Binance US v problémoch: Riaditeľ opúšťa spoločnosť, objem burzy klesá uprostred krízy

Share This Post

Dňa 16. septembra predstavoval objem výmeny na Binance US 5,09 milióna dolárov. Súvisí to s odchodmi vedúcich pracovníkov a pokračujúcou regulačnou kontrolou.

Nízke objemy obchodov trápi Binance US

Obchodná aktivita na Binance US dosiahla v septembri nové minimá, pretože krypto burza čelí nebývalým výzvam. Ako uviedla spoločnosť Amberdata na portáli The TIE Terminal, 16. septembra predstavoval objem výmeny na Binance US 5,09 milióna dolárov.

Najnižší bod za celý mesiac bol 9. septembra, keď obchodná aktivita predstavovala 2,97 milióna dolárov. To je výrazný pokles oproti 17. septembru 2022, kedy sa jeho objem obchodov pohyboval okolo 230 miliónov dolárov.

graf objemu binance
Objem burzy Binance.US za posledných 12 mesiacov. Zdroj: cointelegraph.com

Právne problémy spoločnosti

Binance.US je pobočka globálnej kryptografickej burzy Binance v Spojených štátoch. Komisia pre cenné papiere a burzy podala 5. júna žalobu na obe krypto burzy okrem iného kvôli obvineniam z neregistrovaných ponúk cenných papierov a wash trading. Podľa SEC sa kryptoburza údajne nezaregistrovala ako broker-dealer a nezaregistrovala ponuku a predaj svojho programu staking-as-a-service.

Od podania žaloby spoločnosť Binance.US zastavila obchodovanie s viac ako 100 pármi tokenov, čo prispelo k prudkému poklesu burzovej aktivity.

Zamestnanci Binance.US opúšťajú vedúce pozície

Nepokoje na burze so sebou prinášajú aj interné problémy. Brian Shorder, doterajší generálny riaditeľ Binance US, minulý týždeň odstúpil a pripojil sa tak k mnohým globálnym manažérom, ktorí skupinu spoločností v uplynulých týždňoch opustili. Po Shorderovom odchode oznámili svoju rezignáciu aj vedúci právneho oddelenia Krishna Juvvadi a riaditeľ pre riziká Sidney Majalya.

Podľa správ sú odchody údajne spôsobené prebiehajúcim vyšetrovaním spoločnosti Binance, jej generálneho riaditeľa Changpenga „CZ“ Zhaoa a spoločnosti Binance US, ktoré vedie americké ministerstvo spravodlivosti. V reakcii na špekulácie okolo Shorderovho odchodu CZ na X (predtým Twitter) uviedol, že si výkonný riaditeľ dáva „zaslúženú pauzu“. CZ napísal:

Pod jeho vedením spoločnosť Binance US získala kapitál, zlepšila ponuku produktov a služieb, upevnila interné procesy a získala významný podiel na trhu. To pomohlo vybudovať odolnejšiu spoločnosť v prospech zákazníkov. Sme mu za jeho prínos vďační.

– Changpeng “CZ” Zhao, zdroj: twitter.com

Zdá sa, že problémy prednej kryptomenovej burzy ešte zďaleka neskončili. SEC nedávno obvinila burzu z nespolupráce pri prebiehajúcom vyšetrovaní a tvrdí, že počas procesu zisťovania predložila iba 220 dokumentov. V ďalšom vývoji sudca vydal 15. septembra príkaz, ktorým vyhovel žiadosti SEC o odtajnenie dokumentov v tejto veci. Tieto dokumenty boli na žiadosť SEC zapečatené alebo redigované a teraz sú na jej žiadosť odtajnené. Očakáva sa, že dokumenty budú k dispozícii v nasledujúcich dňoch.

Sme aj na sociálnej sieti LinkedIn. Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream. Podporu nám môžete vyjadriť skrze Patreon TU.

Zdroje: cointelegraph.com

Related Posts

Aktuálna bitcoinová rally je iná. Zdá sa, že FOMO a YOLO sú späť

BTC sa nedávno dotkol 45 000 dolárov. Stalo sa...

JPMorgan: Krypto je pro zločince

Zastánci kryptoměn na sociální síti X poukázali na pokrytectví...

Michael Jackson na blockchainu a herní trendy Web3 v roce 2024

V tomto článku se dozvíte, jak se první nahrávka...

Bitcoinový těžař Phoenix vzrostl o 50 % po IPO v Abu Dhabi za 371 milionů dolarů

Společnost Phoenix Group zabývající se těžbou kryptoměn zahájila obchodování...