[Súhrn článkov] + Binance plánuje odstrániť stablecoiny z európskeho trhu

Share This Post

Pokiaľ máte málo času a nestíhate si prechádzať naše články po jednom, skúste naše večerné zhrnutie. Všetko dôležité, čo sa udialo, nájdete tu prehľadne na jednom mieste. Každý nadpis je možné rozkliknúť a prejsť tak na celý článok.

Správa dňa

Binance plánuje odstrániť stablecoiny z európskeho trhu

Kryptomenová burza Binance podľa najnovšej správy uvádza, že odstráni stablecoiny zo svojej platformy na európskom trhu do júna 2024. Tento krok je reakciou na novú európsku reguláciu zvanú MiCA, ktorá bola pred nedávnom schválená. Tento krok by mohol mať významné dôsledky pre európsky kryptomenový trh. [1]

Pozrite sa tiež na náš kalendár akcií, nech vám neunikne žiadna kryptomenová udalosť.

Analýzy a trhy

21. 9. 2023 Analýza – Bitcoin stabilnejší ako akcie, preraz k 31 500 USD? Kedy Fed zníži sadzby?

Bitcoin včera v podstate zaznamenal veľký úspech. Zatiaľ čo akcie sa začali počas tlačovej konferencie s Jeromom Powellom sunúť dole, bitcoin tomu do týchto chvíľ odoláva. A to sa mi veľmi páči, pretože akonáhle udrie ekonomická recesia, bitcoin bude možno oveľa viac odolný než niektoré technologické tituly.

To aktuálne najdôležitejšie z trhu kryptomien

Neúspešné spustenie testnetu Ethereum Holesky, CoinEx píše otvorený list hackerom, súdna dráma Sama Bankmana-Frieda a ďalšie.

Aktuálny prehľad všetkých kryptomien môžete sledovať pod priloženým odkazom  TU.

Kryptomeny a kryptofirmy

Dlh Spojených štátov prekročil hranicu 33 biliónov dolárov

Nové údaje ukazujú, že celkový národný dlh Spojených štátov amerických dosiahol rekordné maximum, keď prvýkrát v histórii prekročil hranicu 33 biliónov dolárov.

Spotreba čistej energie bitcoinov údajne presahuje 50 %. Začne Tesla prijímať platby BTC?

Elon Musk v roku 2021 povedal, že Tesla bude prijímať platby v bitcoinoch, akonáhle budú ťažiari využívať zhruba 50 % čistých zdrojov energie „s pozitívnym budúcim trendom“. Ako to vyzerá so splnením tejto podmienky?

Bollingerove pásma ukazujú, že sa bitcoin nachádza na dôležitej hranici

John Bollinger, tvorca známeho ukazovateľa volatility, na sociálnej sieti označil súčasnú cenovú hladinu bitcoinu ako zásadnú. Hranica 27 000 USD sa nachádza na súčasnej hornej hranici pásma. Pripravuje sa cena bitcoinu túto hranicu prelomiť alebo sa kurz opäť vráti do stredu?

Fed potvrdzuje tohtoročné kumulované straty vo výške 100 miliárd dolárov, šanca pre Bitcoin?

Americký Federálny rezervný systém urobil 14. septembra významné oznámenie. V ňom odhalil kumulované straty v roku 2023 vo výške 100 miliárd dolárov. Podľa agentúry Reuters sa navyše očakáva, že sa táto situácia pre Fed ešte zhorší. Ale pre rizikové aktíva, ako je Bitcoin (BTC), to môže byť v skutočnosti veľká príležitosť.

Cena bitcoinu dosiahne historické maximá pred halvingom v roku 2024

Niektorí analytici vo svojich najnovších predpovediach na sociálnych sieťach špekulujú o možnom dosiahnutí nových historických maxím pre Bitcoin pred očakávaným halvingom, ktorý nastane už v roku 2024.

Bitcoin tour 2023 – Úvod pre nováčikov do sveta Bitcoinu

Dňa 15. septembra vyrazil tím Bitcoin tour 2023 do Prahy na svoju prvú zastávku. Redakčný tím kryptomagazin.cz sa vydal navštíviť túto akciu, aby zdokumentoval jej priebeh a atmosféru. Podarilo sa nám položiť pár otázok usporiadateľom akcie, a tak máme informácie z prvej ruky, ktoré čitateľom a fanúšikom na Youtube môžeme odovzdať.

MEME dňa

meme
Zdroj: Michal Fortyn

Sme aj na sociálnej sieti LinkedIn. Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream. Podporu nám môžete vyjadriť skrze Patreon TU.

Related Posts

Jak nízko může jít cena bitcoinu?

Cena bitcoinu klesla o více než 8 % za...

Největší společnost zabývající se těžbou bitcoinů v květnu prodala 63 % vytěžených BTC

Těžební společnost Marathon Digital prodala více než 60 %...

Japonská burza DMM ztratila 305 milionů dolarů v bitcoinech prostřednictvím hacku soukromého klíče

Centralizovaná burza kryptoměn DMM ztratila bitcoiny v hodnotě více...

Bitcoin má hodnotu 100 uncí zlata, říká zkušený obchodník Peter Brandt

Zkušený obchodník Peter Brandt nedávno vydal předpověď ceny pro...

Ethereum má dosáhnout nového historického maxima

Ethereum může překvapit kryptotrhy a dosáhnout čerstvých historických maxim...

Cena etherea na cestě ke 4 000 USD

Obchodníci dnes 27. května pokračovali v tlačení ceny Etherea...