TOP 3 obchodní strategie pro nováčky na maximalizaci zisků z kryptoměn

Share This Post

Být ziskovým obchodníkem na burze není jednoduché, právě naopak. Dalo by se říci, že je to jedno z nejtěžších povolání. Nestačí jenom umět dobře ovládat grafy, ale umět je i správně používat. A přesně tady se dostáváme k bodu, kdy je nutnost mít vytvořený obchodní systém. Dnes se podíváme na několik velmi jednoduchých obchodních strategií.

Nakup a neprodávej

Zcela nejpoužívanější strategie, kterou můžeme vidět hlavně u nejbohatších lidí světa, je, že nakoupí kvalitní akcie. V případě krypto světa nějaké altcoiny. Ty následně drží tak dlouho, dokud firma neudělá například nějaký skandál. Automaticky si to pak vyžaduje prodat všechna aktiva, protože nikdo nechce držet peníze v rozpadajícím se projektu. Za prodejem často bývá i žádost vybrat si své zisky. V žádném případě by se ale nemělo aktivně obchodovat. Často začátečníci nakoupí Bitcoin s tím, že dělá nějaké roční zhodnocení. Očekávají, že ho budou držet například 5 let. Avšak po prvním propadu se zaleknou a po měsíci prodávají ve ztrátě.

Jedná se o jeden z nejdokonalejších, a pro začátečníky s velkou pravděpodobností i nejvhodnějších, obchodních systémů. Samozřejmě, je třeba si vybírat kvalitní projekty. Často, když jsem měl hovor se studentem, tak jsme nakonec podle jeho uvážení usoudili, že je nejlepší i tak koupit pouze ETH a BTC a držet až do důchodu. Následně si to postupně vybírat a dožít.

Mohlo by vás také zajímat: CEO burzy eToro – “Bitcoin je králem kryptoměn a zůstane zde navždy!”

Nakupuj postupně

Velmi známý DCA systém neboli dolar cost averaging používá rovněž hrozně moc investorů. Na začátek se vybere určité množství aktiv, do nichž se každý týden investuje jistá částka. Leč Bitcoin může být nyní na vrcholu a za týden ztratí 50% své hodnoty, tak vlastně i když začnete investovat na samém vrcholu, aktivním nákupem po poklesu si vaši vstupní cenu zprůměrujete níže.

Pro příklad. Do Bitcoinu jsem aktivně začal investovat, když byl na 20 000 USD. Následně měl několik pohybů mezi 10 000 až 15 000 dolary. Svou nákupní cenu jsem zprůměroval na 14 000 USD. Pak se Bitcoin vrátil zpět na 20 000 USD, a já byl v zisku. A to dokonce i přesto, že jsem začal nakupovat ve špatnou dobu.

Bitcoin Skupina pro začínající tradery a studenty do konce tohoto týdne nabízí 50% slevu na členství trading room a signály. Využij nabídku a přidej se ke skupině traderů. 

>>> Začít obchodovat nyní <<<

Rozlož si objednávky

Poměrně dost jednoduchý systém, který rovněž můžeme doporučit vyzkoušet, je rozložení objednávek. Cena Bitcoinu je nyní na 20 000 USD. Já mám na nákup 1 000 USD a chci peníze postupně investovat. Za 500 USD mohu například nakoupit hned a zbytek si nechám přes ordery. Dalších 500 USD rozdělím na 10 částí po 50 USD. Těch 10 částí, které mám vyhrazené na nákup, rozhodím na různé ceny. Například 18 000 USD, 16 000 USD a 14 000 USD, a když sem cena začne padat, budu dělat nákup zalevno. Opět je to velmi podobné jako metoda DCA, čili snažím se směřovat nákup na co nejnižší hladinu. Pokud cena začne růst, už jen čekám na zisky. Zároveň ordery musím posouvat výše, aby byly nějak rovnoměrně. Například jestli Bitcoin půjde až na 40 000 USD, moje nové ordery mohou být například na 36 000 USD, 32 000 USD atd.

Mohlo by vás také zajímat: Inflace pomalu likviduje ekonomiku USA! Bitcoin získává publicitu zdarma

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Related Posts

Blížiaci sa hard fork Etherea zvyšuje záujem obchodníkov – Prekoná ETH hranicu 2 000 dolárov?

Ethereum (ETH), druhá najväčšia kryptomena podľa trhovej kapitalizácie, aj...

Problém Credit Suisse prináša kryptomenám dobré aj zlé správy

Po nedávnom krachu niekoľkých amerických bánk sa dostala do...

Šéf FDIC počas vypočutia v Senáte: Kryptobanky zle zvládli tradičné riziká

Bankový výbor Senátu Spojených štátov v reakcii na nedávne...

Medvedí trh je na konci – Bitcoin v apríli začne rásť

V nedeľu som v analýze písal o silnom trende...

Top 5 článkov za uplynulý týždeň + Vstupuje Bitcoin do novej býčej fázy?

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...

Tim Draper na PBW zaspieval bitcoinovú pieseň a hovoril o budúcnosti peňazí

Americký podnikateľ Tim Draper vystúpil na práve prebiehajúcej akcii...