Spotreba čistej energie bitcoinov údajne presahuje 50 %. Začne Tesla prijímať platby BTC?

Share This Post

Elon Musk v roku 2021 povedal, že Tesla bude prijímať platby v bitcoinoch, akonáhle budú ťažiari využívať zhruba 50 % čistých zdrojov energie „s pozitívnym budúcim trendom“. Ako to vyzerá so splnením tejto podmienky?

Analytik Bloomberg uviedol, že percento energie použitej na ťažbu bitcoinov pochádzajúce z obnoviteľných zdrojov presiahlo 50 % čiastočne kvôli ťažiarom utekajúcim pred čínskym zákazom.

Vo vlákne zo 14. septembra na X (predtým Twitter) analytik Bloombergu Jamie Coutts  informoval o percentách bitcoinu, kedy ťažba energie pochádzajúcej z obnoviteľných zdrojov presiahla 50 % s klesajúcimi emisiami a dramaticky rastúcim hash rate. Podľa Couttsa bol tlak na obnoviteľné zdroje energie dôsledkom toho, že sa ťažiari rozptýlili z Číny v dôsledku zákazu ťažby v krajine od roku 2021, a tiež to, že sa niektoré krajiny obrátili na ťažbu, aby „speňažili uviaznutú a prebytočnú energiu“.

https://x.com/Jamie1Coutts/status/1702232776504930760?s=20

Krajiny investujúce do ťažby BTC

Medzi krajiny, ktoré investujú do ťažby BTC, patrí napríklad El Salvador, ktorý od roku 2021 tiež uznáva kryptomenu ako zákonné platidlo. Do ťažby ďalej investujú krajiny ako Bhután, Omán či Spojené arabské emiráty. 50 % energetický benchmark by mohol znamenať väčší posun smerom k prijatiu jednou z najväčších spoločností na svete.

BTC platby v spoločnosti Tesla

Elon Musk, generálny riaditeľ spoločnosti Tesla, vlastník X a zakladateľ SpaceX, oznámil, že Tesla prestane prijímať platby BTC v máji 2021 s odkazom na „rýchlo rastúce využívanie fosílnych palív na ťažbu bitcoinov a transakcie“ v tom čase. Od stanovenia prahu udržateľného zdroja energie vo výške 50 % pre dobu, kedy firma obnoví platby, Musk uznal, že existuje pozitívny trend smerom k zeleným zdrojom energie, ale politiku spoločnosti Tesla nezmenil.

Záver

Ani s nadchádzajúcim pozitívnym trendom okolo ťažby BTC sa zatiaľ nezdá, že by riaditeľ Tesly verejne oznámil akýkoľvek krok k obnoveniu platieb v BTC.

Cena bitcoinu sa aktuálne pohybuje okolo 26 456 USD podľa KMC, pričom za posledných sedem dní vzrástla o viac ako 2 %.

Sme aj na sociálnej sieti LinkedIn. Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream. Podporu nám môžete vyjadriť skrze Patreon TU.

Related Posts

Jak nízko může jít cena bitcoinu?

Cena bitcoinu klesla o více než 8 % za...

Největší společnost zabývající se těžbou bitcoinů v květnu prodala 63 % vytěžených BTC

Těžební společnost Marathon Digital prodala více než 60 %...

Japonská burza DMM ztratila 305 milionů dolarů v bitcoinech prostřednictvím hacku soukromého klíče

Centralizovaná burza kryptoměn DMM ztratila bitcoiny v hodnotě více...

Bitcoin má hodnotu 100 uncí zlata, říká zkušený obchodník Peter Brandt

Zkušený obchodník Peter Brandt nedávno vydal předpověď ceny pro...

Ethereum má dosáhnout nového historického maxima

Ethereum může překvapit kryptotrhy a dosáhnout čerstvých historických maxim...

Cena etherea na cestě ke 4 000 USD

Obchodníci dnes 27. května pokračovali v tlačení ceny Etherea...