Analýza JPMorgan předpokládá další pokles Bitcoinu! Zopakuje se rok 2018?

Analýza JPMorgan předpokládá další pokles Bitcoinu! Zopakuje se rok 2018?
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Americká národní banka JPMorgan poukazuje na slabé období Bitcoinových futures trhů. Tento fakt může být signálem pro rostoucí sílu medvědů. Podobný průběh trhu se objevil i v roce 2018, kdy Bitcoin přišel o 74 % své hodnoty.

Budeme svědky dalšího útoku medvědů?

Hlavní finanční stratég banky JPMorgan Nikolaos Panigirtzoglou uvedl v nedávné zprávě pro klienty, že se Bitcoin vrací do negativního období z roku 2018. Jasný rozdíl evidují mezi spotovým cenami BTC, které převyšují ceny na futures trzích. Právě to je přimělo předpokládat další pokles Bitcoinu.

Mohlo by vás také zajímat: Salvador přijal BTC za zákonné platidlo! Z výnosu se nebudou platit daně

I navzdory pozitivní situaci v posledních dnech, kdy Bitcoin dosáhl úrovně 37 500 USD, analytici považují tento fakt za jasný medvědí signál. Průběh křivky Bitcoinových futures trhů byl v poklesu téměř celý rok 2018. V tomto roce Bitcoin po dosažení historického maxima 20 000 USD klesl o 74%!

“Domníváme se, že nedávná korekce na trhu je jasným signálem pro začátek medvědího trhu. Podle našeho názoru se bude opakovat situace z roku 2018.”

Nejnovější analýza JPMorgan byla zaměřena na 21denní klouzavý průměr futures trhů ve srovnání se spotovými cenami Bitcoinu. Byl zaznamenán velmi slabý zájem o BTC ze strany institucionálních investorů, kteří obchodují na futures trzích komoditní burzy v Chicagu.

Dalším negativním ukazatelem je klesající podíl Bitcoinů v rámci celkové hodnoty trhu s kryptoměnami. Dominance Bitcoinu se v průběhu května propadla až na 40%, což je nejnižší podíl za poslední tři roky. Jen pro srovnání, podíl Bitcoinu v lednu byl na 70%!

Graf procentního podílu dominance Bitcoinu. Zdroj: CoinMarketCap
Graf procentního podílu dominance Bitcoinu. Zdroj: CoinMarketCap

V době psaní tohoto článku se podíl BTC na celkové tržní kapitalizací pohyboval na úrovni 41%, což představuje hodnotu 710 miliard USD z celkové tržní hodnoty 1,6 bilionu USD. Údaje byly zaznamenány na portálu CoinMarketCap.

Mohlo by vás také zajímat: Tokeny sítě THETA Network čeká významná událost – Hodleři by se měli mít na pozoru!

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.