Analýza S&P 500 – Chybí tak málo a máme nové ATH, podaří se konečně?

nadeje
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Po třech týdnech jsem si pro vás připravil další analýzu na akciový index S&P 500 (minulá analýza zde). Za ty tři týdny se S&P 500 stále dařilo posilovat a nyní chybí už jen par bodů a vytvoří se nové all time high, na které se už velmi dlouho čeká. Stále je tu ve hře ale i možnost bull trapu, který by se potvrdil vytvořením patternu dvojitý vrchol. Nic tedy není zatím jisté, ale myslím si, že klidně už příští měsíc bychom mohli mít jasno, květen bude bezesporu pro akciové indexy v USA klíčový. Nyní už ale pojďme na samotný graf.

Aktuální situace na 1D TF indexu S&P 500

analýza S&P

Rostoucí klín

Prakticky jediná věc, která se mi opravdu nelíbí, je právě medvědí pattern rostoucí klín, ve kterém se kurz pohybuje už několik týdnů. Jak už jsem mnohokrát zmiňoval, tak u bearish patternů je pravděpodobnost vylití asi 70 %. To je samo o sobě dosti znepokojující, ale ještě o něco větší problém to je nyní, protože se cena nachází právě na poslední rezistenci, kterou je třeba pokořit, aby se pokračovalo v býčím trendu. Hrajeme tu ale jen s pravděpodobnostmi, takže se nedá s určitostí říci, že musí k vylití skutečně dojít.

Pokud se tak ale stane, tak to stejně nemusí znamenat nic hrozného, protože je velmi blízko support na 2 872, který je označen jako žlutá čerchovaná křivka. Dalším nejbližším supportem je level 2 800. Pokud by se trh dostal až sem, tak by zde mohlo dojít k další akumulaci a následně k odrazu. Pak by kurz s velkou pravděpodobností zase atakoval rezistenci HIGH SUPPLY.

Dvojitý vrchol

Jak už jsem ale psal v úvodu, ve hře je i obratový pattern dvojitý vrchol, což by byl silný základ pro začátek dlouhého medvědího trendu. Proto je tak důležité, aby se trh dostal skrze HIGH SUPPLY co nejdříve. Kdyby došlo k odrazu k výše zmíněným supportům, tak už by se s tímto patternem muselo do jisté míry počítat, což by nebylo vůbec dobré pro psychologii trhu.

Co se týče objemů, tak ty jsou zatím celkem v normálu. Vizuálně jsou ale spíše klesající, respektive nejsou ani příliš malé, ale také to není žádná sláva. Chce to pořádný nákupní tlak, který by pohyb skrze poslední rezistenci potvrdil, ale ten tam zatím tak nějak nevidím. Je ale pravda, že ty objemy nejsou nic extra už od začátku roku a stačilo to na to, aby se většina ztrát z roku minulého smazala.

Indikátory

Co se týče zvolených indikátorů, tak ty jsou až na MACD bullish. MACD je, co se týče setrvačnosti, neutrální, ale na vrcholech histogramu a křivek je už vidět malá medvědí divergence. Na RSI došlo k průrazu horní hrany toho rostoucího trojúhelníku, což považuji za velmi pozitivní signál. Na RSI se díky tomu vytvořil nový vrchol, takže jsme na tomto indikátoru bez divergence. OBV hezky roste společně s kurzem. Na Stochastic RSI máme taky rostoucí trojúhelník, což znamená, že když se začne tvořit negativní momentum, tak to trh rychle obrátí zpět.

Závěr

Opravdu chybí už jen velmi málo, aby se mohlo začít slavit. Samozřejmě nestačí jenom vytvoření nového ATH. Nejdůležitější je, aby trh aktuální rezistenci využil jako support. Můj odhad je, že v květnu by mohlo být už zřejmé, zda se můžeme těšit na bull run. Samozřejmě bude dost záležet na síle trhu, ale nepředpokládám nějaký stranový pohyb nebo dlouhé váhání. Buď se trhu povede dostat konečně skrz, nebo se odrazí.

Co číst dále?

Okénko do ekonomických teorií – Kapitalismus


Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naší Školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na finančních trzích jsou velmi rizikové!!

Chceš sa naučiť analyzovať grafy? Máme tu pre teba VIP trading room. Nájdeš tu signály, denný update trhu, 200 video návodov a hlavne pomoc od profesionálnych traderov. S nami nezmeškáš žiadnu príležitosť na trhu. Kryptomeny, indexy a forex denne monitorujeme za teba a hľadáme signály, ktoré následne posielame do našej skupiny. >>>Pozrieť ponuku<<<

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.