ANALÝZA – Bitcoin (BTC) ve finále, co si hlídat po průrazu?

Bitcoin BTC double
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Bohužel se Bitcoin (BTC) stále nachází uvnitř sledovaného praporku/trianglu, ale jak jsme si včera objasnili, už by to nemělo trvat příliš dlouho. Nejpozději do zítřejšího večera bychom měli sledovat, jak kurz BTC z patternu prorazí.

V opačném případě je vysoce reálné, že útvar zcela selhal a ta plácačka bude pokračovat. Vzhledem k tomu, že jsme se ještě nikam neposunuli, dnešní analýza bude taková sumarizace, co sledovat, když k breakoutu dojde.

Mohlo by vás také zajímat: Bitcoin Miami 2021 – “Bitcoin bude do 10 let absolutním lídrem na finančních trzích!”

Aktuální situace na 1D TF BTC/USD

BTC

Zase máme tedy před sebou denní graf BTC, kdy se zrovna kurz nachází u spodní stěny sledovaného praporku. Jestli každopádně dojde k průrazu spodní stěny, musíme počítat s tím, že se dynamika na trh velmi rychle vrátí. Medvědí budou na průraz automaticky reagovat zesíleným prodejním tlakem, který kurz rychle dovede k supportu na 30 000 USD.

To ovšem hned neimplikuje, že podporu prorazí. Nelze vyloučit, že support vydrží, ale pokud bude negativní momentum po breakdownu z praporku fakt silné, úměrně tomu vzrostou šance na průlom 30 000 USD. Jestli řečená hladina nevydrží, bude to pro Bitcoin problém. Průlom způsobí kaskádu výprodejů, protože sepnou všechny stop lossy, a začne likvidace dlouhých pozic, kterých je například na Bitfinexu stále mraky.

První zbrzdění propadu můžeme očekávat až kolem 23 000 USD, kde můžete na profilu (Volume Profile) sledovat větší špičatost. To značí, že je zde první likvidnější oblast. Nicméně se nejedná o nijak silnou hladinu. Proto jsem psal, že zde asi dojde pouze ke zbrzdění. První významná úroveň je až kolem 19 000 USD, tedy původní all time high hranice. Pokud se sem v následujících dnech vydáme, support nepochybně vydrží.

Ta pomyslná pružina bude navíc tak stlačená, že by nastala vskutku agresivní reakce v podobě odrazu až někam k 30 000 – 35 000 USD. Taková příležitost přijde jenom párkrát do roka. Co se týče průrazu směrem nahoru, je jasné, že by proběhlo minimálně otestování 42 000 USD. A kdyby rezistence padla, cenový růst může posléze narazit na odpor až kolem 47 500 USD.

Ovšem nesmíme zapomínat na to, že dokud je kurz v rozmezí 42 000 – 52 500 USD, jedná se o potenciální býčí past. Především v blízkosti rezistence 52 500 USD lze počítat se značnou nabídkou. Jestli se však podaří průraz uvedeného levelu, dramaticky se tím situace změní k lepšímu. Do té doby musíme ale respektovat všechny medvědí signály, které trh vygeneroval.

Mohlo by vás také zajímat: Prezident Salvadoru chce přijmout Bitcoin za zákonné platidlo

Indikátory

Aktuální hodnoty RSI jsou 38,3 bodu, takže pozitivní momentum se zcela vytratilo. Vlastně to pomaličku vypadá, že se objevuje snaha o započetí negativní setrvačnosti, tak uvidíme. I na základě MACD nemá pozitivní momentum skoro žádnou sílu.

Závěrem

Už v těchto chvílích je dost zvláštní, že průraz z praporku/trianglu nepřišel. A pokud k němu nedojde ke konci následujícího dne (úterý), něco se zvrtlo a je nemalá šance, že se nestane vůbec nic. Pak by nastala vůbec ta nejhorší varianta – pokračovala by stranová konsolidace v doprovodu naprosto směšné volatility.

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

ANALÝZA – Bitcoin (BTC) pořád konsoliduje, ale brzký průraz je neodvratný

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.