Bitcoin překonal úroveň 35 000 USD – může za to prohlášení státu Salvador?

Bitcoin překonal úroveň 35 000 USD - může za to prohlášení státu Salvador?
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Od momentu, kdy stát Salvador jako první na světě přijal Bitcoin jako zákonné platidlo, se největší kryptoměna vyšplhala až na 35 000 USD. Dokáže však tato politická událost dostatečnou silou ovlivnit trh, který je aktuálně stále v korekci?

Údaje od Cointelegraph Markets Pro a TradingView zaevidovaly rychlý cenový růst na páru BTC / USD hned po oficiálním oznámení od státu Salvador. Obchodníci ovšem tento moment nevidí až tak růžově. Podle více názorů se Bitcoinu může podařit dosáhnout úrovně 35 000 USD, ale následně zřejmě nic nezabrání dalšímu propadu.

Mohlo by vás také zajímat: Binance spouští další staking akci s odměnou 34,79 % APY! – Využij možnost pasivního příjmu

Hodinový graf BTC / USD (Bitstamp). Zdroj: TradingView
Hodinový graf BTC / USD (Bitstamp). Zdroj: TradingView

K aktuální situaci se vyjádřil na svém Twitteru i známý trader Crypto Ed:

“Bitcoin se aktuálně tlačí směrem nahoru, dnes očekávám ještě nějaký vyšší odraz.”

Nicméně dále dodal, že jedinou záchranou pro Bitcoin by mohl být neustále klesající index amerického dolaru.

S mnohem negativnějším pohledem na situaci přišel trader s pseudonymem Crypto Cobra, který zopakoval své nedávné prognózy. Ty předpokládají výrazný propad přibližně o 20%, což by znamenalo pokles na úroveň 25 000 USD.

Altcoiny čekají na pohyb Bitcoinu

Z hlediska altcoinů můžeme hovořit o jakési klidové fázi. V případě, že by Bitcoin naskočil na býčí vlnu, mělo by to výrazný pozitivní vliv i na většinu altcoinů.

Poslední údaje TOP 50 kryptoměn podle tržní kapitalizace ukazují přibližné denní zisky okolo 3%. Například ETH se momentálně pohybuje na ceně přibližně 2500 USD. Je to však stále o 5% méně ve srovnání s minulým týdnem.

Celková tržní kapitalizace kryptoměn se pohybuje na úrovni přibližně 1,54 bilionu USD, přičemž Bitcoin představuje 41,6%.

Mohlo by vás také zajímat: ANALÝZA – Bitcoin (BTC) otestoval klíčový support, riziko propadu zažehnáno?

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.