Inflace pomalu likviduje ekonomiku USA! Bitcoin získává publicitu zdarma

Inflace pomalu likviduje ekonomiku USA! Bitcoin získává publicitu zdarma
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Ekonomická situace USA není zrovna ideální. Svědčí o tom i nejnovější zpráva o indexu spotřebitelských cen, která odhalila, že průměrný výdělek pracovníků v USA je nejnižší ve 21. století. Samozřejmě tento fakt zvyšuje publicitu kryptoměn, zejména Bitcoinu.

Inflace dosahuje úrovně z roku 2008

To, co může Bitcoinu do budoucna nejvíce pomoci, je samotná inflace. Jelikož kryptoměny mají deflační charakter, umožňují lidem praktikovat spoření bez jakýchkoliv obav ohledně inflace.

Ať už to byl nástup nového prezidenta USA Bidena, nebo začátek pandemie COVID-19, jedna věc je jistá. Tyto dva faktory výrazně urychlily tisk nových a nekrytých bankovek. Důsledky této politiky jsou znepokojivé.

Mohlo by vás také zajímat: Salvador přijal BTC za zákonné platidlo – z výnosu se nebudou platit daně

V květnu vzrostl americký index spotřebitelských cen o 0,6%. To představuje o 5% vyšší hodnotu než v květnu minulého roku. Inflace je aktuálně nejvyšší od roku 2008.

“Květnová zpráva o spotřebitelských cenách ukazuje, že kategorie citlivé na znovuotevření trhu dominují cenovým tlakům již druhý měsíc po sobě,” uvedli analytici agentury Bloomberg.

Index spotřebitelských cen v USA. Zdroj: BLS
Index spotřebitelských cen v USA. Zdroj: BLS

Fanoušci Bitcoinu bijí na poplach proti inflaci

“Spojené státy právě dosáhly 13letého maxima míry inflace. To zřejmě nikdo nečekal. Pro lidi s průměrnou inteligencí to musí být absolutně logické vzhledem k masivnímu nárůstu tisku bankovek po pandemii COVID-19,” poznamenal Dan Held, vedoucí růstu krypto burzy Kraken.

Held dále konstatoval, že výdělky obyčejných lidí nedokázaly reagovat na žádné změny, takže v podstatě lidé vydělávali v průměru na hodinu nejméně za dosavadní roky ve 21. století.

“Mzdy nedokázaly držet krok s inflací, takže byli pracovníci ochuzeni.”

Index spotřebitelských cen neodhaluje skutečnou inflaci

Údaje o cenách mohou být zavádějící, protože do statistiky není zahrnuto množství aktiv. Jednoduchým příkladem mohou být služby a produkty, které lidem dodávají jistotu. Tedy například nemovitosti nebo poplatky na vysokých školách.

Generální ředitel společnosti Microstrategy Michal Saylor a Saifedean Ammous, autor knihy The Bitcoin Standard, vyjádřili obzvlášť velké znepokojení.

“Index spotřebitelských cen je zavádějící mírou inflace. Volatilita je zavádějící mírou rizika. První nás odvádí od problému, zatímco ta druhá nás odvádí od řešení.”

Mohlo by vás také zajímat: Analýza JPMorgan předpokládá další pokles Bitcoinu! Zopakuje se rok 2018?

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.