Bitcoin brzy otestuje 50 000 $, má ale mnohem větší potenciál: Toto je hlavní důvod jeho růstu

Share This Post

Bitcoin včera dosáhl historického maxima 49 000 $ (bitstamp) a aktuálně se obchoduje o přibližně dva tisíce dolarů níže. Krátký pohled na graf odhalí, že Bitcoin po pondělní Tesla pumpě konsoliduje těsně pod hladinou 50 000 $, nicméně sérií historických maxim si stále udržuje momentum.

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Pokud si Bitcoin dokáže udržet současné momentum, je velmi pravděpodobné, že již brzy otestuje i magických padesát tisíc.

Likvidita Bitcoinu klesá a poptávka stoupá – Velcí hráči investují do kryptoměn miliardy dolarů

Analýza společnosti Glassnode odhaluje, že objem dostupných (likvidních) Bitcoinů na trhu klesá. Velcí (ale i malí) hráči skupují stále větší množství mincí s cílem dlouhodobě je držet a vytahují je pryč z kryptoměnových burz. Čím méně BTC je v oběhu, tím více roste poptávka po této kryptoměně a cena roste.

Objem BTC mincí v oběhu vs. cena
Objem BTC mincí v oběhu vs. cena

Čtěte také: TOP 3 kryptoměny pro únor – Velká šance, že i je zasáhne parabolický růst

Jak můžete vidět na grafu níže, likvidita Bitcoinu od června 2020 prudce klesá. Aktuálně je dostupných pouze 4 z 18,5 milionu mincí. Stejně stoupá i počet peněženek, v nichž je více než 1000 BTC. Na trhu tedy přibývají velcí hráči, kteří neváhají investovat do kryptoměn desítky milionů dolarů.

Počet velkých Bitcoin peněženek
Počet velkých bitcoinových peněženek

To je hlavní důvod neustálého růstu ceny Bitcoinu. V lednu tato kryptoměna prošla relativně hlubokou korekcí, v rámci níž našla silný support na hladině 30 000 $. Ukázalo se, že za tuto cenu institucionální investoři skáčou do trhu jako diví.

Cena několikrát otestovala třicet tisíc předtím, než začala opět stoupat. Následně zapojení nejbohatšího muže na světě Elona Muska do trhu vystřelilo cenu na současné historické maximum.

Může vás zajímat: Pokud Bitcoin zopakuje poslední cyklus, v roce 2021 bude stát 340 000 $

Závěr

Zájem o Bitcoin v současné době rapidně stoupá, zatímco nabídka mincí v oběhu klesá. Jestliže budou tyto protichůdné trendy pokračovat, parabolický růst kryptoměn se pravděpodobně nezastaví.

Chcete i vy nakupovat Bitcoin, resp. jiné kryptoměny? Jednoznačně doporučujeme použít burzu Binance, která nabízí široký výběr coinů a je skvěle zabezpečena. Vytvořte si účet přes >>> tento odkaz <<< a získáte doživotní slevu 5% na obchodní poplatky.

Jak to s Bitcoinem vidí profesionální obchodníci? Přečtěte si naši nejnovější technickou analýzu Bitcoinu.

ANALÝZA – Bitcoin se snaží pokračovat v expanzi, podaří se překonat 50k?

Related Posts

Bitcoin se blíží 60 000 USD po 3,7% denním zisku

Bitcoin vzrostl o 3,79 % za posledních 24 hodin...

Pro hongkongské kryptoburzy se blíží konečný termín pro podání žádosti o licenci

Kryptoburzy v Hongkongu musí do 29. února požádat o...

Mad Lads‘ Backpack Exchange překračuje objem obchodů 300 milionů dolarů za 24 hodin

Kryptoměnová burza Backpack založená na síti Solana dosáhla hranice...

Americký ministr financí vyzývá federálního regulátora, aby dohlížel na stablecoiny

Janet Yellenová, ministryně financí Spojených států, řekla zákonodárcům, že...