ANALÝZA – Nasdaq a S&P 500 přepadla korekce, Bitcoin v ohrožení?

nasdaq
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Vzhledem k tomu, že jsme se už docela dlouhou dobu nepodívali na akciové indexy Nasdaq a S&P 500, tak si myslím, že je na čase si od Bitcoinu dát krapet oddych a věnovat se právě jim. Vlastně předtím nebyl takový důvod, abychom se na indexy vůbec zaměřovali, neboť na akciovém trhu se nic moc zajímavého nestalo.

Leč včera se akciové indexy krapet otřásly, takže si myslím, že je dobré to minimálně brát na vědomí. I když vás totiž zajímají hlavně kryptoaktiva, trhy se navzájem ovlivňují. A pokud by došlo na akciových trzích k mohutnému výplachu, semele nám to nepochybně i Bitcoin.

Mohlo by vás také zajímat: Zájem veřejnosti o Dogecoin DOGE překonal Bitcoin! Chystá se růst na $ 1?

Aktuální situace na 1D indexu Nasdaq

Nasdaq

Začneme s technologickým indexem Nasdaq, kde je situace krapet horší než na S&P 500 a Dow Jones. V podstatě nám tu trvá stagnace, která trvá již od poloviny února. Osobně mi přijde logické, že technologické tituly nyní zaostávají, protože se z nich v předešlých cca dvanácti měsících vycucalo maximum. Nic prostě neroste věčně, na což je potřeba neustále myslet.

Každopádně index skládal před několika dny reparát u původní ATH hladiny 14 176 bodů, který ovšem nevyšel. Osobně jsem spíše očekával průraz, protože ostatní indexy byly silné, ale Nasdaqu řečené stejně nijak nepomohlo. Po zamítnutí každopádně následoval výplach k S/R levelu 13 605 bodů, kde byla první snaha o odraz. Leč včera se trh zase dost hnusně vylil a dnešek otevřel bearish gapem pod S/R levelem 13 2019 bodů, který se ihned zaplnil.

Nyní můžeme sledovat agresivní snahu o retracement, ale faktem je, že mi čerstvé price action jako dno zrovna nepřipadá. Zas na druhou stranu, jestli se denní svíce zavře v této podobě, šance na oživení trhu zase vzroste. Jinak celková ztráta po lokální dno dělá necelých 8 %. Tudíž propad není žádná tragédie.

Indikátory

Nyní můžeme konstatovat, že medvědí divergence na RSI spustila docela slušný drop. Signál se tedy z tohoto indikátoru uplatnil a graf s tímto časovým rámcem je čistý.

Aktuální situace na 1D indexu S&P 500

S&P 500

Na akciovém indexu S&P 500 se momentum dost zbrzdilo, ale vyloženě medvědí situace na trhu nebyla. Respektive se dost očekávalo, že indexům musí brzy dojít dech, ale price action bylo na první pohled dosti neutrální, z čehož je dost těžké dělat jakékoliv závěry. Volatilita ovšem začala dost stoupat, což se děje i nyní.

Struktura trhu má podobu tzv. megafón, což je zrovna útvar, který nemám zrovna v lásce. Pokud budeme právě vycházet z řečeného patternu, volatilita má postupně gradovat. V každém případě první support je na ATH úrovni z března, tedy na 3 984 bodech.

Výš nic moc není. A pokud se trh rozhodne pro korekci, asi je nejbližší zastávka až zde, což od aktuálního ATH znamená jenom 6% ztrátu. Co se zase týče čerstvého dropu, i S&P 500 otevřel bearish gapem, ale zatím bez zaplnění.

Mohlo by vás také zajímat: Tyto technické úrovně na dokupování musí znát každý majitel Bitcoinu

Indikátory

Na RSI indikátoru jsme měli dvojnásobnou medvědí divergenci, která se začala uplatňovat. Obdobné divergence se mohou uplatňovat i několik dní, takže kdybych měl vycházet z uvedeného signálu, otestování březnového ATH mi přijde jako reálné.

Závěrem

Akciové indexy sleduji jenom pro úplnost, ale už je vážně dost divné, že hrozně dlouho nedošlo ke komplexnější korekci. Co tak sleduji jiné analytiky, všichni očekávají mohutný drop. Nicméně k ničemu takovému pořád nedochází a prozatím nevidím v grafu vůbec žádné náznaky toho, že bychom měli velký výprodej před sebou. Prostě nuda, ale sledovat indexy musíme.

ANALÝZA – Bitcoin (BTC) čeká aktuální týden breakout?

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na kapitálových trzích jsou velmi rizikové!!

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.