého vlaku. Trpělivost prostě vždy růže přináší.

Mohlo by vás také zajímat:

TOP 7 argumentů, proč Bitcoin jde na 200 000 $ – od CTO společnosti Glassnode


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na kapitálových trzích jsou velmi rizikové!!

Related Posts

ETH ETF byly schváleny, ale Gary Gensler pro ně nehlasoval

Komise pro cenné papíry a burzu Spojených států (SEC)...

Tom Lee – Cena bitcoinu na 150 000 USD v roce 2024

Bitcoin je na dobré cestě k dosažení 150 000...

Ethereum ETF potvrzeno?

Uprostřed rostoucích spekulací o možném schválení burzovně obchodovaného fondu...

Vitalik Buterin zdůrazňuje rizika AI uprostřed otřesů ve vedení OpenAI

Spoluzakladatel Etherea Vitalik Buterin se podělil o svůj pohled...

Kraken zvažuje odstranění USDT v Evropě kvůli novým předpisům

Kryptoburza Kraken zvažuje odstranění podpory pro stablecoin Tether v...

Tether razil další 1 miliardu dolarů – naposledy pomohl bitcoinu vyšplhat se na 73 tisíc dolarů

Tether (USDT), největší stablecoin na světě, vytěžil další 1...