Salvador přijal BTC za zákonné platidlo! Z výnosu se nebudou platit daně

Salvador přijme BTC za zákonné platidlo - z výnosu se nebudou platit daně
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Návrh na zavedení BTC jako zákonného platidla v Salvadoru prošel Kongresem nadpoloviční většinou. Prezident Nayib Bukele v rozhovoru na Twitteru uvedl, že se historický zákon podepíše nejpozději dnes. Vláda objasnila, že na zavedení infrastruktury je potřebných 90 dní.

Uvedl, že akceptování Bitcoinu by bylo povinné pro všechny podniky. Prozradil, že ve čtvrtek se setká s Mezinárodním měnovým fondem. Vláda také vydá oficiální bitcoinovou peněženku (nebude to ovšem povinné). Vláda má v úmyslu držet Bitcoiny ekvivalentem 150 milionů dolarů v trust fondu své rozvojové banky, aby převzala rizika obchodníků.

Mohlo by vás také zajímat: Transakční poplatky BTC a ETH klesly již o 95 % od historických maxim

Historický moment pro BTC

Trvalý pobyt bude k dispozici těm, kteří investují alespoň 3 Bitcoiny v Salvadoru. Na otázku, zda by země dala Bitcoin do své rezervy, odpověděl, že nevylučuje, že v blízké budoucnosti budou mít Bitcoiny v rezervách. Prezident uvedl, že o těžbě Bitcoinů nepřemýšlel, ale byl nakloněn myšlence těžby Bitcoinů z obnovitelných zdrojů.

Návrh zákona obsahuje seznam zajímavých návrhů, například nulovou daň z kapitálových výnosů z BTC a platby daní povolené v BTC. Ekonomické subjekty navíc “musí” akceptovat Bitcoin jako platbu, když je nabízí kdokoli, kdo získal zboží nebo službu.

Podle návrhu zákona poskytne stát infrastrukturu, která uživatelům Bitcoinu umožní v případě potřeby okamžitě převádět BTC na USD. Stát navíc poskytne “školení a mechanismy” na pomoc občanům, kteří Bitcoin neznají.

Mohlo by vás také zajímat: Tokeny sítě THETA Network čeká významná událost – Hodleři by se měli mít na pozoru!

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.