Bublina NFT praská, nebo se připravuje na novou expanzi?

Share This Post

Tržby NFT a aktivní peněženky klesly za poslední měsíc o více než 40 %, ale nová infrastruktura vrstvy 2 připravuje sektor na další rozmach. Rychlý hype je momentálně na ústupu a otázkou zůstává, zda zůstanou investoři na pokraji ztráty všech svých peněz, nebo se trh připravuje na další růst.

NFT trh - letá historie. Zdroj: NonFungible
NFT trh – roční historie. Zdroj: NonFungible

Rychle klesající ceny a aktivita na předních trzích NFT vedly mnohé ke spekulacím o splasknutí bubliny. Aktivní uživatelé jsou zdrojem energie, ale charakter trhu s kryptoměnami za poslední dva měsíce vedl k prudkému poklesu počtu uživatelů.

Mohlo by vás také zajímat: Analýza BTC, ETH, ETC, THETA, LINK – altcoiny čakajú na pohyb Bitcoinu

Aktivní peněženky NFT. Zdroj: NonFungible
Aktivní peněženky NFT. Zdroj: NonFungible

Jak je vidět z výše uvedeného grafu, aktivní peněženky na trzích NFT dosáhly vrcholu koncem března a od té doby poklesly o více než 40%. Klesající hodnoty v kombinaci s vysokými transakčními poplatky v síti Ethereum (ETH) držely obchodníky mimo trh.

Pokles aktivních peněženek se časově shodoval s poklesem prodeje. Rychle klesající ceny tokenů prohloubily ztráty držitelů, jejichž cenná umělecká díla ztratila až 90% své hodnoty.

Počet prodejů NFT. Zdroj: NonFungible
Počet prodejů NFT. Zdroj: NonFungible

Pokles aktivních uživatelů měl za následek 60% pokles celkového denního prodeje, který klesl z maxima 325 milionů dolarů 7. května na současnou hodnotu 110 milionů dolarů.

NFT hype ustupuje

Ekosystém blockchainu už nabídl několik možností řešení problémů, kterým čelí tento sektor. Jde například o spuštění protokolů Ejmina a JumpNet od Enjin, které pomáhají snižovat poplatky a umožňují interoperabilitu mezi různými sítěmi.

Další populární řešení Polygon umožňuje projektům zůstat na Ethereu a zároveň mít přístup k prostředí s rychlými a nízkými poplatky. Za poslední tři měsíce přešlo na Polygon velké množství NFT-orientovaných a herních projektů.

Top NFT trhy. Zdroj: DappRadar
Top NFT trhy. Zdroj: DappRadar

I když současné statistiky mohou vypadat špatně, je vidět, že průměrný počet prodejů vzrostl mezi lednem a koncem května téměř o 300%. To ukazuje, že v tomto odvětví existuje síla navzdory propadu trhu, který začal 12. května.

Mohlo by vás také zajímat: Velké fondy a velryby i nadále hodlují Bitcoin – Značí to pokračování růstu?

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Related Posts

Elon Musk může spojit SpaceX a Teslu do technologického impéria v hodnotě 5 bilionů USD

SpaceX vstoupila na burzu teprve před několika dny, ale investoři už začali řešit další možný krok. Tím by mohlo být spojení SpaceX a Tesly do jedné obří technologické skupiny.

Hackeři zasáhli OpenAI přes oblíbenou open source knihovnu

OpenAI potvrdila bezpečnostní incident, který souvisí s rozsáhlým útokem na open source ekosystém.

Elon Musk usiloval o absolutní kontrolu nad OpenAI a navrhoval spojení s Teslou

Sam Altman, spoluzakladatel a výkonný ředitel společnosti OpenAI, předstoupil v úterý před federální porotu v kalifornském Oaklandu.

Napětí kolem Íránu opět roste, cena ropy zůstává nad 100 dolarama

Ceny ropy na začátku týdne prudce vzrostly. Důvodem je ostrá reakce amerického prezidenta Donalda Trumpa, který označil íránskou odpověď na americký mírový návrh za „zcela nepřijatelnou“.

Elon Musk potvrdil zahájení masové výroby autonomního Tesla Cybercabu

Společnost Tesla zahájila ve své továrně Gigafactory Texas masovou výrobu autonomního robotaxi s názvem Cybercab.

Akcie na nová maxima vyhnalo FOMO, tvrdí Barclays

Akciové trhy se podle analytiků Barclays dostávají na nová maxima především kvůli FOMO, tedy strachu investorů z toho, že propásnou další růst.