ANALÝZA – Ethereum (ETH) a Litecoin (LTC) stále konsolidují, ale průraz se blíží

Bitcoin_ethereum_litecoin
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Po včerejší analýze na Bitcoin (BTC) se tentokrát podíváme na altcoiny Ethereum (ETH) a Litecoin (LTC). Alty se ve všeobecnosti nikam moc nedostaly, a dokud nepřijde u krále k většímu pohybu, je zřejmé, že se ani na altech ničeho velkého nedosáhne. Nicméně se určitě vyplatí sledovat, co se na těchto trzích zrovna děje a být připraven.

Aktuální situace na 1D TF LTC/USD

LTC
Zdroj: tradingview.com

Začneme s logaritmickým denním grafem LTC, abychom měli celou situaci přehlednější. Onen hluboký pád nám trochu grafy rozbil, takže na lineárním měřítku bychom toho moc nezjistili. Zopakuji, že celkový propad od ročního vrcholu činil cca 71 %, což už jaksi značí, že ta pomyslná pružina se stáhla solidně. Ovšem i přesto Litecoin i nadále stranově konsoliduje, i když zpočátku bylo vše doprovázeno nemalou volatilitou.

Jakmile kurz LTC otestoval 27. května S/R level 209,6 USD, volatilita začala být menší a menší. Trvalo relativně dlouhou dobu, než se cena vrátila zpátky k S/R levelu 144,51 USD. Zde došlo k pěkné reakci a střídmému růstu. V podstatě Litecoin jenom okopíroval cenový vývoj na BTC.

Mohlo by vás také zajímat: Solana Labs shromáždila 314 milionů dolarů – cena prudce roste

Zatím ovšem nedošlo k žádnému pohybu, který by nás jakkoliv nasměroval. Ani signály jsme zatím žádné nedostali. Kurz je pořád pod 200denním klouzavým průměrem a povedlo se akorát přiblížit k S/R levelu 179 USD. Pokud bude chtít kurz nahoru, první větší překážkou je hladina 209,6 USD. Nebude asi ani lehké se dostat zpátky nad MA 200.

Přece jenom se nad tímto klouzavým průměrem Litecoin nedokázal udržet. Pokud půjdeme dolů, pořád platí, že dle Volume Profile je první silnější hladina až kolem 84 USD. Nicméně už i psychologická hranice 100 USD by měla být schopna poskytnou dostatečně silnou podporu. Minimálně by zde mělo dojít k nějaké reakci.

Indikátory

RSI se od toho propadu dostalo nejvýše na 44 bodů, což je zoufale málo. Dokud se trh drží pod 50ti body, není to ani náhodou bullish. Na MACD se drží několik dní pozitivní momentum, ale nemá to prozatím vůbec sílu.

Aktuální situace na 1D TF ETH/USD

ETH
Zdroj: tradingview.com

Ethereum je na tom dle logaritmického denního grafu velmi obdobně jako Litecoin. Došlo k masivním dropu, který ale nebyl až tak hluboký jako na předchozím trhu. Od all time high až po lokální dno ztráta činila asi 61 %. Což je tedy dost, ale ukazuje to, že ETH je o dost silnější než zbytek altů s vyšší kapitalizací.

Každopádně se nám lokální dno utvořilo na S/R levelu 1 965 USD, ale máme tu viditelný jasný přesah. Stranová struktura má podobu obyčejného trianglu, takže volatilita a objemy se soustavně snižují. Dokud je tudíž kurz uvnitř sledovaného patternu, bude řečené pokračovat.

Leč s průrazem se zase může na trh rychle vrátit dynamika, což je potřeba si hlídat. V případě, že průlom bude vrchem, první a jediná překážka je v podstatě ATH úroveň 4 410 USD. A pak zase nic, takže Ethereum bude mít po průrazu dveře zase otevřené dokořán. Když ale přijde breakdown, logicky je první podpora zase úroveň 1 965 USD.

Když přijde na trh významná dynamika a medvědi budou lidově řečeno agresivní, druhá úroveň, kde lze kalkulovat s urputnou obranou, je až level 1 372 USD. Avšak dle profilu je „beton“ až u S/R levleu 631 USD. Tím samozřejmě neříkám, že sem půjdeme. Pokud ale ano, jedná se o příležitost, která se objeví třeba jen jednou za rok.

Indikátory

Denní RSI se dokázalo dostat na 51 bodů, aktuálně indikátor ukazuje cca 44 bodů. Žádná sláva, ale je z trhu znát, že je silnější než právě LTC. Co se ovšem týče MACD, zde pozitivní momentum zcela ztroskotalo, a dokonce došlo k bearish crossu. Je potřeba si ale uvědomit, že signál je bez potvrzení irelevantní. Jednoduše řečeno, dokud je Ethereum uvnitř toho trianglu, nic signál neznamená.

Mohlo by vás také zajímat: Bitcoin po odrazu znovu roste – Kam až se může dostat?

Litecoin a Ethereum závěrem

Jestli se Bitcoin nějak neutrhne ze řetězu, asi je lepší počítat s tím, že Ethereum a Litecoin budou pokračovat v dosavadní plácačce. Zas na druhou stranu, příliš dlouhý stranový postup u našeho krále může časem vyústit v růst altů.

Pokud chcete altcoiny obchodovat, mějte stále na paměti, že je to momentálně mimořádně rizikové. Objemy špatné, volatilita nízká. Stačí pak velmi málo, aby vás trh spláchl. Dodržujte proto základní pravidla ochrany kapitálu.

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

ANALÝZA – Bitcoin (BTC) pod masivním náporem shortařů

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.