ANALÝZA – Bitcoin (BTC) otestoval klíčový support, riziko propadu zažehnáno?

Bitcoin BTC up2
Zdroj: pixabay.com
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Tak se v těchto chvílích zdá, že pro Bitcoin (BTC) vypadá to otestování klíčového supportu docela dobře. Pravdou je, že dynamika trhu chyběla, a navíc bylo znát, že prodejci nevyvíjí žádnou mohutnější iniciativu. Tudíž by nás nemělo nijak překvapovat, že sledovaný support vydržel. Co to pro nás ovšem znamená? Podstatná část trhu totiž s poklesem počítala a má minimálně prozatím smůlu.

Proto oprašuji svá několik týdnů stará slova, kdy jsem říkal, že po mohutném květnovém dropu setrváme v obchodním rozmezí 30 000 – 42 000 USD i několik týdnů. Jestli se nějak dramaticky dynamika nezmění, zůstaneme v uvedeném cenovém rozpětí klidně do začátku letních prázdnin. Leč otázkou pak je, co od trhu čekat, až začne opravdová okurková sezóna.

Mohlo by vás také zajímat: Microstrategy nemá příjmy na splácení ztrát z BTC, s nákupy ale nekončí!

Aktuální situace na 1D TF BTC/USD

BTC
Zdroj: tradingview.com

Ještě jednou tedy zopakuji, že pondělní svíce má rozhodně bearish podobu. Bitcoin díky ní otestoval pouze horní hranici supportního pásma a až v úterý jsme pokračovali hlouběji. Ovšem později k večeru začali být nakupující trochu akční a cenu vyhnali zpátky až k horní hranici zakresleného pásma. Svíce nakonec zavřela Cross Doji. Někdo bude možná namítat, že v grafu vidí Pin Bar, ale já si dovolím tvrdit, že je to vcelku jedno.

Interpretace je dle mého názoru stejná, trh odmítl pokračovat v dalším poklesu a my s tím nyní musíme kalkulovat. Prostě došlo k otestování důležitého supportu, který býci dokázali ubránit. Co se týče úterních objemů, můžeme pozorovat, že přišel spike. Což logicky dodává váhu samotnému ubránění podpory. Jednoduše řečeno, odraz na BTC je ze strany volume potvrzený.

Momentálně je určitě rozumné si počkat, jak zavře dnešní (středeční) svíce. Kdyby měla impulsní podobu, tak není co řešit – trh tím dá 100% najevo, že chce zase jít nahoru a v průběhu následujících dní bychom otestovali rezistenci na 42 000 USD. Dokud ovšem v grafu impulsní svíci nemáme, stále existuje šance, že Bitcoin nakonec zarotuje zpátky dolů.

Z popsaného vyplývá, že je mnohem racionálnější předpokládat, že Bitcoin skutečně nějakou dobu setrvá v obchodním pásmu 30 000 – 42 000 USD. Za předpokladu, že se nějak radikálně nezmění na trhu podmínky. Jinak ono setrvání může skutečně trvat po několik týdnů. A vzhledem k tomu, že jsou letní prázdniny za dveřmi, může se to nemile prodloužit.

Mohlo by vás také zajímat: Binance spouští další staking akci s odměnou 34,79 % APY! – Využij možnost pasivního příjmu

Indikátory

Jakmile započal na supportu odraz, z RSI je znát, že se nám vrací pozitivní momentum, a navíc i sílí. Leč musíme si počkat na další vývoj, zatím se nám křivka pouze zatočila. Jinak na MACD chybělo málo a proběhl bearish cross. Momentálně se trh tváří, že hrozba byla zažehnána.

Závěrem

Po úterním close musíme uznat, že Bitcoin pod sledovaný support vážně nechtěl. Prodejci byli i dost neaktivní, takže mne to vskutku ani moc nepřekvapilo. Nicméně je pravda, že býci nemají v žádném případě vyhráno. Zatím support sice ubránili, ale musí se do trhu přidat i další, reakční nakupující. Jejich aktivita je zatím vlažnější, takže uvidíme. Jakmile přijde denní close, budeme mít zase s čím pracovat.

ANALÝZA – Bitcoin (BTC) prorazil z trianglu a testujeme 30 000 USD

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.