Bollingerove pásma ukazujú, že sa bitcoin nachádza na dôležitej hranici

Share This Post

John Bollinger, tvorca známeho ukazovateľa volatility, na sociálnej sieti označil súčasnú cenovú hladinu bitcoinu ako zásadnú. Hranica 27 000 USD sa nachádza na súčasnej hornej hranici pásma. Pripravuje sa cena bitcoinu túto hranicu prelomiť alebo sa kurz opäť vráti do stredu?

Samotný ukazovateľ je pomerne jednoduchý. V jeho strede je väčšinou 20-dňový kĺzavý priemer a hranice pásma tvoria vypočítané štandardné odchýlky. Čím vyššia volatilita, tým širšie pásmo. Niekto berie prelomenie hornej hranice ako signál na nákup, iný zase špekuluje na návrat do stredového pásma. To je už súčasťou každého individuálnej stratégie.

Bollingerove pásma na dennom grafe ceny bitcoinu. Vidíme, že obdobia relatívne pokoja vždy striedajú obdobia silnejšej volatility (zdroj: TradingView).
Bollingerove pásma na dennom grafe ceny bitcoinu. Vidíme, že obdobia relatívne pokoja vždy striedajú obdobia silnejšej volatility (zdroj: TradingView).

Bollingerove pásma ukazujú len nízku volatilitu bitcoinu

Pri pohľade na graf vidíme relatívne nízku volatilitu už od minulého týždňa. Kurz ceny bitcoinu sa odrazil od spodnej hranice a tento pondelok sa priblížil k jeho hornej. Na nej zatiaľ prešľapuje. Možno že obchodníci vyčkávali na včerajšie zasadnutie Fed. Veľa analytikov očakávalo, že po jeho skončení príde na trh volatilita, ktorá pomôže otestovať najbližšie silné rezistencie a supporty.

Záver

Včerajšia večerná tlačová konferencia priniesla zatiaľ len miernu volatilitu. S nezvýšením  sadzby sa vlastne naisto počítalo a príhovor Jerome Powella nepriniesol nijako zásadné ohlásenie. Zaujímavá je však dlhodobá projekcia, ktorá bola tiež zverejnená. Oproti predchádzajúcej je vidieť jasné zhoršenie výhľadu a predpoklad dlhšieho obdobia zvýšených sadzieb. Čo však vytvára veľký problém pre väčšinu ekonomík sveta, pretože úroky z dlhov rastú do astronomických výšin. To ale bude chvíľku trvať, kým si trh uvedomí a zareaguje. Možno teda tá očakávaná volatilita príde až dnes alebo do konca týždňa. Uvidíme.

Sme aj na sociálnej sieti LinkedIn. Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream. Podporu nám môžete vyjadriť skrze Patreon TU.

Related Posts

Aktuálna bitcoinová rally je iná. Zdá sa, že FOMO a YOLO sú späť

BTC sa nedávno dotkol 45 000 dolárov. Stalo sa...

JPMorgan: Krypto je pro zločince

Zastánci kryptoměn na sociální síti X poukázali na pokrytectví...

Michael Jackson na blockchainu a herní trendy Web3 v roce 2024

V tomto článku se dozvíte, jak se první nahrávka...

Bitcoinový těžař Phoenix vzrostl o 50 % po IPO v Abu Dhabi za 371 milionů dolarů

Společnost Phoenix Group zabývající se těžbou kryptoměn zahájila obchodování...