ARK Invest: Makroekonomické protivetre môžu oddialiť rast Bitcoinu

Share This Post

Investičná spoločnosť ARK Invest vo svojej najnovšej správe upozorňuje na možné ekonomické výzvy v roku 2023, ktoré by mohli ovplyvniť rast Bitcoinu. Makroekonomické protivetre môžu dokonca negatívne ovplyvniť kryptomenový trh.

Bitcoin – Oddialený býčí trend?

Investičná spoločnosť ARK Invest vo svojej najnovšej správe zdôrazňuje, že inflácia je stále významným problémom vo svete. S rastúcimi cenami a reštriktívnou menovou politikou môže byť ťažké udržať infláciu pod kontrolou. To by mohlo mať negatívny vplyv na kryptomeny, pretože vyššia inflácia zvyčajne vedie k vyšším úrokovým sadzbám, čo môže spôsobiť, že investície do kryptomien sa stanú menej atraktívnymi.

Cathie Wood a jej tím v spoločnosti ARK Invest sú známi svojim hlbokým výskumom a inovatívnym prístupom k investovaniu. Ich analýza ukazuje, že aj keď existuje mnoho pozitívnych aspektov spojených s kryptomenami a technológiou blockchain, stále existujú makroekonomické výzvy, ktoré môžu ovplyvniť výkon týchto aktív.

Napríklad rozdiel medzi HDP a GDI zas môže signalizovať, že ekonomika nie je taká silná, ako sa zdá na prvý pohľad. Ak sa skutočné HDP prispôsobí smerom nadol, môže to znamenať, že ekonomický rast nebol tak robustný, ako sa pôvodne myslelo. To by mohlo mať vplyv na investície a môže viesť k väčšej opatrnosti na trhoch. Rozdiely medzi reálnym HDP a GDI môžu byť signálom pre hlbšiu analýzu a môžu vyžadovať ďalšie skúmanie, aby sa zistili príčiny týchto rozdielov.

Celkovo správa naznačuje, že v nadchádzajúcich mesiacoch by mohla pretrvávať makroekonomická neistota. Avšak neuvádza jasnú odpoveď na otázku, ako by mohli investori do kryptomien reagovať, ak by tento trend potvrdil nižší hospodársky rast a vyššiu infláciu.

V čase písania článku sa cena BTC pohybuje okolo 26 841 USD podľa KMC.

Záver

Čo si o tom myslíte vy? Podeľte sa s nami o svoj názor na naše sociálne siete. Rozhodne sa nezabudnite tiež pripojiť na náš oficiálny Discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zaujímavý obsah. Ďalšie informácie o vývoji ceny kryptomien nájdete v našich pravidelných technických analýzach a streamoch. Celú správu spoločnosti ARK Invest nájdete pod priloženým odkazom TU. [1]

Sme aj na sociálnej sieti LinkedIn. Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream. Podporu nám môžete vyjadriť skrze Patreon TU.

Related Posts

Jak nízko může jít cena bitcoinu?

Cena bitcoinu klesla o více než 8 % za...

Největší společnost zabývající se těžbou bitcoinů v květnu prodala 63 % vytěžených BTC

Těžební společnost Marathon Digital prodala více než 60 %...

Japonská burza DMM ztratila 305 milionů dolarů v bitcoinech prostřednictvím hacku soukromého klíče

Centralizovaná burza kryptoměn DMM ztratila bitcoiny v hodnotě více...

Bitcoin má hodnotu 100 uncí zlata, říká zkušený obchodník Peter Brandt

Zkušený obchodník Peter Brandt nedávno vydal předpověď ceny pro...

Ethereum má dosáhnout nového historického maxima

Ethereum může překvapit kryptotrhy a dosáhnout čerstvých historických maxim...

Cena etherea na cestě ke 4 000 USD

Obchodníci dnes 27. května pokračovali v tlačení ceny Etherea...