ARK Invest: Makroekonomické protivetre môžu oddialiť rast Bitcoinu

Share This Post

Investičná spoločnosť ARK Invest vo svojej najnovšej správe upozorňuje na možné ekonomické výzvy v roku 2023, ktoré by mohli ovplyvniť rast Bitcoinu. Makroekonomické protivetre môžu dokonca negatívne ovplyvniť kryptomenový trh.

Bitcoin – Oddialený býčí trend?

Investičná spoločnosť ARK Invest vo svojej najnovšej správe zdôrazňuje, že inflácia je stále významným problémom vo svete. S rastúcimi cenami a reštriktívnou menovou politikou môže byť ťažké udržať infláciu pod kontrolou. To by mohlo mať negatívny vplyv na kryptomeny, pretože vyššia inflácia zvyčajne vedie k vyšším úrokovým sadzbám, čo môže spôsobiť, že investície do kryptomien sa stanú menej atraktívnymi.

Cathie Wood a jej tím v spoločnosti ARK Invest sú známi svojim hlbokým výskumom a inovatívnym prístupom k investovaniu. Ich analýza ukazuje, že aj keď existuje mnoho pozitívnych aspektov spojených s kryptomenami a technológiou blockchain, stále existujú makroekonomické výzvy, ktoré môžu ovplyvniť výkon týchto aktív.

Napríklad rozdiel medzi HDP a GDI zas môže signalizovať, že ekonomika nie je taká silná, ako sa zdá na prvý pohľad. Ak sa skutočné HDP prispôsobí smerom nadol, môže to znamenať, že ekonomický rast nebol tak robustný, ako sa pôvodne myslelo. To by mohlo mať vplyv na investície a môže viesť k väčšej opatrnosti na trhoch. Rozdiely medzi reálnym HDP a GDI môžu byť signálom pre hlbšiu analýzu a môžu vyžadovať ďalšie skúmanie, aby sa zistili príčiny týchto rozdielov.

Celkovo správa naznačuje, že v nadchádzajúcich mesiacoch by mohla pretrvávať makroekonomická neistota. Avšak neuvádza jasnú odpoveď na otázku, ako by mohli investori do kryptomien reagovať, ak by tento trend potvrdil nižší hospodársky rast a vyššiu infláciu.

V čase písania článku sa cena BTC pohybuje okolo 26 841 USD podľa KMC.

Záver

Čo si o tom myslíte vy? Podeľte sa s nami o svoj názor na naše sociálne siete. Rozhodne sa nezabudnite tiež pripojiť na náš oficiálny Discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zaujímavý obsah. Ďalšie informácie o vývoji ceny kryptomien nájdete v našich pravidelných technických analýzach a streamoch. Celú správu spoločnosti ARK Invest nájdete pod priloženým odkazom TU. [1]

Sme aj na sociálnej sieti LinkedIn. Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream. Podporu nám môžete vyjadriť skrze Patreon TU.

Related Posts

Robert Kiyosaki varuje pred vývojom digitálnej meny centrálnej banky USA (CBDC)

Robert Kiyosaki, autor bestselleru "Bohatý otec, chudobný otec", varuje...

Vzostup kryptomien v Brazílii prinútil centrálnu banku k sprísneniu regulácie

Guvernér brazílskej centrálnej banky v prejave pred finančnou a...

Nový americký zákon požaduje, aby firmy hlásily mimořetězcové transakce vládě

Nový zákon ve Spojených státech má za cíl požadovat,...

MicroStrategy opäť nakupovala, teraz už drží viac ako 158 tisíc bitcoinov

Spoločnosť MicroStrategy, ktorá sa zaoberá oblasťou business intelligence a...

Medvede potrebujú do zajtra dostať cenu bitcoinu pod 26 000 USD

Kurz ceny bitcoinu včera okolo obeda začal silne stúpať....

Cena bitcoinu v ohrození? Index amerického dolára potvrdzuje býčí „zlatý kríž“

Index sily dolára (DXY) dosiahol 22. septembra najvyššiu úroveň...