Po včerejší analýze na Litecoin a BCH se opětovně podíváme na našeho krále trhu – Bitcoin (BTC). Trh prozatím konsoliduje kolem Point of Control a zároveň středu rovnováhy, která má rozpětí 30 000 – 42 000 USD. Není to vyloženě bullish situace, ale je logicky pozitivní, že se trh snaží držet na nějaké rozumné úrovni.
Mohlo by vás také zajímat: CEO burzy eToro – “Bitcoin je králem kryptoměn a zůstane zde navždy!”
Aktuální situace na 1D TF BTC/USD
Středeční svíce zavřela těsně nad POC a středem naší sledované tržní rovnováhy, která se v grafu tvoří již pár týdnů. A je dosti pravděpodobné, že se nám ona tržní rovnováha bude tvořit i nějaký další čas. Je zjevné, že se Bitcoin na něco chystá, což je po tak masivním propadu očekávatelné. Nikoho by proto nemělo překvapovat, když mezi těmi 30 000 – 42 000 USD zamrzneme klidně až do začátku letních prázdnin.
Osobně jsem teda doufal, že se průrazu dočkáme mnohem dříve, ale úterní zamítnutí průlomu na klíčovém supportu nám ukázalo, že si musíme počkat. Každopádně po zavření ceny nad POC dávalo logiku, že po krátké konsolidaci bude Bitcoin akorát pokračovat v expanzi ke klíčové rezistenci 42 000 USD.
Pro nás je otestování řečené hladiny vskutku důležité, jelikož tím zjistíme, jak moc jsou nakupující a prodejci iniciativní. Leč po dvoudenní stagnaci vykazuje Bitcoin menší slabost, a pokud zavřeme pod sledované POC dané struktury, zase musíme logicky kalkulovat s tím, že se v následujících dnech spíše dočkáme nového otestování klíčového supportu.
Možná to zní schizofrenně, ale my se fakticky musíme držet dostupných signálů, které nám Bitcoin nabízí. A nic jiného, než close nad/pod POC, momentálně není k mání. Jestli tedy sobotní close skončí pod POC, pomaličku asi vyklesáme k supportu. A pokud se tak stane, bude se jednat již o čtvrtý pokus o průlom za necelý měsíc.
Mohlo by vás také zajímat: TOP 3 obchodní strategie pro nováčky na maximalizaci zisků z kryptoměn
Indikátory
Momentum na RSI začalo být pozitivní, ale nakonec rychle zesláblo. Navíc, když se dokonce pozorně podíváte na křivku, lze identifikovat tzv. skrytou medvědí divergenci. Dokonce dvojnásobnou. Nicméně uvedená divergence se nenachází v překoupených hodnotách, takže její validita je dosti pochybná. To ovšem neznamená, že trh na signál nezareaguje.
Na histogramu MACD je též skrytá medvědí divergence. Co se týče setrvačnosti, bullish momentum pořád převládá, ale je velmi slabé.
Závěrem
Bitcoin nejspíš do konce týdne zůstane v klidu, ale nelze zase vyloučit, že někdo nevyužije horší nedělní likvidity, aby trh poslal přesně tam, kam potřebuje. Připomínám, že někdo hodně silný nabírá na Bitfinexu obrovské objemy BTC do krátkých pozic. Něco se určitě chystá, ale otázkou je, kdy to přijde. Musíme být trpěliví a každý den trh pozorně sledovat.
Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.
ANALÝZA – Ethereum (ETH) a Litecoin (LTC) stále konsolidují, ale průraz se blíží