Analýza S&P 500 – Atakování poslední překážky, která brání ve vytvoření nového ATH

Share This Post

Tak tu mám pro vás po více jak dvou týdnech další analýzu na americký akciový index S&P 500. Akciové indexy v USA si nyní zaslouží více pozornosti, protože se zřejmě bude v následujících dnech pomyslně lámat chleba. Je vysoká pravděpodobnost, že se za pár dní udělá nové ATH, což by dost možná i znamenalo pokračování bull runu a oddálení globální ekonomické krize. Po technické stránce chybí opravdu málo, aby se dlouhou dobu trhy jenom zelenaly. Tak a teď už hurá na graf.

Aktuální situace na 1D TF indexu S&P 500

Analýza S&P

Odraz od supportu

Během psaní minulé analýzy byl kurz velmi blízko rezistence HIGH SUPPLY a zdálo se, že trh nabývá na setrvačnosti, která mohla být dostačující pro průraz. Došlo ale k odrazu a následně hned k reakci v oblasti supportu, který je v 2 800 bodech. Reakce byla pozitivní a odstartoval se zase růst vstříc poslední, ale nejsilnější rezistenci na tomto trhu.

Nyní se kurz nachází právě na této rezistenci a v následujících pár dnech by se mělo ukázat, zda dojde k průrazu, nebo to trh zase nezvládne a poletíme střemhlav dolů. V takovém případě by to byl fakt dost hnusný bull trap, který by jenom tak někdo nečekal. Zatím je ale za stávající situace pravděpodobnější, že k průrazu dojde, ale musí se tak stát za doprovodu silného nákupního tlaku.

Pohyb tedy musí být i zároveň s vysokými objemy, aby to nebyl jenom další falešný průraz, jak se už stalo v září. Zatím jsou objemy trochu vyšší než při období růstu minulého roku, ale stále to není dost. A to právě vzbuzuje pochybnosti. Pokud se ale povede finálně trhu rezistenci prorazit, nic nebude bránit dalšímu velkému růstu…

Co ukazují indikátory?

Na indikátoru RSI máme rostoucí trojúhelník, jehož spodní hrana zabírá vcelku efektivně jako support a ta horní jako rezistence. Vzhledem k tomu, jaký je to pattern, je pravděpodobnější, že dojde k průrazu horní hrany. Nelíbí se mi ale ty medvědí divergence, které na RSI jsou. Jsou to divergence sice malé, a dokonce nejsou ani v přeprodané oblasti, ale i přesto to budí menší nervozitu.

Na OBV jsem zakreslil očividnou rezistenci, na kterou tento indikátor taktéž „útočí“ stejně jako RSI a samotný kurz. Na MACD máme pozitivní setrvačnost, která pomalu nabírá na síle. Na stochastic RSI je ale jasně vidět medvědí divergence.

Komentář

Stále nevím, co si mám o tomto růstu myslet. Jak už jsem zmiňoval mnohokrát, považuji to za uměle vyvolanou věc, která bude mít jednou velmi negativní následky. Je ale v zájmu nás jednotlivců z téhle situace co nejvíce vytěžit a připravit se na budoucí krizi, která stejně tak jako tak musí jednou přijít. Jsem hlavně toho názoru, že akciové trhy dost korelují i s trhem kryptoaktiv.

Akcie jsou obecně považovány za to nejrizikovější s nejvyšším možným výnosem i v nynější době. My víme, že v porovnání s Bitcoinem to vůbec nic není. Co tím chci ale říct? Že akciové trhy začaly růst prakticky ve stejnou dobu jako kryptoaktiva. Pokud počítáme s korelací, tak když se daří akciím, musí se logicky dařit i kryptotrhu, protože se ten kapitál navíc někam nalít musí. A pro to je právě Bitcoin jako dělaný. Stačí mnohonásobně méně kapitálu a zisky jsou stejné jako při investování do klasického finančního trhu.

A teď nepotěším všechny kryptonadšence. V rámci této teze zkrátka závisí cena Bitcoinu na akciovém trhu. Když bude krize, schytá to taky. Proč? Protože nejvíc drží a hýbou cenou právě institucionální investoři, pro které je Bitcoin jen další vysoce riziková investice s vysokým zhodnocením. Během krize se investoři rizikových investic ve velkém zbavují. A můžete věřit tomu, že to nezachrání ani retail, protože BTC je jenom další luxusní statek, který je tedy zbytný. Bitcoin totiž není žádná měna, ale pouze virtuální aktivum, kterým lze případně platit, a může být i uchovatelem hodnoty (i když dost nestálým).

Závěr

Takže suma sumárum – následujících několik obchodních dní snad konečně ukáže, zda trhy porostou dlouhodobě. Budeme mít aspoň nějakou jistotu, že ta poslední pumpa na Bitcoinu byla opodstatněná a nebyl to jen další bull trap, kterých bylo za poslední rok opravdu hodně. Pokud to ale má jít do kopru, ať se tak stane co nejdříve, ať víme, na čem jsme. Potom lze totiž konečně z něčeho jistého vycházet. Nelíbí se mi, že ten růst na akciích byl uměle vyvolán, ale pokud nám to napumpuje kryptoaktiva, ať to vezme čert a hurá k lepším zítřkům. 

Co číst dále?

Analýza britského akciového indexu UK100 – Oživení trhu po velkých propadech z konce minulého roku


Jak použít tuto analýzu?

Trading11 není stránka, na které vám řekneme kdy nakoupit a kdy prodat. Naším cílem je dát vám dostatek informací, abyste byli schopni udělat správné rozhodnutí. Jestli chcete vědět, jak používat analýzy na naší stránce, přečtěte si tento článek.

Jestli se chcete naučit lépe obchodovat, zkuste naší Školu (ZDARMA).

Pokud nerozumíte našemu krypto-trading-slangu, určitě vám pomůže náš slovník.


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové!!

Related Posts

Bitcoinové velryby odmítají prodávat, zatímco cena BTC se zbavuje „euforie“

Bitcoinu 16. dubna hrozila nová místní minima, protože investoři...

Šest miliard dolarů v BTC přesunula pátá nejbohatší bitcoinová velryba

Pátá největší BTC holdingová adresa – také nazývaná „37X“...

Cena bitcoinu se vrátila na 70 000 dolarů

Bitcoin získat zpět hranici 70 000 USD, když se...

Polygon zkEVM nefungoval kvůli problémům s blockchain sekvencerem

Polygon, řešení pro škálování vrstvy 2 Ethereum, oznámil, že...

MicroStrategy prodává dalších 604 milionů dolarů bankovek na nákup 9 000 bitcoinů

MicroStrategy, jeden z největších veřejných držitelů bitcoinů, dokončil další nabídku...

Binance nabízí odměnu 5 milionů dolarů

Kryptovelryba koupila 314 milionů tokenů BOME ještě před uvedením...