Microstrategy nemá příjmy na splácení ztrát z BTC, s nákupy ale nekončí!

Microstrategy nemá příjmy na splácení ztrát z BTC, s nákupy ale nekončí!
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Nadměrné zadlužení vůči BTC způsobilo, že akcie společnosti Microstrategy již od února poklesly o více než 63 %. Společnost přesto ignoruje riziko, a nyní chce dokonce zvýšit dluh a znovu nakoupit Bitcoiny.

Společnost Microstrategy 7. června oznámila, že “má v úmyslu získat celkovou jistinu 400 milionů dolarů ze zajištěných bankovek v soukromé nabídce na získání dalších Bitcoinů“. Společnost vlastní již více než 92 000 BTC v hodnotě přibližně 3,31 miliardy dolarů při současném směnném kurzu.

BTC/USD (modrá) vs. MSTR (oranžová) YTD. Zdroj: TradingView
BTC/USD (modrá) vs. MSTR (oranžová) YTD. Zdroj: TradingView

Mohlo by vás také zajímat: Bitcoin Miami 2021 – “Bitcoin bude do 10 let absolutním lídrem na finančních trzích!”

Ztrácení peněz ve prospěch BTC?

V předchozích prohlášeních Microstrategy objasnila, že buduje portfolio Bitcoinů jako pojistku proti pokračující devalvaci hlavních světových měn. Společnost se ale svými nákupy Bitcoinů účinně chránila před nejen poklesem amerického dolaru.

Čistý příjem Microstrategy klesl o 121,90% v 2020. Zdroj: Wall Street Journal
Čistý příjem Microstrategy klesl o 121,9 % v roce 2020. Zdroj: Wall Street Journal

Pohled na alternativní holdingy společnosti Microstrategy také ukazuje, že společnost je příliš vychýlena směrem k Bitcoinu. Nemovitosti tvoří méně než 0,2% celkových investic.

To je obzvláště riskantní, když se vezme v úvahu cenová volatilita Bitcoinu. Microstrategy negeneruje dostatečné příjmy na splácení dluhové zátěže, a přitom se velmi spoléhá na zisky z Bitcoinu. Navíc chce nyní vysbírat další stovky milionů, i když konvertibilní bankovky mají být splatné až v roce 2028.

Microstrategy riskuje platební neschopnost, kdyby Bitcoin v budoucnosti poklesl o více než 50%. Microstrategy však s největší pravděpodobností zlikviduje své podíly v Bitcoinech, aby se vyhnula platební neschopnosti.

Mohlo by vás také zajímat: Kryptotrh padá poté, co mineři za 7 dní prodali 5 000 BTC

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.