NFT fotografie, která byla při vzniku Dogecoinu, se prodala za téměř 1 700 ETH!

NFT fotografie, která byla při vzniku Dogecoinu, se prodala za téměř 1 700 ETH!
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Zřejmě neexistuje krypto fanoušek, který by neznal fotografii psa, jež inspirovala tvůrce Dogecoinu.

NFT za 4 miliony dolarů!

Tento meme coin zaznamenal v roce 2021 obrovský cenový růst, a zejména vysokou míru popularity. Ta se dá využít různými způsoby. Jeden z nich byl zrealizován přednedávnem. Obrázek vzrušeně působícího psa Shiba Inu, který je považován za jeden z nejikoničtějších a nejznámějších meme, se prodal jako NFT za neuvěřitelné 4 miliony dolarů. Oficiálně se tak stal nejdražším NFT v historii.

Mohlo by vás také zajímat: ANALÝZA – Bitcoin (BTC) se připravuje na následující týden?

Celý počin se odehrál na aukci aukčního portálu Zora. Hrdý majitel nejdražšího NFT zaplatil prostřednictvím Etherea, konkrétně 1696,9 ETH.

Popis prodaného NFT byl vskutku ikonický: “Původní obrázek, kterým to všechno začalo.”

StormGain
NFT Doge. Zdroj: NBCnews
NFT Doge. Zdroj: NBCnews

Dogecoin vydělal zakladateli Etherea neuvěřitelných 4,3 milionu dolarů!

Majitelka slavné fotografie Atsuko Sato vyhotovila fotku svého psa Shiba Inu ještě v únoru 2010.

V popisu se dále uvádí:

“Poté, co Atsuko Sato sdílela na svém blogu sérii fotografií svého psa, tyto fotografie vyvolaly obrovský hype a odstartovaly meme Doge. Od té doby se na webu objevilo mnoho dalších meme, ale žádná z nich není ikoničtější než tato.”

Podle aukčního portálu byla první nabídka za NFT zaznamenána 8. června. Cena začínala na úrovni 6,5 ETH. Od tohoto bodu se nabídky neustále předháněly, až se cena dostala na hodnotu 1 696,9 ETH.

Cena Dogecoinu dosáhla v roce 2021 svého historického maxima na úrovni 0,70 USD. Aktuálně se ovšem nachází, podobně jako zbytek krypto aktiv, v korekci. V době psaní tohoto článku se cena Dogecoinu pohybovala na ceně 0,31 USD.

Mohlo by vás také zajímat: Základní funkce centrální banky – makroekonomické a mikroekonomické

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.