ANALÝZA – Bitcoin (BTC) pořád konsoliduje, ale brzký průraz je neodvratný

Bitcoin BTC před košem
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Bitcoin (BTC) i v těchto chvílích konsoliduje v rámci praporku/trianglu, který se tvoří již přibližně tři týdny. V páteční analýze jsme si řekli, že prostoru uvnitř útvaru již není mnoho, a hlavně se uskutečnila poslední potřebná vlna v rámci ABCDE. Nicméně průraz ještě nepřišel, takže nezbývá nic jiného než čekat. A dlouho bychom už čekat nemuseli, protože prostoru v rámci útvaru už moc není.

Mohlo by vás také zajímat: Bublina NFT praská, nebo se připravuje na novou expanzi?

Aktuální situace na 1D TF BTC/USD

BTC

Jak je vidno z grafu, pro Bitcoin byly pátek a sobota dost slabými dny, ale bohužel nedošlo k žádnému nástupu dynamiky. Připomínám, že máme za sebou pět potřebných vln ABCDE, a dokonce došlo ke kratičkému throw-overu. Takový throw-over je zrovna událostí, po které následuje návrat dynamiky, takže je nemalým překvapením, že se pořád nic neděje.

Osobně jsem sice předpokládal, že průlom BTC z patternu přijde nejdříve druhou polovinu aktuálního týdne, ale už je to váhání takové podivné. V pátek večer se začalo zdát, že trh se chystá na průraz spodní hrany praporku, ale na Point of Control, což je střed patternu, došlo k pozitivní reakci. Býci jsou tedy pořád aktivní, a evidentně svoji snahu vyloženě nevzdávají.

Nejsem si jistý, zda jsem to v páteční analýze zmiňoval, ale ještě existuje pro BTC třetí možnost, kdy útvar zcela selže. To se stane tehdy, když kurz i nadále bude pokračovat v doprovodu minimální volatility ve stranovém pohybu, až se dostane ven z praporku. V podstatě tedy nedojde k žádnému průrazu a dynamika se na trh vůbec nevrátí.

Popsaný průběh je ovšem dosti nepravděpodobný, protože na kryptotrhu k němu moc nedochází. Alespoň já jsem ho na BTC nikdy nezpozoroval, občas na některých altcoinech. Každopádně v publikacích technické analýzy se o tomto atypickém (ne)průrazu z patternů většinou dočtete. Nicméně v těchto chvílích je lepší kalkulovat s tím, že přijde mohutný průraz, ať to bude na jakoukoliv stranu. Čím méně prostoru v patternu, tím agresivnější reakce.

Mohlo by vás také zajímat: Oživení růstu BTC nemusí znamenat další altcoinovou sezónu

Indikátory

Lokální vrchol máme na RSI již na 44 bodech, tudíž si trh krapet polepšil. Ovšem nic to nemění na tom, že průběh křivky je typický pro retracement. Co se týká toho býčího překřížení na MACD, Bitcoin na signál zatím nijak obzvlášť nezareagoval. Pouze čtvrtek byl trošičku silnější, ale jinak nic moc.

Závěrem

Musíme si holt počkat, takže buďte trpěliví, protože se to určitě vyplatí. Zrovna nyní je vážně gamble jakkoliv sázet na tu či onu stranu. Samotný průraz, ať bude jakýmkoliv směrem, Bitcoin rozpohybuje a my brzy získáme další potřebné signály. Vše je jednoduše o signálech, které trh generuje. Pokud je dynamika trhu minimální, žádné nové signály nezískáme.

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

ANALÝZA – Zlato (XAUUSD) má po korekci, je cesta do vyšších hladin otevřená?

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.