ANALÝZA – Bitcoin (BTC) pod masivním náporem shortařů

Bitcoin BTC bull
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Bitcoin (BTC) má konečně po středečním close. A jak jsem včera říkal, máme tedy z čeho zase vycházet. Interpretace je jednoduchá, neboť nám svíce říká, že k agresivním býkům bránícím support se přidali i ti reakční. Mějte na paměti, že úvodní reakce na support nestačí, je potřeba, aby agresivita nakupujících pokračovala. Načež reagují další a další skupiny, které doposud váhaly.

Co se týče týče interpretace cenového vývoje z posledních dní, v těchto chvílích je dost zřejmé, že hrozba průlomu klíčového supportu na 30 000 USD je na nějakou dobu zažehnána. Nicméně jistotu nikdy samozřejmě nemáme, a proto musíme sledovat další signály. Zatím je ovšem racionální kalkulovat s tím, že v nadcházejících dnech otestujeme klíčovou rezistenci na 42 000 USD.

Mohlo by vás také zajímat: Solana Labs shromáždila 314 milionů dolarů – cena prudce roste

BTC dlouhé/krátké pozice

BTC
Zdroj: tradingview.com

Jak vyplývá z názvu titulku, Bitcoin čelí masivnímu náporu shortů. Alespoň nám to říkají data z Bitfinexu. Data jsou velmi pozoruhodná, což si jistě zaslouží naši pozornost. Napřed ale začneme s dlouhými pozicemi, které pokořily historické maximum. Popsané nám zase tvrdí, že trh je stále dosti přepumpovaný. Těch pozic bylo nabráno během poklesu opravdu hodně, což je pro BTC dost riziko.

Držitelé těch dlouhých pozic se svých držených BTC musí někde zbavit, a čím výš cena půjde, tím pravděpodobněji se svých pozic zbaví. Musíme si uvědomit, že nejvíce longů se nabralo v období březen – květen, takže je hromada pozic lidově řečeno v pasti. Jestli se tedy Bitcoin dostane nad 42 000 USD, motivace ukončit svoje trápení vzroste.

Kolem 52 500 USD můžeme předpokládat, že má podstatná část longařů své break even. Po držbě několikaměsíční ztráty je řečený bod zlomu velmi lákavý pro prodej. Co se konečně týče krátkých pozic, tak ty nabobtnaly během pouhých několika dní o 2 300 %. Ještě před deseti dny bylo BTC v krátkých pozicích pouhých pár stovek, nyní téměř 19 000 jednotek.

Včera odpoledne v průběhu pár hodin došlo k nárůstu BTC v short pozicích asi o 200 %. Na trhu se nesporně cosi děje a měli bychom být zcela jistě připraveni na to, že někdo s velkým kapitálem dost možná chystá big short. Pokud s rostoucí cenou krátké pozice budou pořád bobtnat, někdo asi honí likviditu. Je téměř jisté, že se jedná o dílo někoho silného, protože nabrat na Bitfinexu tisíce BTC během několika hodin není v silách malých obchodníků.

Aktuální situace na 1D TF BTC/USD

BTC
Zdroj: tradingview.com

Konečně se dostáváme k dennímu grafu, kde můžeme prozatím říct, že klíčový support byl ubráněn. Pokračování v poklesu bylo zamítnuto a středeční svíce zavřela v pěkné bullish podobě. Kurz se zabrzdil u Point of Control profilu, což je téměř střed rovnováhy (obchodního pásma), které tvoří cenové rozpětí 30 000 – 42 000 USD.

Kurz fakticky zavřel mírně nad středem rovnováhy a PoC, což je též bullish, a proto je v těchto chvílích očekáváno, že nakonec těch 42 000 USD otestujeme. Řečené potvrzují i objemy, protože během středy došlo též ke spiku. Pohyb je proto potvrzený. Nezapomínejte ani na to, že následující týdny může Bitcoin zůstat v rozmezí 30 000 – 42 000 USD.

Konkrétně do letních prázdnin, jelikož trh zatím neprojevuje ani z jedné strany nějakou excelentní iniciativu. To je ovšem problém, protože letní prázdniny jsou blízko a hrozí, že se ta plácačka pro Bitcoin akorát prodlouží. Během července a srpna trhy zrovna dynamické nejsou.

Mohlo by vás také zajímat: Tokeny sítě THETA Network čeká významná událost – Hodleři by se měli mít na pozoru!

Indikátory

Denní RSI dosáhlo 45 bodů, což ovšem není žádný úspěch. Nicméně z podoby křivky za posledních 48 hodin je zřejmé, že trh se snaží poskočit nahoru. Ovšem dle MACD to pořád není žádná sláva.

Závěrem

V tuto dobu musíme spíše kalkulovat s možností, že v nadcházejících dnech otestujeme rezistenci na 42 000 USD a na základě reakce můžeme zhodnotit případné eventuality. Jak jsem každopádně říkal, existuje nemalé riziko, že se v aktuálním obchodním pásmu na relativně dlouhou dobu zadrhneme.

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

ANALÝZA – Bitcoin (BTC) otestoval klíčový support, riziko propadu zažehnáno?

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.