Charakteristickým znakem chování trhu s kryptoměnami je obecně konzistentnost a v neposlední řadě volatilita. Na trhu se však mohou objevovat různé neočekávané odchylky, které ale musíme považovat za normu.
I z tohoto důvodu jsou kryptoměny s menší tržní kapitalizací mnohem tajemnější a častokrát je velmi složité předpokládat cenové pohyby. I proto byla vyvinuta inteligentní algoritmová metrika odvozená z historické analýzy trhů s kryptoměnami. Nazývá se VORTECS™.
Mohlo by vás také zajímat: CEO burzy eToro – “Bitcoin je králem kryptoměn a zůstane zde navždy!”
VORTECS™ aktuálně analyzuje historické údaje 200 digitálních aktiv v čase, které se nejvíce podobají současné situaci na trzích. Pracuje prakticky 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Důkladná analýza na základě výsledků vykazuje obrovskou přesnost. To, co si tradeři nevšimnou u projektů s nízkou tržní kapitalizací, zachytí a zaeviduje VORTECS™.
Tým CoinTelegraph Markets Pro ve spolupráci s The TIE analyzovaly výsledky několika zajímavých kryptoměn, které od spuštění algoritmu dne 3. ledna 2021 pravidelně dosahovaly skóre VORTECS™ vyšší než 80 bodů. Takové bodové ohodnocení předznamenává vysokou důvěru. Kombinace pozitivního sentimentu, cenového vývoje, objemů obchodování a objemů tweetů historicky poukázala na zvýšení cen u daných kryptoměn v průběhu nejbližších dní.
Kryptoměny, které dosáhly skóre 80 v poměrně krátkém čase, tedy 20 dní od spuštění, můžeme vidět na grafu níže. Jde o AVAX, EGLD, VGX, MATIC, FTM, LUNA, AXS, AAVE, SAND a COTI.

Modrý sloupec znázorňuje počet dní, ve kterých daná kryptoměna dosáhla minimálně 80 bodů. V případě, že se mince vyšplhala nad hranici 80 bodů, pak klesla a následně se za méně než 1 den vrátila na 80 bodů, tak to systém ignoroval.
Oranžové sloupce představují počet případů, kdy dané aktivum získalo 3% hodnoty během příštích 72 hodin, šedé sloupce znamenají zisk 5% a nakonec žluté, které vyjadřují zisk 10%.
LUNA
Největší konzistentnost byla zaznamenána u kryptoměny LUNA. Po dosažení skóre 80 bodů v rámci systému VORTECS™ získala LUNA 3% zisk až v 92% případů.
Shrnutí statistik Coinu LUNA:
- Cenový zisk 3% v 92% případů
- Cenový zisk 5% v 84% případů
- Cenový zisk 10% v 68% případů
ELROND
Na druhém místě se umístil projekt Elrond (EGLD):
- Cenový zisk 3% v 65% případů
- Cenový zisk 5% v 61% případů
- Cenový zisk 10% v 55% případů
SAND
Třetím nejúspěšnějším Coinem byl Sandbox (SAND), u kterého výsledky překazil hlavně zisk 10%, kdy se počet případů snížil až na 41%:
- Cenový zisk 3% v 86% případů
- Cenový zisk 5% v 82% případů
- Cenový zisk 10% ve 41% případů
Úspěšné výsledky byly zaznamenány i v případě Coinu MATIC.
Mohlo by vás také zajímat: NFT fotografie, která byla při vzniku Dogecoinu, se prodala za téměř 1 700 ETH!
Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.