Arthur Hayes: Bitcoin do roku 2026 vyskočí na 750 000 dolárov

Share This Post

Arthur Hayes, spoluzakladateľ BitMEX a makroanalytik, pred nedávnom zverejnil svoju predpoveď v ktorej uvádza, že hodnota Bitcoinu by mohla v najbližších troch rokoch dosiahnuť čiastku medzi 750 000 a 1 000 000 amerických dolárov.

Arthur Hayes – Bitcoin na 750 000

Spoluzakladateľ kryptomenovej burzy BitMex v nedávnom rozhovore pre Impact Theory vyhlásil, že aj keď očakáva, že Bitcoin tento rok dosiahne ceny medzi 25 000 a 30 000 dolármi, verí, že by mohol prekonať svoj rekord 69 000 dolárov do roku 2024. Dôvodom tohto rastu by mohol byť ekonomický vzostup. Tento vzostup by podľa neho mohol viesť k negatívnym reálnym úrokovým sadzbám. Tie by mohli motivovať investorov k hľadaniu vyšších výnosov v kryptomenách.

Arthur Hayes tiež spomenul, že ďalším faktorom podporujúcim rast Bitcoinu môže byť jeho blížiaci sa halving v apríli a možné zavedenie nových Bitcoin ETF od hlavných hráčov v oblasti správy aktív, vrátane takých gigantov ako BlackRock. V rozhovore Hayes vyhlásil:

Verím, že to bude najväčší býčí trh s finančnými aktívami, aký sme kedy v histórii ľudstva videli.

Vo vzťahu k celosvetovej ekonomike si Hayes myslí, že vlády budú v blízkej budúcnosti tlačiť rekordné množstvo peňazí, aby udržali finančný systém stabilný a zabránili pádu globálneho dlhopisového trhu. Spolu s rýchlym rozvojom v oblasti umelej inteligencie si myslí, že sme na prahu najväčšej technologickej revolúcie, ktorú sme doteraz zažili.

Hayes, ktorý je tiež veľký fanúšik ako umelej inteligencie, tak kryptomien, verí, že AI by mohla preferovať Bitcoin ako svoju hlavnú menu kvôli jeho decentralizácii.

V čase písania článku sa cena BTC pohybuje okolo 27 908 USD podľa KMC.

Záver

Čo si o predpovedi Arthura Hayesa myslíte vy? Aká je vaša predpoveď? Podeľte sa s nami do komentárov alebo na naše sociálne siete. Neváhajte sa pridať aj na náš oficiálny Discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší obsah. Ďalšie informácie o vývoji ceny kryptomien nájdete v našich pravidelných technických analýzach a streamoch. Celý rozhovor nájdete pod priloženým odkazom TU. [1]

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem českém webu KryptoMagazin.cz

Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream. Podporu nám môžete vyjadriť skrze Patreon TU.

Zdroje: youtube.com, cryptopotato.com

Related Posts

Proč Bitcoin roste?

Bitcoin za posledních 24 hodin zaznamenal mírný nárůst, který...

Jak nízko může jít cena bitcoinu?

Cena bitcoinu klesla o více než 8 % za...

Největší společnost zabývající se těžbou bitcoinů v květnu prodala 63 % vytěžených BTC

Těžební společnost Marathon Digital prodala více než 60 %...

Japonská burza DMM ztratila 305 milionů dolarů v bitcoinech prostřednictvím hacku soukromého klíče

Centralizovaná burza kryptoměn DMM ztratila bitcoiny v hodnotě více...

Bitcoin má hodnotu 100 uncí zlata, říká zkušený obchodník Peter Brandt

Zkušený obchodník Peter Brandt nedávno vydal předpověď ceny pro...

Ethereum má dosáhnout nového historického maxima

Ethereum může překvapit kryptotrhy a dosáhnout čerstvých historických maxim...