ANALÝZA – Mohutný pohyb na Bitcoinu již tento týden?

bitcoin BTC kryptoměny graf mince

Jak jsem informoval ve své poslední analýze na Bitcoin (BTC), na trhu se rýsuje pokračovací triangl, což nám dává určitou šanci na další pokračování v expanzi. Leč jeho tehdejší podoba nebyla úplně definitivní, respektive u spodní stěny bylo jasné, že se ještě formuje.

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Tudíž bylo potřeba vyčkat na nějaký silnější odraz i s potvrzením, což se stalo, a na grafu si to ukážeme. Navíc máme za sebou další týdenní close, díky kterému nyní víme, že se i na vyšších časových rámcích vytvořil v omezené míře prostor pro další růst. Ovšem stále trvá, že je současný stav hrozivě riskantní, s čímž každý musí prostě počítat.

Aktuální situace na 1W TF BTC/USD

bitcoin, ANALÝZA – Mohutný pohyb na Bitcoinu již tento týden?, TRADING11

Svíce z minulého týdne zavřela s dost dlouhým spodním knotem, ale i tak na mě působí nanejvýš neutrálně. V každém případě se posunula dvacetitýdenní křivka klouzavého průměru, která je nyní na 19 634 USD, což je mimo 24 000 USD. To je asi nejbližší silná úroveň, protože je zde dobrá konfluence. 

Čtěte také: Co se stane, až budou všechny Bitcoiny vytěžené?

V každém případě má trh pořád podobu parabolické expanze, což není vůbec zdravé, a navíc je díky tomu situace na trhu riziková. Dokud je zkrátka v grafu parabola, musíte počítat s tím, že je nemalá možnost na nenadálé hluboké propady. Když totiž obdobné struktury definitivně prasknou, kurz posléze padá volným pádem, což není snadné zastavit.

Tím nechci nikoho strašit, ale takto holt trh funguje a každý individuální účastník trhu s tím musí počítat. Jinak stále platí, že pokud bychom měli jít už dolů, první šance na zvrat je až na 24 000 USD, kde je dle Volume profile první likvidnější cluster. Navíc by byla šance navázat na dřívější trend, který je podmíněn zakreslenou diagonálou. Zmíněný trend je daleko udržitelnější a už by nebyl příliš rizikový.

Indikátory

A nyní asi to nejdůležitější, na křivce týdenního RSI se definitivně vytvořil vrchol, což je dle historických dat dost bearish. Proč? Nakupující jednoduše už nemají šanci křivku narovnat. Vždy, když v minulosti došlo na týdenním RSI ve vysokých úrovních k utvoření vrcholu, znamenalo to počátek hluboké korekce. Uvedené faktory ale automaticky neznamenají, že automaticky jdeme dolů.

Jedná se pouze o faktor zvyšující riziko, které nikdo nesmí v žádném případě brát na lehkou váhu. Vše má ovšem dvě strany mince, a jak jsem uvedl na začátku analýzy, v omezené míře na trhu vznikl prostor alespoň pro krátkou expanzi. Týdenní RSI je nyní kolem 86 bodů – objektivně se tedy jakýsi prostor skutečně objevil.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

bitcoin, ANALÝZA – Mohutný pohyb na Bitcoinu již tento týden?, TRADING11

Ke 4H grafu pouze stručně, když se podíváte na minulou analýzu, spodní stěna byla zakreslena jinak a avizoval jsem, že ji bude určitě potřeba překreslit. Jakmile tehdy proběhl odraz kurzu na point of control dle měsíčního Volume profile, byla velká šance, že jsme konečně získali druhý dotyk, díky čemuž máme finální podobu trojúhelníku.

Čtěte také: TOP události pro Bitcoin v roce 2020: Takto nás to ovlivní v roce 2021

Dle prostoru v rámci patternu se dočkáme průrazu už během aktuálního týdne. Nejpozději asi v pátek. Ať bude průraz na jakoukoliv stranu, krátkodobě nám to dá určité vodítko, kam se chce trh v krátkodobém horizontu ubírat. Nicméně si dávejte pozor na potenciální fakeouty, ať se nedostanete do bolestivých pastí.

Závěrem

Zakreslený pattern nám sám o sobě avizuje, že trh se asi chystá na pokus o průraz směrem nahoru. Nicméně je potřeba brát trh v celém kontextu. A jak jsme si v textu rozebrali, je dost faktorů, které nás varují, že je vysoká šance na hlubší drop. Pokud tedy chce kdokoliv triangl longovat, je potřeba všechna rizika brát v potaz.

Mohlo by vás také zajímat:

Bostonský šéf Fedu podporuje fiskální stimuly – Další negativní zásah pro dolar?


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na kapitálových trzích jsou velmi rizikové!!