BEZPEČNOST – Používáte VPN? V dnešním světě je to nutnost a zde jsou důvody

Share This Post

Ať už jste krypto nadšenec nebo běžný smrtelník, při surfování internetem je třeba se chránit, pokud vám tedy nejsou vaše citlivá data, kryptoměny nebo identita lhostejné.

Nacházíme se v době, kdy data začínají být jednou z nejcennějších věcí, které máte. Kdo všechno k nim má přístup, pokud nepoužíváte VPN (Virtual Private Network) ?

Kdo sbírá vaše data?

Dělat by to sice neměli, ale věříte jim? Hackerům asi nevěříte, že? Nevěřte ani ostatním, občas se najde slabý článek, který je schopen prodat vaše data komukoliv.

Hackeři  – mají zájem o vaše data i peníze, pokud vám něco z toho mohou ukrást, udělají to. Praktiky se různí, od jakéhokoliv druhu újmy až po vydírání apod.

Poskytovatelé internetu  – každý, u koho máte internet (i ten mobilní), ať už je to T-Mobile, O2, UPC nebo lokální dodavatel, má přístup k tomu, co na síti děláte. Ti vás sice neokrádají o peníze nebo kryptoměny (snad), ale co data a vaše soukromí? Tady už narazíte. Nejenže vidí co děláte, ale máte jistotu, že data nikomu neprodávají? Nevydávají je vládě nebo úřadům ve váš neprospěch a podobně?

Služby  – Facebook, Spotify, e-shopy a všichni ostatní mají přístup k vaší IP adrese, tedy k vaší poloze a identifikátoru. Podle IP adresy lze vyhledat například i kdy a jaké filmy jste stahovali přes torrenty apod.

Vlády – Sbírají data o každém. Data jsou moc a vlády po celém světě v čele s USA a Čínou sbírají data, aby získaly přehled v dění ve světě. Analýzou našeho chování na internetu (a mimo něj) jsou schopni předpokládat naše reakce a manipulovat naše myšlení tak, aby nás přesvědčily o své pravdě. Propaganda bohužel nevymizela a v době, kdy vláda zná naše nejtajnější touhy a má o nás vybudován zcela detailní obrázek, bohužel propaganda funguje lépe, než kdykoliv předtím. Omezit přístup třetích stran k naším datům je nejlepší (možná dokonce jediný) způsob, jak se bránit.

K tématu: Politická totalita a internet – Nenechte si vymýt mozek propagandou! Takto se můžete bránit

Kde se vystavujete obrovskému riziku při surfování

Kavárny a veřejné wifi – kapitola sama o sobě. Pokud se v dnešní době připojíte na jakoukoliv wifi, kde nejste sami, zahráváte si s ohněm. Wifi připojení v kavárnách jsou pro hackery rájem. Připojí se zde na router, vy také, a pak může být o zábavu postaráno. Citlivá data, hesla a jiné pochoutky jste právě věnovali někomu, kdo umí trochu zacházet s počítačem.

Surfujete pouze doma –  zde jste o něco více v bezpečí co se týče hackerů, pokud nemáte děravý router (špatný typ, nastavení apod.). Pokud byste jim chtěli útok zcela znemožnit nebo znepříjemnit, zapnutím VPN (virtuální privátní síť) na všech zařízeních přidáváte další vrstvu ochrany. Jako bonus znemožníte poskytovateli internetu vás sledovat.

Jak funguje VPN?

Co s tím mohu udělat?

 • Staňte se také hackerem.
 • Nepoužívejte internet.
 • Čekejte, dokud vás někdo hackne.
 • Nechte je, aby si na vás vytvořili složku.
 • Zajistěte se pomocí VPN.

Osobně jsem tak trochu tušil, že jsou podobné věci možné, ale nevěnoval jsem jim pozornost. Teď jsem si však řekl, že nehodlám dále riskovat a zbavím se těchto strašáků jednou provždy. Řešením je, jak už asi tušíte, VPN.

Takto proudí vaše data

Z PC nebo mobilu jdou přes operátora a končí na webu či službě, kde se právě nacházíte. Jakmile data opustí váš počítač, už nemusí být v bezpečí, pokud samozřejmě nemáte VPN.

Takto funguje VPN

VPN zajistí to, že data zašifruje a přenese je přes operátora na svůj vlastní server v ČR nebo v zahraničí. Tato data putují z jejich serveru na finální webovou stránku nebo službu. Tu najednou web, na kterém se nacházíte, nedostane data o vaší poloze, IP adrese a pod. Neví tedy ani komu adresa patří. Vidí jen, že se na něj připojil nějaký cizí server a to je všechno.

VPN služeb je mnoho, kterou si vybrat?

Já osobně jsem hledal i testoval několik VPN, hledal jsem něco s dobrým poměrem cena / výkon a nejlepší nám vyšla PIA ( Private Internet Access ), která má stovky serverů po celém světě. Tuto službu i my v kryptomagazíně rádi využíváme a doporučujeme ji i vám. Navíc nyní má PIA velkou slevu. Jejich služby si můžete předplatit pouze za 2,5 eura měsíčně!

>>> Získat PIA VPN na dva roky za 2,5 eura měsíčně <<<

Pokud využijete náš ref. link, získáme díky vám VPN na 1 měsíc zdarma.

Proč doporučujeme Private Internet Access ?

Private internet Access PIA VPN

 • V první řadě cena ve slevě od necelých 3 dolarů za měsíc (2,55 eur při tříletém tarifu).
 • Možnost připojit až 6 zařízení na jeden PIA účet
 • Díky umístění nemusí poskytovat data vládě.
 • Neuchovává tak vůbec žádná data, prostě nikde neexistují.
 • Velmi dobře použitelná i v našem českém / slovenském prostředí.
 • Aplikace pro Windows, OSX (i ARM verze pro M1), IOS i Android, Chrome
 • Vyberete si libovolnou lokaci ručně, nebo nechejte připojovat aplikaci automaticky.
 • Možnost platby v kryptoměnách pro zachování maximální anonymity.
 • Možnost přihlásit se na server libovolné země a vypadat na internetu například jako Američan. Můžete pak dívat na US Netflix, BBC nebo čerpat z dalších výhod zmíněné země.
 • Jednoduchá instalace na pár kliknutí.

Závěr

Život s VPN se mi začíná líbit čím dál více. Problémy, které měly VPN před lety, jsou s vyspělými technologiemi pryč. Kdysi měly slabinu v době odezvy a rychlosti serverů. Nyní můžete stahovat odkudkoliv, sledovat filmy a vše „frčí“ dokonale.

Chcete vědět, jak si zachovat soukromí při používání Bitcoinu? Připravili jsme pro vás detailní návod pro rok 2021:

Jak používat Bitcoin anonymně? Detailní návod pro rok 2021 – Nenechte se vyčmuchat zvědavými autoritami!

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Disclaimer: Tento článek slouží pouze pro přehled, nelze jej považovat za investiční poradenství. Trhy jsou nevyzpytatelné a bez dostatečných znalostí je obchodování hazard. Za případné ztráty neneseme odpovědnost.

Related Posts

Robert Kiyosaki varuje: Dolár sa do 4 mesiacov môže zrútiť!

Slávny autor literatúry zameranej na finančnú gramotnosť Kiyosaki prichádza...

Popularita kryptomien medzi mileniálmi v USA mierne klesá

Finančná spoločnosť Bankrate pred nedávnom zverejnila správu, v ktorej...

TOP 5 článkov za posledný týždeň + Bonusová správa dňa

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...

Kryptomeny majú svetlú budúcnosť, ľudia prestávajú veriť centrálnym bankám!

Kryptomeny už dávno stratili negatívny punc a naopak sa...

Ministerstvo financí USA uvalilo sankce na 5 krypto adres spojených s ruskou neonacistickou polovojenskou skupinou

Ministerstvo financí Spojených států přidalo pět kryptoměnových adres spojených...

Jižní Korea vydala zatykač na zakladatele Terra Do Kwona

Zatímco komunita LUNC se raduje z možného návratu tokenu Terra Luna...