ANALÝZA – Bitcoin (BTC) prorazil z trianglu a testujeme 30 000 USD

Bitcoin BTC špejle
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Bitcoin (BTC) má konečně za sebou ono finále, na které jsme tak dlouho čekali. Průraz ze sledovaného trianglu se uskutečnil, z čehož my nyní musíme vycházet. Musíme ovšem sledovat další signály, které nám trh vygeneruje. Tržní dynamika je zatím stále mírná, což se ovšem může velmi brzy změnit. Obzvlášť ve chvíli průrazu supportu, pokud k němu dojde.

Osobně jsem tedy předpokládal, že samotný průraz z trianglu přivede na trh zpátky větší dynamiku. Ale bohužel se tak nestalo a upřímně si nejsem jistý, jak to interpretovat. Možná podstatná část tržních účastníků především sleduje klíčový support na 30 000 USD. A dokud není prolomen, dynamika zůstane spíše průměrná. Za sebe ještě mohu říct, že bych byl radši, kdyby byl vývoj mnohem rychlejší.

Mohlo by vás také zajímat: Prezident Salvadoru chce přijmout Bitcoin za zákonné platidlo

Aktuální situace na 1D TF BTC/USD

BTC

Ve včerejší analýze BTC jsem předesílal, že pokud se nedočkáme do úterního večera průrazu, musíme považovat sledovaný pattern za neplatný. Nakonec však pondělní svíce zavřela v medvědí podobě a close bylo zrovna u horní hranice zaznačeného supportního pásma. Denní znehodnocení činilo asi 10 %, což není na BTC nic hrůzostrašného.

Čekal jsem po průrazu právě mnohem větší dynamiku, která nepřišla. Dokonce ani objemy nebyly nijak zvláštní, můžeme pouze identifikovat menší spike. Leč za dnešek volume postupně stoupá, takže jsem jednak dost zvědavý, v jaké podobě úterní svíce zavře, a jaké nakonec budou objemy. V každém případě nám Bitcoin jasně ukázal, kam směřuje. Minimálně chce zkusit prolomit supportní pásmo, a já si myslím, že je nemalá šance, že se to medvědům podaří.

Ovšem ten tlak je takový nemastný, neslaný, prostě bez větší iniciativy. Alespoň zatím. A nejsem si jist, zda se bez silné iniciativy podaří prorazit květnové low na 30 000 USD. Zas na druhou stranu se prodejci dostali až na 31 000 USD – jsou tedy hodně blízko. Dokud ale nedojde k průlomu, je to třeba brát krapet s rezervou.

Jestli se nakupujícím povede podporu ubránit, Bitcoin asi zůstane v rozmezí 30 000 – 42 000 USD do začátku letních prázdnin. Před řečenou možností jsem varoval čerstvě po prvním otestování 30 000 USD. Je totiž možné, že v řečeném cenovém intervalu dochází k mnohem větší distribuci, tudíž se proces může prodloužit. Ale prvně si počkejme na denní close. Uvidíme, jak to dopadne…

Mohlo by vás také zajímat: Institucionální investoři opět stáhli investice z Bitcoinu, což nahrává Ethereu, které nabírá na síle

Indikátory

Takže momentum se na RSI zřetelně překlápí dolů a začíná zesilovat. A je dost jasné, že jestli kurz prorazí low na 30 000 USD, indikátor ihned vygeneruje potenciální býčí divergenci. To zvyšuje šance na odraz pro cenovou úroveň, kde se zrovna signál vytvoří. Ještě chci upozornit, že někteří analytici uvádějí jako další support přibližnou hodnotu 27 000 USD.

Leč na denním grafu je řečená hranice téměř neviditelná. Tím chci říct, že se jedná o dost slabý support. A jsem velmi skeptický k tomu, že bude mít šanci jakkoliv pokles po průlomu 30 000 USD zbrzdit. Myslete na to, když plánujete svoje nákupní hladiny. Co se týče MACD, pozitivní momentum se začíná vytrácet a dokonce se schyluje k bearish crossu.

Závěrem

Jestli se Bitcoin vysype pod klíčový support, zažijeme určitě solidní rodeo. Mějte na paměti, že pod řečenou hranicí bude hodně stop lossů a hlavně likvidací dlouhých pozic. Může z toho vzniknout kaskáda výprodejů, která nás během krátké chvíle může dostat až k původní all time high úrovni kolem 19 000 USD.

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

ANALÝZA – Bitcoin (BTC) ve finále, co si hlídat po průrazu?

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.